Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

Ekspertas: Nausėda perteikia grupių, norinčių sunaikinti Rusiją, nuomonę

56
(atnaujinta 20:31 2019.09.26)
Lietuvos valdžioje yra tarptautinės koalicijos atstovai, kurių uždavinys yra nutraukti Maskvos, kaip tarptautinio subjekto, egzistavimą, mano ekspertas Dmitrijus Solonikovas

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo kalba apie Rusiją Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje dar kartą patvirtino, jog perteikia "standartinę" antirusišką poziciją, kurios Lietuvos vadovybė laikosi pastaruosius 30 metų, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos naujausių valstybių plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonikovas.

Pasak jo, Lietuvos valdžioje yra atitinkamų įtakos grupių atstovai, kurie yra specialiai parinkti transliuoti panašią antirusišką poziciją.

"Jie sako, kad Rusija yra "agresorė", sako tai jau 30 metų ir toliau sakys tol, kol pasikeis Lietuvos valdžios sistema. Pasaulio politinių grupių, kurių nuomonę dabar skleidžia Lietuvos lyderis, užduotis yra sunaikinti Rusiją. Jų užduotis — nutraukti Rusijos, kaip tarptautinio subjekto, egzistavimą", — sakė ekspertas.

Sakydamas kalbą JT Generalinėje Asamblėjoje Nausėda pareiškė, kad Rusija "nenusipelnė pasitikėjimo". Jis atkreipė dėmesį į "grėsmę" kaimynams bei tarptautinei bendruomenei, kuri tariamai kyla iš Rusijos. Jis pareiškė, kad Maskva "toliau destabilizuoja kaimynines šalis". Šiuo atžvilgiu Nausėda paminėjo padėtį Ukrainoje ir Gruzijoje. Lietuvos prezidentas taip pat pabrėžė, kad Lietuva "niekada nepripažins neteisėto Krymo prisijungimo" prie Rusijos teritorijos.

Vėliau, komentuodama Nausėdos kalbą, Rusijos ambasada Lietuvoje įvertino ją kaip "iki gyvo kaulo įgrisusių šablonų apie Rusiją rinkinį". Ambasados atstovai palygino šią kalbą su "kelių žemėlapiu", kuris veda Lietuvos ir Rusijos santykius į visišką aklavietę.

56
Tegai:
santykiai su Rusija, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Politologas: Vilnius stengiasi įvaryti gyventojams "okupacijos" baimę
Politologas: Lietuva pademonstravo ES vertybių negerbimą Rusijos ir ETPA klausimu
Nausėda išsigando ES nesutarimų dėl sankcijų Rusijai