Krymas

Į Krymą atvyksta didelė Vakarų šalių delegacija

66
(atnaujinta 09:43 2019.10.01)
Savaitę truksiančio vizito, kuriame dalyvauja Vokietija, JAV ir Belgija, tikslas yra diplomatinių ryšių stiprinimas

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Didelė Vakarų šalių delegacija atvyksta į Krymą su pažintiniu vizitu, praneša RIA Novosti su nuoroda į Etninių santykių ir viešosios diplomatijos komiteto vadovą Jurijų Gempelį.

Delegacijoje yra 22 žmonės iš Norvegijos, Belgijos, Olandijos, JAV ir Vokietijos. Vizito tikslas — sustiprinti diplomatinius ryšius. Pažymima, kad vizitas truks iki spalio šeštosios.

Oficialioji vizito dalis, pasak Gempelio, prasidės Sevastopolio aplankymu, po to Simferopolyje vyks keletas viešų renginių. Delegatai nori aplankyti Krymo Vernadskio federalinį universitetą ir tarptautinį vaikų centrą "Artek".

Anot Gempelio, taip pat vyks susitikimas Krymo parlamente, bus lankomasi Jevpatorijoje ir Jaltoje.

Anksčiau kelių Vokietijos Bundestago parlamentinių frakcijų atstovai padarė išvadą, kad būtina sušvelninti antirusiškas sankcijas. Jie pažymėjo, kad po penkerių metų sankcijų atėjo laikas "žengti pirmąjį žingsnį".

Maskvos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po pusiasalyje surengto referendumo susijungė su Rusija. Vakarų šalys apkaltino Rusiją "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus ir įvedė jai sankcijas. Maskva buvo priversta imtis atsakomųjų priemonių.

Rusija ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga, taip pat pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos konflikto šalis.

66
Tegai:
Rusija, JAV, Vokietija, Krymas
Dar šia tema
Vaizdo įraše parodytas bandomojo traukinio važiavimas Krymo tiltu
Kryme pasakyta apie totorių ir Rusijos gyventojų santykių dinamiką
Lukašenka pareiškė, kad Kijevas niekada nesusigrąžins Krymo
Krymas Trampo pažadą "grąžinti" pusiasalį Ukrainai laiko beprasmiu
Rusijos senatorė įžvelgė analogiją tarp Krymo susivienijimo su Rusija ir Teksaso su JAV
Koronaviruso testai

Gydytojai papasakojo apie negrįžtamo COVID-19 poveikio organizmui riziką

(atnaujinta 12:20 2020.06.06)
Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Uoslės praradimas pacientams, sergantiems koronavirusu, gali būti negrįžtamas, praneša "The Wall Street Journal", cituodamas Amerikos gydytojus.

Pažymima, kad daugelis pacientų pranešė negalintys užuosti ar jausti skonio net ir praėjus kitiems infekcijos simptomams. Maždaug ketvirtadalis pacientų pažymėjo, kad skonio ir uoslės pojūčių atsiradimas užtruko maždaug dvi savaites.

Tačiau nebuvo nustatytas maksimalus terminas, per kurį atsinaujina skonio ir kvapo receptorių veikla.

"Uoslės receptoriai, kurie eina į smegenis, "nusižudo", kad prie jų neprileistų viruso", — teigė Pensilvanijos valstijos "Monell Chemical Senses" centro direktoriaus pavaduotoja Danielle Reed.

Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 373 tūkst. žmonių.

Tegai:
sveikata, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paskelbta mirčių nuo COVID-19 statistika
Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1680
Paha, archyvinė nuotrauka

Rusijos žvalgybos tarnyba: Prahos sprendimas išsiųsti diplomatus šlykšti provokacija

Užsienio žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas pareiškė, kad Rusija imsis atsakomųjų veiksmų

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Sprendimas išsiųsti Rusijos diplomatus yra šlykšti Čekijos valdžios provokacija, sakė Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) direktorius Sergejus Naryškinas, praneša RIA Novosti.

Penktadienį Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babišas su nuoroda į vietos specialiąsias tarnybas pareiškė, kad vyriausybė nusprendė išsiųsti iš šalies du Rusijos ambasados ​​darbuotojus, tai susiję su istorija apie neva Rusijos diplomato gabentus ricino nuodus į Čekiją.

Kaip pranešė Federalinės agentūros prie Nepriklausomų Valstybių Sandraugos užsienyje gyvenančių tautiečių reikalų ir tarptautinio humanitarinio bendradarbiavimo klausimais ("Rossotrudničestvo") vadovo pavaduotojas Michailas Briuchanovas, iš Čekijos išsiųsti Rusijos diplomatai turi išvykti iš Čekijos Respublikos per 48 valandas. 

"Bus imtasi atsakomųjų priemonių. Bet, be abejo, tai yra labai šlykšti Čekijos valdžios provokacija", - žurnalistams sakė Naryškinas.

Savaitraštis "Respekt" balandžio 27 dieną su nuoroda į šaltinį specialiosiose tarnybose pranešė, kad mėnesio pradžioje į Prahą atskrido vyras su Rusijos diplomatiniu pasu ir lagamine atvežė ricino nuodų. Anot leidinio, vyras nuvyko į Rusijos ambasadą. Čekijos televizija gegužės 10 dieną pareiškė, kad šis vyras — laikinai einantis "Rossotrudničestvo" atstovybės Čekijoje vadovo pareigas Andrejus Končakovas. Čekijos žiniasklaida teigia, kad dėl jo policija saugo tris Prahos politikus, susijusius su aikštės priešais Rusijos ambasadą pervadinimu Boriso Nemcovo garbei, paminklo Vlasovo armijos kareiviams pastatymu ir paminklo sovietų maršalui Ivanui Konevui nugriovimu.

Rusijos ambasada Čekijoje paneigė pranešimus apie atvežtus nuodus ir pavadino juos "žiauriais ir šlykščiais". Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad Čekijos žiniasklaidos pranešimai panašūs į "eilinę antį". Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad niekas nepateikė įrodymų, jog Maskva bandė ką nors nunuodyti Čekijoje.

Ambasada gegužės 11 dieną pareiškė, kad dėl patyčių Čekijos žiniasklaidoje Rusijos diplomatui skamba grasinimai. Diplomatinė atstovybė paprašė Čekijos užtikrinti apsaugą ambasados ​​darbuotojui.

Tegai:
Praha, Rusija
Dar šia tema
Rusijos ambasada atsakė į Linkevičiaus pareiškimus apie "propagandą"
Istorikas: Rusija trukdo JAV "gaudyti žuvis drumstame vandenyje" Artimuosiuose Rytuose