Eropos Komisijos pastatas Briuselyje, archyvinė nuotrauka

EK Londono negavo jokių reikalavimus atitinkančių pasiūlymų dėl "Brexit"

22
(atnaujinta 16:23 2019.10.01)
ES ir Jungtinė Karalystė grįžo prie dialogo dėl "Brexit" prieš kelias savaites, ir buvo pranešta, jog šalis Europos Komisijai pateikė nemažai dokumentų "Brexit" klausimu

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Europos Komisija iš JK negavo pasiūlymų dėl situacijos su Airijos pasieniu po "Brexit", kurie patenkintų visus Europos Sąjungos reikalavimus, nepaisant to, kad šalis gali pasitraukti iš ES per mėnesį, trumposios spaudos konferencijos metu sakė EK atstovė spaudai Mina Andrejeva, rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva.

ES ir Jungtinė Karalystė grįžo prie dialogo dėl "Brexit" prieš kelias savaites. Anksčiau buvo pranešta, kad šalis Europos Komisijai pateikė nemažai dokumentų "Brexit" klausimu.

"Iš Didžiosios Britanijos negavome pasiūlymų, kurie patenkintų visus užmirštus tikslus, kuriuos prisiminėme ir kuriuos pasiekti reikalavome. Prašėme, kad Jungtinė Karalystė pateiktų veiksmingus sprendimus, tenkinančius visus reikalavimus: užkirsti kelią griežtai pasienio kontrolei, palaikant Airijos, Šiaurės Airijos ir visos salos ekonominį bendradarbiavimą, saugant ES bendrąją rinką ir Airijos vietą joje", — sakė ji.

Didžioji Britanija turėtų palikti ES spalio 31 d. Pradinė "Brexit" data buvo atidėta nuo kovo 29 dienos dėl to, kad Britanijos Parlamentas tris kartus atmetė susitarimą dėl "skyrybų" sąlygų. Be šio susitarimo šalis pasitrauks iš Sąjungos "kietuoju būdu", dėl kurio gresia labai nemalonūs ekonomikos pokyčiai, nes nuo to laiko visos ES įstatymų nuostatos nebus taikomos šaliai.

"Skyrybų" susitarimas — šalies ir Sąjungos "skyrybų" sąlygos — buvo parengtas sunkiose derybose su ES ministrės pirmininkės Terezos Mei vyriausybės, kuri atsistatydino nesėkmių su "Brexit" metu. Kliūtis susitarime — nuostatos dėl "backstop" — Šiaurės Airijos (Jungtinės Karalystės dalies) sienos ir ES šalies Airijos, esančios saloje, kurios dalis yra Šiaurės Airija. ES ne kartą pareiškė, kad neketina keisti "skyrybų" susitarimo, tačiau gali svarstyti keletą pasiūlymų situacijai ištaisyti, tačiau taip, kad nebūtų pažeistos dabartinės nuostatos.

Pagalbos mechanizmas dabartiniam Airijos pasieniui, kuris įtvirtintas ilgai vykstančiame procese dėl "Brexit", rodo, kad Šiaurės Airija po "Brexit" ir toliau laikysis pagrindinių ES bendrosios rinkos taisyklių, kad pasienyje nereikėtų tikrinti prekių atitikties ES standartams. Visa JK liks ES muitų Sąjungoje. Tačiau šis mechanizmas netinka Didžiosios Britanijos valdžiai.

22
Tegai:
Brexit, Europos Komisija (EK), Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (155)
Dar šia tema
Europos Parlamento rezoliucija kelia grėsmę Europos ateičiai
Džonsonas teigė, kad niekas jo nesustabdys nuo Britanijos išstojimo iš ES
Išeiti iš ES ir neišeiti pačiam. Džonsonas kaltinamas melu ir neteisėtumu