Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dalyvauja trečiajame tarptautiniame forume Rusijos energetikos savaitė, archyvinė nuotrauka

Danijai daromas spaudimas dėl "Nord Stream", pareiškė Putinas

39
(atnaujinta 21:32 2019.10.02)
Pasak Rusijos prezidento, tik nuo Danijos priklauso, ar ji gali parodyti savo nepriklausomybę ir įrodyti, ar ji turi suverenitetą, ar ne

VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Danija patiria didelį spaudimą dėl "Nord Stream-2" projekto, ir tik nuo pačios šalies priklauso, ar ji gali būti nepriklausoma, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kuris kalbėjo plenarinėje Rusijos energetikos savaitės sesijoje.

"Danija — maža šalis, jai daromas didelis spaudimas. Nuo jos priklauso, ar ji gali parodyti savo nepriklausomybę ir parodyti, ar ji turi suverenitetą, ar ne", — pareiškė Putinas, komentuodamas užsitęsusį Danijos svarstymą išduoti leidimą "Nord stream-2" statybai.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį planuojama baigti 2019 metais.

Dujotiekio trasa buvo nutiesta per teritorinius vandenis arba Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos išskirtines ekonomines zonas. "Nord Stream 2 AG" statybų leidimą liko gauti tik iš Danijos.

Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, bijanti prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, reklamuojančios savo suskystintas gamtines dujas ES.

Be to, naujoji Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen pareiškė, kad "Nord Stream-2" kelia grėsmę, ir ES dėl šio projekto taps per daug priklausoma nuo Rusijos energijos išteklių. Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas absoliučiai komercinis ir konkurencingas.

39
Tegai:
Danija, Nord Stream-2, Vladimiras Putinas, Rusija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (184)
Dar šia tema
Nutiesta daugiau kaip 80 procentų dujotiekio "Nord Stream-2"
Lenkija "Gazprom" naudojimąsi "Opal" pilnu pajėgumu pavadino tragedija