Naktinis raketų paleidimas iš zenitinių raketų sistemų S-400 Triumf

Sirijoje įvyko Rusijos oro gynybos sistemos S-500 bandymai

39
(atnaujinta 16:31 2019.10.02)
Sirija buvo specialiai pasirinkta Rusijos sistemai išbandyti — vietos sąlygomis galima nustatyti visus technikos trūkumus

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Sirijoje išbandyta Rusijos oro gynybos sistema S-500 "Prometej", rašo laikraštis "Izvestija" su nuoroda į šaltinius Rusijos gynybos ministerijoje.

Nepaisant sėkmingai įvykusių bandymų, testavimo metu buvo nustatytos "tam tikros problemos", kurias specialistai greitai išsprendė. Žiniasklaida nenurodo, kada tiksliai vyko oro gynybos sistemos S-500 patikra.

Raketos paleidimas
© Sputnik / Сергей Пивоваров

Anot buvusio Karinių oro pajėgų vyriausiojo vado pavaduotojo bendros NVS oro gynybos sistemos klausimais, generolo leitenanto Aitečo Biževo, prieš pradėdami tiekti ginklus kariuomenei, specialistai skiria ypatingą dėmesį sklandžiam visų jų komponentų veikimui.

Biževas pabrėžė, kad technikos bandymai vyksta "atšiauriomis techninėmis ir klimato sąlygomis" ir vyksta susidėvėjimo bandymas. Jis paaiškino, kad tik tokiu režimu galima atskleisti visus trūkumus.

"Po to visi gedimai ir problemos apibendrinamos ir pašalinamos", — papasakojo jis ir pridūrė, kad Sirija tokiems bandymams puikiai tinka, nes ten visada karšta ir daug dulkių.

"Be to, radaras turi veikti visą parą — padėtis respublikoje yra nerami ir lakūnai turi nuolat palaikyti radiolokacinį lauką", — leidiniui pasakojo Biževas.

Anksčiau Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pareiškė, kad S-500 tiekimas kariuomenei bus pradėtas 2020 metais.

39
Tegai:
oro gynybos sistemos, bandymai, Sirija
Dar šia tema
Pentagono vadovas sako, kad JAV nėra pasirengusios hibridiniam karui su Rusija
Lietuva pasisakė už bendros oro gynybos sistemos sukūrimą Baltijos šalyse
Belaukiant smūgio. NATO ruošiasi Rusijos puolimui Europoje
Lietuvos mokslininkai treniruotėms sukūrė oro gynybos komplekso imitaciją
Rusijos kariuomenė gavo naujus tankus T-90M