Baltarusijos URM vadovas Vladimiras Makėjus, archyvinė nuotrauka

Baltarusija Rusijos karinės bazės dislokavimą laiko beprasmišku

32
(atnaujinta 11:17 2019.10.01)
Baltarusijos URM vadovas pabrėžė, kad Minsko sprendimas susijęs su nacionaliniais interesais, o ne su "kokių nors išorinių jėgų įtaka"

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Rusijos oro bazės dislokavime Baltarusijos teritorijoje "nėra nei praktinės, nei politinės, nei karine prasmės", interviu RBK sakė respublikos URM vadovas Vladimiras Makėjus. 

Šią temą ne kartą kėlė žiniasklaida, Maskva ir Minskas patvirtino, kad diskutuoja apie tokią galimybę.

Šį kartą Makėjus patikslino, kad klausimas praranda aktualumą dėl modernių technologijų vystymo, jis taip pat abejojo, ar karinių objektų dislokavimas padės sustiprinti stabilumą ir saugumą regione.

Kartu ministras pabrėžė, kad Minsko sprendimas nėra susijęs su "kokių nors išorinių jėgų įtaka", kalbama tik apie nacionalinius interesus.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Baltarusijos atsisakymą pavadino "nemaloniu epizodu". Kartu jis pažymėjo sąjunginį dvišalių santykių pobūdį.

Didžioji dalis Rusijos karinių bazių užsienyje yra buvusiose sovietinėse respublikose. Visų pirma, Baltarusijoje yra unikali radiolokacinė stotis "Volga", skirta tolimojo nuotolio balistinėms raketoms aptikti. Rusijos sistemos taip pat dislokuotos Armėnijoje, Kazachstane, Kirgizijoje ir kitose šalyse.

32
Tegai:
karinė bazė, Rusija, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusija į rinkimus nekvietė stebėtojų iš Lietuvos ir Estijos
Lietuva atnaujins vaizdo stebėjimo sistemą pasienyje su Baltarusija
Baltarusija ir Lietuva sutarė vesti dialogą, kad išspręstų problemas