Maskva.

Ukrainos ekspertas pasakė apie Rusijos pozicijų sustiprėjimą pasaulyje

32
(atnaujinta 09:13 2019.10.01)
Užsienio politikos instituto direktorius pažymėjo, jog tarptautinėje arenoje įvyko kardinalus jėgų balanso pasikeitimas — ryškus Vakarų susilpnėjimas ir Rusijos sustiprėjimas

VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Vakarai atsisakė paremti Ukrainą ir "perėjo į Rusijos pusę", kuri sustiprino savo pozicijas visame pasaulyje. Su tokiu pranešimu interneto kanalo "UkrLife" eteryje kalbėjo Diplomatinės akademijos prie Ukrainos užsienio reikalų ministerijos Užsienio politikos instituto direktorius Grigorijus Perepelica.

"Tarptautinėje aplinkoje įvyko kardinalus jėgų balanso pasikeitimas. Ryškus Vakarų susilpnėjimas ir Rusijos sustiprėjimas", — teigė ekspertas.

Anot Perepelicos, Rusija "užpildė vakuumą", kuris atsirado dėl to, kad JAV sparčiai praranda savo pozicijas visame pasaulyje, taip pat posovietinėje erdvėje.

Ekspertas taip pat skundėsi Europos lyderių politika. Jis priminė, kad Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas nori draugauti su Rusija. "Vakarai absoliučiai, 180 laipsnių pakeitė savo poziciją Ukrainos atžvilgiu. Dabar jie yra Rusijos pusėje", — konstatavo Perepelica.

Ukrainai, pasak jo, tokiomis sąlygomis belieka tik sustiprinti savo kariuomenę ir pereiti prie "aktyvios gynybos".

Maskvos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po jame surengto referendumo susijungė su Rusija. Vakarai, kaltinę Maskvą kišimusi, įvedė jai sankcijas, Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių, importo pakeitimo kurso ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga. Maskva ne kartą pažymėjo, kad ji nėra Ukrainos konflikto šalis ir Minsko susitarimų dėl sureguliavimo subjektas.

32
Tegai:
Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Rusijos URM apie naujas sankcijas: JAV savo beprotybe pranoko visus
NATO pripažino Rusijos technologinius pasiekimus
Rusijos URM: Rusija yra pasirengusi gerinti ryšius su JAV
Grybauskaitės šmėkla Jungtinėse Tautose — Nausėda prieš Rusiją ir globalistus
Belaukiant smūgio. NATO ruošiasi Rusijos puolimui Europoje