Pentagonas

Buvęs Pentagono žvalgybos pareigūnas nuteistas dešimčiai metų kalėjimo

16
(atnaujinta 10:46 2019.09.25)
Žvalgybos valdybos pareigūnas rinkdavo ir perduodavo slaptus duomenis užsienio šaliai, be to, užsiėmė grynųjų pinigų ir prekių kontrabanda

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Buvęs JAV gynybos ministerijos Žvalgybos valdybos pareigūnas Ronas Rokvelas Chansenas, kuris pripažino savo kaltę šnipinėdamas Kinijai, nuteistas 10 metų kalėjimo, praneša JAV ministerija.

Anksčiau buvo pranešta, kad Chansenas buvo sulaikytas praėjusių metų birželį, prokuratūra jam pateikė kaltinimus pagal 15 punktų.

Be bandymo rinkti ar perduoti slaptus duomenis užsienio šaliai, jis taip pat buvo apkaltintas grynųjų pinigų kontrabanda ir neteisėtu prekių įvežimu į JAV. Kovo mėnesį Chansenas pripažino savo kaltę šnipinėjime Kinijos naudai. Buvęs pareigūnas pripažino kaltę bandydamas rinkti ar pateikti informaciją apie nacionalinę gynybą, kad padėtų užsienio šalies vyriausybei.

"Buvęs JAV gynybos ministerijos Žvalgybos valdybos pareigūnas, kuris pripažino savo kaltę bandydamas perduoti informaciją apie JAV nacionalinę gynybą Kinijos Liaudies Respublikai, nuteistas 10 metų laisvės atėmimo bausmės federaliniame kalėjime", — sakoma pranešime.

Pažymima, kad nuosprendis paskelbtas antradienio dieną Amerikos Salt Lake City apylinkės teisme.

16
Tegai:
žvalgyba, Pentagonas, JAV
Dar šia tema
Pentagonas pasiuntė strateginį bombonešį į Europą
Pentagono vadovas sako, kad JAV nėra pasirengusios hibridiniam karui su Rusija
Talino policija: Kinijos žvalgyba verbuoja estus per internetą