Švedijos aktyvistė Greta Tunberg, archyvinė nuotrauka

Senatoriai dar nėra pasirengę pakviesti Gretos Tunberg į Rusijos Federacijos tarybą

18
(atnaujinta 19:48 2019.10.01)
Anksčiau Dūmos Gamtos išteklių komiteto vadovo pirmasis pavaduotojas Vasilijus Vlasovas pakvietė Tunberg pasakyti kalbą Rusijos jaunimui

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Federacijos tarybos Agrarinės politikos ir aplinkosaugos vadybos komiteto vadovas Aleksejus Majorovas nepalaiko iniciatyvos pakviesti Švedijos ekologijos aktyvistę Gretą Tunberg į Parlamento rūmus, kaip tai padarė jo kolegos iš Valstybės Dūmos, praneša RIA Novosti.

         

Anksčiau Dūmos Gamtos išteklių komiteto vadovo pirmasis pavaduotojas Vasilijus Vlasovas pakvietė Tunberg pasakyti kalbą Valstybės Dūmoje Rusijos jaunimui. Parlamentaras įteikė atitinkamą laišką Švedijos ambasadai Rusijoje.

"Mes dar neaptarėme šios temos. Nematome skubaus poreikio kviesti Tunberg į Federacijos tarybą", — antradienį sakė Majorovas RIA Novosti.

Jis neatmetė fakto, kad spalio 8 dieną Komiteto posėdyje vienas iš jo kolegų galės iškelti šią temą. "Aš pats nieko nesiūlysiu", — sakė senatorius.

Majorovas pabrėžė, kad Rusija turi savus aplinkos ekspertus. "Dabar daugiau dėmesio skirsime įstatymams dėl mūsų narystės priimant Paryžiaus klimato susitarimus", — teigė jis.

2018 metais moksleivė, užuot ėjusi į mokyklą mokytis, pradėjo kreiptis į Švedijos Parlamentą su reikalavimais sustiprinti kovos su klimato kaita priemones. 

Митинг в Вильнюсе – “Забастовка по климату”
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Jos iniciatyva peraugo į tarptautinį judėjimą "Fridays For Future" ("Penktadieniai už ateitį").

Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) išvadoje teigiama, kad žmonija turi žymiai sumažinti išmetamo CO2 kiekį, kad būtų išvengta atšilimo daugiau nei 1,5 laipsnio. Tačiau iki šiol tik 12 šalių oficialiai patvirtino savo įsipareigojimus sumažinti išmetamus teršalus.

Praėjusią savaitę mergina kalbėjo JT, kur apkaltino pasaulio vadovus melu ir "vaikystės vagyste".

Aktyvistė neseniai buvo nominuota Nobelio taikos premijai.

Vaikystėje Gretai Tunberg buvo diagnozuotas Aspergerio sindromas, obsesinis-kompulsinis sutrikimas ir selektyvusis mutizmas.

18
Tegai:
Greta Tunberg, Rusijos Federacijos taryba, Rusija
Dar šia tema
Naujoji pasaulio aktyvistė žada katastrofą Rusijai. Ir ne tik jai
Vilniuje moksleiviai dalyvavo pasauliniame streike dėl klimato — video