Krymas, archyvinė nuotrauka

Krymas Trampo pažadą "grąžinti" pusiasalį Ukrainai laiko beprasmiu

32
(atnaujinta 20:57 2019.09.26)
Anksčiau Ukrainos vadovas teigė, kad JAV prezidentas susitikimo metu pažadėjo padėti "susigrąžinti" Krymą

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Etninių santykių ir viešosios diplomatijos komiteto vadovas Jurijus Gempelis teigė, kad bet kokie pažadai grąžinti Krymą Ukrainai, įskaitant pažadus iš JAV prezidento Donaldo Trampo, yra beprasmiški, praneša RIA Novosti.

Anksčiau Ukrainos vadovas Vladimiras Zelenskis teigė, kad JAV prezidentas susitikimo metu pažadėjo padėti "susigrąžinti" Krymą. Ukrainos prezidentas pridūrė, kad jis pasakė Trampui, "kokia graži vieta yra Krymas".

"Trampas gali pažadėti bet ką grąžinti, tačiau net jei šie pažadai buvo tikri ir niekam nepasigirdo, juos vis tiek galima laikyti tik tuščiais žodžiais. Norint ką nors grąžinti, visų pirma reikia turėti. Krymas — Rusijos dalis, o ne JAV, todėl pažadėti grąžinti užsienio teritoriją — visiškas laiko švaistymas", — teigė Gempelis.

Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

Ukraina vis dar laiko Krymą savo, tačiau laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už prisijungimo prie Rusijos. Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

32
Tegai:
JAV, Ukraina, Krymas
Dar šia tema
Kryme pasakyta apie totorių ir Rusijos gyventojų santykių dinamiką
Lukašenka pareiškė, kad Kijevas niekada nesusigrąžins Krymo
Rusijos senatorė Zelenskio žodžius apie Trampo pagalbą pavadino prielaida