Mokslininkai dirba su mikroskopu, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai papasakojo apie fruktozės pavojų kepenims

15
(atnaujinta 19:28 2019.10.02)
Mokslininkai atliko tyrimus, kuriuose palygino šešių skirtingų gyvūnų dietų poveikį medžiagų apykaitai

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Džoslino diabeto centro Bostone mokslininkai padarė išvadą, kad didelis fruktozės kiekis slopina kepenų gebėjimą deginti riebalus.

Panašus gliukozės kiekis, kaip teigė tyrėjai, neturi įtakos medžiagų apykaitai.

Tyrimo autorius, Harvardo medicinos mokyklos profesorius Ronaldas Kanas paaiškino, kad "dėl fruktozės kepenyse kaupiasi riebalai. Ji veikia beveik taip pat, lyg į racioną būtų įtraukta daugiau riebalų. Tačiau priešingai yra su gliukozės kiekio padidinimu racione", kas, pasak jo, padeda kepenims deginti riebalus ir iš tikrųjų prisideda prie sveikesnės medžiagų apykaitos. 

Kanas pabrėžė, jog "svarbiausia tyrimo išvada yra ta, kad mityba, kurioje yra didelis fruktozės kiekis, yra bloga ir nepatartina".

Mokslininkai atliko tyrimus, kuriuose jie palygino šešių skirtingų gyvūnų dietų poveikį medžiagų apykaitai. Jie naudojo skirtingus gliukozės, fruktozės ir riebalų kiekių derinius.

Mokslininkai kontroliavo fermento CPT1a aktyvumą — didesnis jo kiekis rodo, kad mitochondrijos deramai atlieka savo darbą degindamos riebalus.

Tyrėjai išsiaiškino, kad laikantis mitybos, kurioje gausu riebalų ir fruktozės, fermentų kiekis yra žemas, o mitochondrijos veikia netinkamai.

15
Tegai:
mokslo tyrimai, mokslininkai
Dar šia tema
Rusijos mokslininkai sukūrė dirbtinę mėsą
Lietuvos mokslininkai treniruotėms sukūrė oro gynybos komplekso imitaciją
Mokslininkai atrado netikėtą žaliosios arbatos savybę