JAV prezidentas, archyvinė nuotrauka

Trampas nori susitikti su skundo dėl jo pokalbio su Zelenskiu autoriumi

20
(atnaujinta 12:27 2019.09.30)
JAV prezidentas informatoriaus skundą išvadino melu ir išreiškė norą susitikti su tuo, kuris pateikė šią "visiškai neteisingą" informaciją

VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė norįs susitikti su anoniminio skundo dėl pokalbio su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu autoriumi.

"Kaip ir bet kuris amerikietis, aš nusipelniau susitikti su savo kaltintoju, ypač kai jis, vadinamasis "informatorius", pristatė puikų pokalbį su užsienio šalies lyderiu visiškai neteisingai ir apgaulingai", — Trampas pirmadienį parašė savo Twitter paskyroje.

Trampas informatoriaus skundą pavadino melu ir išreiškė norą pamatyti tą, kuris pateikė šią "visiškai neteisingą" informaciją.

Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Ar šis vyras šnipinėjo JAV prezidentą? Didelės pasekmės!" — rašė Trampas.

JAV ir Ukrainos prezidentų Donaldo Trampo ir Vladimiro Zelenskio pokalbis atsidūrė dėmesio centre po žiniasklaidos pranešimų, kad žvalgybos darbuotojas jį vertino kaip nerimą keliantį ir nusiuntė skundą savo vadovybei. Trečiadienį buvo išleistas telefoninio pokalbio nuorašas, o ketvirtadienį — pats skundas.

Trečiadienį vykusio JAV ir Ukrainos lyderių telefoninio pokalbio stenograma patvirtino, kad Trampas paprašė Zelenskio ištirti buvusio Ukrainos generalinio prokuroro Viktoro Šokino, tyrusio "Burisma Group", kurios vienas iš direktorių buvo Džo Baideno sūnus Hanteris, veiklą ir paties Baideno Jaunesniojo bylą.

Atstovų rūmų demokratai pradeda apkaltą prieš Trampą, kaltindami prezidentą tuo, kad jis prašė užsienio valstybės pagalbos, bandydamas diskredituoti politinį priešininką — Džo Baideną. Tai būtų galima traktuoti kaip kišimąsi į rinkimus. Trampas neigia kaltinimus.

Tuo tarpu pranešimai apie tai, kad skunde minimas JAV specialusis atstovas Ukrainoje Kurtas Volkeris atsistatydino, dar nėra oficialiai patvirtinti. Be to, demokratai, vykdydami parlamentinį tyrimą, kvietė liudyti JAV valstybės sekretorių Maiką Pompėją, Kurtą Volkerį, taip pat Trampo advokatą Rudį Džiulijanį, kurie, anoniminio skundo autoriaus teigimu, atliko pagrindinį vaidmenį įgyvendinant prezidento norus.

20
Tegai:
Vladimiras Zelenskis, Ukraina, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Politologas: Trampas gali priversti Ukrainą derėtis su Rusija
Vokietijos deputatas: Zelenskis ieško Vašingtono apsaugos
Politologas pakomentavo Vokietijos nepasitenkinimą Zelenskiu