Britų marsaeigis Rosalind Franklin ExoMars prototipas, archyvinė nuotrauka

Britanija dėl Marso sušvelnino sankcijas Rusijai

21
(atnaujinta 18:55 2019.10.03)
Kaip matyti iš Britanijos įstatymų bazėje paskelbto dokumento, pakeitimai paveikė prekių ir technologijų skyrių, įtrauktą į Europos Sąjungos bendrąjį karinės įrangos sąrašą

VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. JK iš dalies pakeitė Eksporto įstatymą, kuris panaikina kai kuriuos bendradarbiavimo su Rusija apribojimus vykdant "ExoMars 2020" misiją.

Kaip matyti iš Britanijos įstatymų bazėje paskelbto dokumento, pakeitimai paveikė prekių ir technologijų skyrių, įtrauktą į Europos Sąjungos bendrąjį karinės įrangos sąrašą.

Pakeitimais leidžiama į Rusiją importuoti "tam tikras medžiagas, skirtas naudoti tam tikruose paleidimo įrenginiuose, paleidžiant ar degalų papildymui pagal atskirus palydovus, arba bandymams ir skrydžiams vykdant "ExoMars 2020" misiją".

Aiškinamajame rašte teigiama, kad pristatymas gali būti vykdomas tik gavus išankstinį patvirtinimą pagal nuostatą dėl antirusiškų sankcijų.

"ExoMars-2020" stoties atidarymas planuojamas 2020 metų liepos pabaigoje. Misiją sudaro europietiški perkėlimo ir rusiški iškrovimo moduliai, taip pat Rusijos nusileidimo modulis "Cossack" ir Europos marsaeigis "Rosalind Franklin". Nusileidimas Marse planuojamas 2021 metų kovo mėnesį.

21
Tegai:
Marsas, Rusija, ES, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Rusijos ir JAV mokslininkai sukūrė lazerį, galintį apsaugoti Žemę nuo asteroidų
Per Visatą: geriausios žvaigždžių, planetų ir galaktikų nuotraukos