Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis papasakojo, apie kalbėjosi su Rusijos užsienio reikalų ministru

38
(atnaujinta 08:56 2019.09.26)
Anot Ukrainos prezidento, Lavrovas teigė norintis geriau susipažinti ir tikisi, kad Ukrainos vidaus konfliktas Donbase netrukus baigsis

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis papasakojo, apie ką kalbėjo su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu JT Generalinėje Asamblėjoje. Ukrainos vadovo žodžius cituoja laikraštis "Ukrainskaja Pravda".

Zelenskis pažymėjo, kad Rusijos diplomatijos vadovas kreipėsi į jį, kai jie abu stovėjo eilėje. Anot Ukrainos prezidento, Lavrovas teigė norintis geriau susipažinti ir tikisi, kad Ukrainos vidaus konfliktas Donbase netrukus baigsis.

Zelenskis atsakė, kad jis taip pat nori baigti karą ir sustabdyti kraujo praliejimą savo šalyje.

"Taip, mes darome viską. Tai yra mūsų šalis, tai yra mūsų žemė. Jei esate pasirengę, tada baikime karą. Susigrąžinkime savo teritorijas, apsimainykime žmonėmis", — pareiškė Zelenskis.

Apie trumpą Ukrainos prezidento ir Rusijos užsienio reikalų ministro pokalbį pranešta trečiadienį. Anot diplomatinio šaltinio Niujorke, pokalbis buvo "dalykiškas".

Santykiai tarp Maskvos ir Kijevo pablogėjo po Ukrainos perversmo, Krymo prisijungimo prie Rusijos ir ginkluoto konflikto pradžios Donbase. Rusija vadinama "šalimi agresore" ir yra kaltinama įsikišimu ir dalyvavimu konflikte šalies pietryčiuose. Maskva ne kartą pareiškė, kad šie kaltinimai yra nepagrįsti.

Aukšto lygio JT Generalinės Asamblėjos sesijos Niujorke savaitė prasidėjo rugsėjo 24 dieną ir truks iki rugsėjo 30 dienos.

38
Tegai:
konfliktas, Donbasas, Sergejus Lavrovas, prezidentas, Ukraina
Dar šia tema
Zelenskio padėjėjas: Rusijos ir Ukrainos vadovų susitikimas būtinas
Zelenskio partijos narė pareiškė, kad NATO Ukrainos nelaukia
Buvusi Rados deputatė papasakojo apie Zelenskio klaidą santykiuose su Rusija
Zelenskis iš JT tribūnos apkaltino Rusiją vykdant karą prieš Ukrainą