Сбитый ополченцами Луганска самолет ИЛ-76 ВВС Украины, архивное фото

Nyderlandų parlamentarai pareikalavo ištirti Ukrainos vaidmenį MH17 byloje

35
(atnaujinta 10:30 2019.10.02)
Nyderlandų parlamentarai pareikalavo vyriausybės išsiaiškinti, kodėl Ukrainos valdžia neuždarė oro erdvės virš regiono

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Nyderlandų Parlamento Atstovų rūmai ketina pradėti išsamų Ukrainos vaidmens 2014 metais įvykusioje MH17 katastrofoje tyrimą, praneša portalas nos.nl.

Deputatai pareikalavo vyriausybės išsiaiškinti, kodėl Ukrainos valdžia neuždarė oro erdvės virš regiono. Iniciatyvai pritarė aštuonios frakcijos.

Tuo tarpu šalies užsienio reikalų ministras Steph Blok pažymėjo, kad nemato tam "teisinio pagrindo". Anot jo, sunkumų sukelia tai, kad tam reikės "bendradarbiavimo ne tik iš Ukrainos, bet ir Rusijos pusės".

Malaizijos "Boeing", skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą reisu MH17, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną netoli Donecko. Orlaivyje buvo 298 žmonės, visi jie žuvo. 

Jungtinė tyrėjų grupė (JIT) pateikė tarpinius tyrimo rezultatus. Teigiama, kad į "Boeing" buvo šauta iš oro gynybos sistemos "Buk", kuri priklausė 53-iajai Rusijos kariuomenės priešlėktuvinių raketų brigadai iš Kursko.

Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad įtarimai nepagrįsti. Gynybos ministerija savo ruožtu pažymėjo, kad visos raketos, kurių variklį demonstravo Olandijos komisija, buvo sunaikintos po 2011 metų.

Prezidentas Vladimiras Putinas atkreipė dėmesį į tai, kad Maskvai neleidžiama tirti katastrofos. Be to, Rusija gali pripažinti tyrimo rezultatus tik tuo atveju, jei visapusiškai dalyvaus tyrime.

35
Tegai:
Ukraina, vyriausybė, Nyderlandai
Dar šia tema
Kvala Lumpūre pareiškė, kad FTB norėjo atimti iš Malaizijos juodąsias MH17 dėžes
Nyderlandai atsisakė priimti privataus detektyvo duomenis apie MH17 katastrofą
Ukraina perdavė Nyderlandams MH17 katastrofos tyrimo medžiagas
Vokietijos detektyvas ketina aptarti su Malaizija medžiagos apie MH17 perdavimą