Baltieji rūmai Vašingotne, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: naujoji JAV valdžia nestabdo prekybos karo su Kinija

12
(atnaujinta 18:33 2019.10.03)
Pasak Timočio Koltono, jis, kaip amerikietis, įdėmiai stebi situaciją ir mano, kad ji tik blogės iki tol, kol bent minimaliai pagerės

VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos nesibaigs, net jei demokratų kandidatas laimės JAV prezidento rinkimus 2020 metais, praneša RIA Novosti su nuoroda į Harvardo universiteto viešojo administravimo profesorių ir ekspertą Timotį Koltoną.

"Aš, kaip amerikietis, įdėmiai stebiu situaciją ir manau, kad ji tik blogės iki tol, kol ateis bent menkiausias pagerėjimas. Skirtumai yra labai rimti, kažkas gali pasikeisti, jei ponas (JAV prezidentas Donaldas) Trampas nebus išrinktas naujai kadencijai. Tačiau ir tuo atveju, jei demokratai grįš į valdžią, stilius gali pasikeisti, tačiau (tokios politikos) pagrindas išliks", — sakė Koltonas nuošalyje nuo "Valdai" priklausančio tarptautinio diskusijų klubo.

Tarp didžiausių pasaulio ekonomikų — JAV ir Kinijos — vadinamasis prekybos karas vyksta nuo 2018 metų. Per tą laiką šalys ne kartą sėdėjo prie derybų stalo. Derybose buvo pasiekta tam tikra pažanga, tačiau netrukus vėl padidėjo importo muitai.

Paskutinės JAV ir Kinijos prekybos derybos įvyko liepos 31 dieną. Šalims nepavyko pasiekti pažangos, o prekybos konfrontacija tik paaštrėjo. Naujieji JAV ir Kinijos abipusiai muitai įsigaliojo rugsėjo 1 dieną. Kitas prekybos derybų turas numatomas spalio 10–11 dienomis.

12
Tegai:
prekybos karas, Kinija, JAV
Dar šia tema
Trampas patvirtino ketinimą rugsėjį surengti prekybos derybas su Kinija
JAV atima iš Baltijos ir Rytų Europos šalių Kinijos pinigus
Kinijos žiniasklaida įvardijo pagrindinį Rusijos ginklą prieš JAV lėktuvnešius