Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Politologas pakomentavo Vokietijos nepasitenkinimą Zelenskiu

35
(atnaujinta 11:33 2019.09.30)
Politologo Dmitrijaus Žuravliovo manymu, Vokietija suinteresuota įgyvendinti Minsko susitarimus, tačiau Zelenskis nepasiryžęs jų įvykdyti

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pateko į "keblią situaciją" dėl pasisakymų, adresuotų Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, tokia nuomonė buvo išsakyta politologo, Regioninių problemų instituto generalinio direktoriaus Dmitrijaus Žuravliovo interviu "Večerniaja Moskva", komentuojant "Spiegel" straipsnį apie Vokietijos nepasitenkinimą Zelenskiu.

Anksčiau "Spiegel" rašė, kad Zelenskis įžeidė Vokietijos vyriausybę, kai pokalbio metu su Amerikos prezidentu Donaldu Trampu sutiko su žodžiais, kad kanclerė Angela Merkel "mažai daro".

Jis pabrėžė, kad Vokietija ir JAV turi skirtingą požiūrį į Ukrainą. Jei vokiečiams reikalinga Ukraina be karo, kuri pirks jų automobilius, tai amerikiečiams, priešingai, reikia, kad šalis ir toliau kariautų ir niekada nesusidraugautų su Rusija.

Ekspertas taip pat priminė, kad Minsko susitarimas buvo grindžiamas Berlyno parengtu planu. "Planas siūlė politinį sureguliavimą Rytuose. Kijevas to niekada nepadarys", — teigė Žuravliovas.

Vokietija, pasak politologo, suinteresuota įgyvendinti Minsko susitarimus, tuo tarpu Zelenskis nepasiryžęs jų įvykdyti.

Anksčiau Baltieji rūmai paskelbė Trampo ir Zelenskio pokalbio nuorašą, dėl kurio JAV pradėjo apkaltos procedūrą prezidentui. Kaip buvo išsiaiškinta, Ukrainos vadovas skundėsi Trampui, kad Paryžius ir Berlynas nesilaiko antirusiškų sankcijų. Anot jo, JAV palaiko Ukrainą labiau nei Europos šalys.

Vėliau Zelenskis teigė, kad savo kritiką, kurią telefoninių pokalbių su JAV lyderiu Donaldu Trampu metu jis išsakė Prancūzijos vadovo Emanuelio Makrono ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atžvilgiu, laiko teisinga.

35
Tegai:
Vokietija, Donaldas Trampas, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Vokietijos deputatas: Zelenskis ieško Vašingtono apsaugos
Politologas: Trampas gali priversti Ukrainą derėtis su Rusija