JAV Kongreso rūmai, archyvinė nuotrauka

JAV Atstovų rūmų pirmininkė įtaria, kad Rusija prisidėjo prie skandalo su Trampu

23
(atnaujinta 19:32 2019.09.27)
JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi teigė, kad paskelbtas telefoninio pokalbio nuorašas gali būti priežastis paskelbti Trampui apkaltą

VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi mano, kad Rusija turėjo įtakos skandalui aplink Amerikos ir Ukrainos prezidentų — Donaldo Trumpo ir Vladimiro Zelenskio — pokalbį.

"Beje, aš manau, kad Rusija čia pridėjo savo ranką", — sakė ji kanalo MSNBC eteryje.

Rugsėjo 25 dieną JAV administracija paskelbė Trampo pokalbio su Zelenskiu nuorašą. Pokalbio metu Ukrainos prezidentas pažadėjo, kad naujasis Ukrainos generalinis prokuroras tirs situaciją su buvusio JAV viceprezidento Džo Baideno (Joe Biden) sūnumi.

JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi teigė, kad nuorašas gali būti priežastis paskelbti Trampui apkaltą.

Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

Ji taip pat pažymėjo, kad blogai, kai kita valstybė kišasi į JAV rinkimus, ir šiuo atveju pats Trampas to paprašė.

Trampo ir Zelenskio pokalbis atsidūrė dėmesio centre po žiniasklaidos pranešimų apie tai, kad žvalgybos pareigūnas laikė jį keliančiu nerimą ir nusiuntė skundą savo vadovybei, kuri turėjo perduoti detales Kongresui, tačiau to nepadarė.

Trečiadienį Baltieji rūmai paskelbė liepos 25 dieną įvykusio JAV ir Ukrainos lyderių pokalbio nuorašą. Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad pokalbyje su Zelenskiu Trampas galėjo paprašyti ištirti buvusio JAV viceprezidento Džo Baideno (Joe Biden) sūnaus Hanterio Baideno (Hunter Biden) veiklą.

Baidenas Vyresnysis gali tapti pagrindiniu Trampo varžovu per 2020 metų rinkimus. Paskelbtas nuorašas patvirtino, kad Trampas paprašė Zelenskio ištirti buvusį Ukrainos generalinį prokurorą Viktorą Šokiną, kuris tyrė bendrovės "Burisma Group", kurią valdė Baidenas Jaunesnysis, veiklą ir paties Hanterio Baideno bylą.

Demokratai pradėjo apkaltos kampaniją prieš Trampą Atstovų rūmuose, apkaltindami jį prašymu užsienio valstybės pagalbos įsikišti į rinkimus, bandant diskredituoti politinį priešininką — Baideną. Trampas kaltinimus neigia.

23
Tegai:
apkalta, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
JAV Kongresas paskelbė Trampo apkaltos procedūros pradžią
Rusijos URM: Rusija yra pasirengusi gerinti ryšius su JAV