Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Politologas pakomentavo Vokietijos nepasitenkinimą Zelenskiu

51
(atnaujinta 11:33 2019.09.30)
Politologo Dmitrijaus Žuravliovo manymu, Vokietija suinteresuota įgyvendinti Minsko susitarimus, tačiau Zelenskis nepasiryžęs jų įvykdyti

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pateko į "keblią situaciją" dėl pasisakymų, adresuotų Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, tokia nuomonė buvo išsakyta politologo, Regioninių problemų instituto generalinio direktoriaus Dmitrijaus Žuravliovo interviu "Večerniaja Moskva", komentuojant "Spiegel" straipsnį apie Vokietijos nepasitenkinimą Zelenskiu.

Anksčiau "Spiegel" rašė, kad Zelenskis įžeidė Vokietijos vyriausybę, kai pokalbio metu su Amerikos prezidentu Donaldu Trampu sutiko su žodžiais, kad kanclerė Angela Merkel "mažai daro".

Jis pabrėžė, kad Vokietija ir JAV turi skirtingą požiūrį į Ukrainą. Jei vokiečiams reikalinga Ukraina be karo, kuri pirks jų automobilius, tai amerikiečiams, priešingai, reikia, kad šalis ir toliau kariautų ir niekada nesusidraugautų su Rusija.

Ekspertas taip pat priminė, kad Minsko susitarimas buvo grindžiamas Berlyno parengtu planu. "Planas siūlė politinį sureguliavimą Rytuose. Kijevas to niekada nepadarys", — teigė Žuravliovas.

Vokietija, pasak politologo, suinteresuota įgyvendinti Minsko susitarimus, tuo tarpu Zelenskis nepasiryžęs jų įvykdyti.

Anksčiau Baltieji rūmai paskelbė Trampo ir Zelenskio pokalbio nuorašą, dėl kurio JAV pradėjo apkaltos procedūrą prezidentui. Kaip buvo išsiaiškinta, Ukrainos vadovas skundėsi Trampui, kad Paryžius ir Berlynas nesilaiko antirusiškų sankcijų. Anot jo, JAV palaiko Ukrainą labiau nei Europos šalys.

Vėliau Zelenskis teigė, kad savo kritiką, kurią telefoninių pokalbių su JAV lyderiu Donaldu Trampu metu jis išsakė Prancūzijos vadovo Emanuelio Makrono ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atžvilgiu, laiko teisinga.

51
Tegai:
Vokietija, Donaldas Trampas, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Vokietijos deputatas: Zelenskis ieško Vašingtono apsaugos
Politologas: Trampas gali priversti Ukrainą derėtis su Rusija
Emiras Kusturica, archyvinė nuotrauka

Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"

(atnaujinta 20:17 2021.01.21)
Serbija dar gruodžio pabaigoje gavo pirmą "Sputnik V" dozių partiją, artimiausiu metu tikisi dar 500 tūkst. vakcinų

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Serbų režisierius ir muzikantas Emiras Kusturica RIA Novosti sakė, kad planuoja nuo koronaviruso paskiepyti rusiška "Sputnik V" vakcina.

Serbijos ministrė pirmininkė Ana Brnabič anksčiau sakė, kad artimiausiu metu Serbija tikisi 500 000 "Sputnik V" vakcinos dozių. Pirmoji 2,4 tūkst. dozių partija buvo pristatyta iš Rusijos Federacijos į Belgradą 2020 metų gruodžio 30 dieną. Šiuo metu vaistui suteikiamas nuolatinis leidimas naudoti jį šalyje.

"Noriu pasiskiepyti "Sputnik V" vakcina, nes manau, kad tai geriausia vakcina. Ji pagrįsta to pačiu, kaip ir kitos vakcinos, kurias vartojome būdami maži. Manau, kad tai yra geriausia", — cituojamas Kusturica.

Šiandien anksčiau pranešta, kad Vengrijos nacionalinis farmakologijos ir mitybos institutas užregistravo Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakciną.

Vengrija tapo pirmąja ES valstybe, oficialiai leidusia savo teritorijoje naudoti "Sputnik V" vakciną. Vakcina buvo užregistruota Vengrijoje kaip leidimo naudoti skubos tvarka dalis, pagrįsta Rusijos "Sputnik V" klinikinių tyrimų duomenimis ir Vengrijos ekspertų atliktu išsamiu vaisto įvertinimu.

Šią savaitę Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RTIF) kreipėsi dėl "Sputnik V" vakcinos registravimo Europos Sąjungoje. RTIF pateikė paraišką užregistruoti vakciną ir tikisi, kad laipsniškas ekspertizės procesas prasidės vasarį. Europos vaistų agentūros sprendimas suteikti "Sputnik V" registraciją bus priimtas atlikus keletą ekspertų apžvalgų.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Serbija, COVID-19, koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Tiсhanovskaja paprašė ES pagalbos dėl baltarusių vakcinacijos nuo COVID-19
Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį
Vengrija pirmoji Europos Sąjungoje patvirtino Rusijos "Sputnik V"
Ekspertas atskleidė "inovatyvų" "Sputnik V" skirtumą nuo kitų vakcinų
Džo Baidenas

Baidenui buvo patarta pripažinti sankcijų Rusijai nesėkmę

(atnaujinta 20:15 2021.01.21)
Ekspertas pažymėjo, kad Rusija ir JAV gali rasti bendrą kalbą kovoje su radikaliu islamizmu, taip pat nusiginklavimo klausimais

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vakarų šalių tarpe populiari sankcijų politika Rusijai pasirodė esanti neveiksminga. Taip mano geopolitologas, "Figaro" laikraščio apžvalgininkas Reno Žiraras (Renaud Girard).

Pasak autoriaus, ilgą laiką Amerikos užsienio politikai trūko aiškumo ir supratimo apie dabartinę padėtį. Todėl, visų pirma, Baidenas turi deklaruoti, kad laikosi NATO chartijos penktojo straipsnio, kuriame numatyta JAV intervencija užpuolimo prieš sąjungininkų valstybę atveju.

"Kai tik Lenkija ir Baltijos šalys įgis pasitikėjimo, Vašingtonas turės suprasti, kad sankcijų Maskvai politika nepasiteisino", — sakė jis.

Žurnalistas ragino nesvarstyti provakarietiško režimo sukūrimo Rusijoje. Jis mato tik vieną būdą, kuris leis Vašingtonui palenkti Maskvą į savo pusę.

"Jei Baidenas nori palaipsniui nukreipti Rusiją į pagrindinę savo politikos kryptį, tai bus įmanoma padaryti tik pasitelkus prekybą ir diplomatinius kompromisus", — mano geopolitologas.

Jis pažymėjo, kad Rusija ir JAV gali rasti bendrą kalbą kovoje su radikaliu islamizmu, taip pat nusiginklavimo klausimais.

Maskvos ir Vašingtono santykiai paaštrėjo 2016 metų pabaigoje, išrinkus prezidentą Donaldą Trampą. Demokratai pranešė apie galimą Maskvos kišimąsi į rinkimų procesus JAV. Specialusis prokuroras Robertas Miuleris dvejus metus tyrė įtarimus dėl "Rusijos įtakos" rinkimams ir kaltinimus "Donaldo Trampo susitarimu su Maskva". Jis niekada nerado "sąmokslo", kurio egzistavimas buvo paneigtas tiek Maskvos, tiek Vašingtono, įrodymų.

Tegai:
JAV, Rusija, Džo Baidenas
Kelias, archyvinė nuotrauka

Vairuotojai įspėjami: keliuose yra slidžių ruožų, naktį formuosis plikledis

(atnaujinta 17:44 2021.01.21)
Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį be žymesnių kritulių. Vietomis rūkas, lijundra. Daug kur plikledis

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Lietuvoje pagrindinių valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis yra šlapio sniego provėžų, praneša Automobilių kelių direkcija.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai išlieka padengti prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu, provėžoti, slidūs.

Vairuotojai raginami rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį ir atkreipti dėmesį į pavojingus kelių ruožus ir sumažinti greitį prieš juos, tai yra sankryžas, miško proskynas, taip pat būti atidžius važiuojant per tiltus ir viadukus.

Taip pat vairuotojai įspėjai, jog naktį eismo sąlygas sunkis plikledis.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, naktį be žymesnių kritulių. Vietomis rūkas, lijundra. Daug kur plikledis. Vėjas pietų, pietryčių, 6–11 m/s. Žemiausia oro temperatūra svyruos nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos.

Tegai:
plikledis, orai, Automobilių kelių direkcija
Dar šia tema
Visoje Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas
Lietuvoje valandinis elektros suvartojimas buvo didžiausias per 29 metus
Šalčiausiomis dienomis šalies vartotojai sunaudojo iki 2 kartų daugiau gamtinių dujų