Nepriklausomybės aikštė Kijeve, archyvinė nuotrauka

Kijeve papasakojo, kaip "užsidirbti pinigų blogosios Rusijos"

27
(atnaujinta 10:59 2019.09.25)
Buvęs Ukrainos transporto ministras Jevgenijus Červonenko kalbėjo apie galimybes, kurių jo šalis "neturėtų praleisti"

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. "Blogoji Rusija" atveria Kijevui pardavimo ir tranzito rinkas, kuriomis turėtų būti pasinaudota, sakė buvęs Ukrainos transporto ministras Jevgenijus Červonenko kanale "112 Ukraina".

Anot jo, Europos šalys neteikia tokių pasiūlymų šaliai, o, priešingai, blokuoja galimus maršrutus.

"Šiandien mums užvėrė 14 maisto perdirbimo grupių, o tokia europietiška Lenkija dėl korupcijos mums uždarė langą į Europą — perpus sumažino leidimus [gabenti — Sputnik]. Dabar mes esame uždaryti, o tuo metu "blogoji Rusija" mums atveria rinkas ir tranzitą", — teigė Červonenko.

Buvęs ministras pabrėžė, kad Kijevas turėtų išnaudoti turimas galimybes.

2014 metais Ukraina pasirašė asociacijos susitarimą su Europos Sąjunga, kuriame numatyta sukurti laisvosios prekybos zoną.

Tačiau vietos gamintojams teko susidurti su kvotomis. Ukraina gali parduoti 36 rūšių prekes be muitų, tačiau ribotą kiekį ir pasibaigus kvotoms, produktus galima pristatyti toliau, tačiau be kvotų. Ukrainos gamintojai nustato kvotas metų pradžioje.

Šių metų rugpjūtį Rusijos federalinė muitinės tarnyba pranešė, kad užsienio prekyba tarp Rusijos ir Ukrainos 2019 metų sausio — birželio mėnesį, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, sumažėjo 2,13 proc. — tai yra beveik 6,95 mlrd. dolerių. Tuo tarpu Rusijos eksportas padidėjo 2,64 proc., o importas iš Ukrainos sumažėjo daugiau nei dešimt procentų

27
Tegai:
pinigai, Rusija, Kijevas
Dar šia tema
Buvusi Rados deputatė papasakojo apie Zelenskio klaidą santykiuose su Rusija
Krymas įvardijo sąlygą, kad būtų nustatyta jūros siena su Ukraina
Politologas: Baltijos šalys ir Lenkija kenkia sau, trukdydamos Rusijos dujų projektams