Švedijos aktyvistė Greta Tunberg, archyvinė nuotrauka

Po Putino pranešimo Greta Tunberg pakeitė savo profilį Twitter'yje

80
(atnaujinta 13:22 2019.10.04)
Anksčiau savo profilio aprašyme ji panaudojo JAV prezidento frazę "Labai laiminga mergaitė, kuri laukia šviesios ir nuostabios ateities"

VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Švedijos moksleivė ir ekologijos aktyvistė Greta Tunberg pakeitė aprašymą savo Twitter profilyje po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pakomentavo jos kalbą JT.

Trečiadienį Putinas pareiškė, kad netrykšta entuziazmu dėl mergaitės pasirodymo, nes neteisinga "išnaudoti vaikus ir paauglius net tokiems kilniems tikslams pasiekti". Jis pareiškė, kad Greta — "maloni mergaitė ir labai nuoširdi", tačiau pasakė, kad niekas jai nepaaiškino, jog "šiuolaikinis pasaulis yra sudėtingas ir įvairiapusiškas".

Tunberg profilyje dabar rašoma: "Maloni, bet menkai informuota mergaitė".

Anksčiau savo profilio aprašyme ji panaudojo frazę "Labai laiminga mergaitė, kuri laukia šviesios ir nuostabios ateities". Tai žodžiai, kuriais JAV prezidentas Donaldas Trampas apibūdino mergaitę po jos kalbos JT Generalinėje Asamblėjoje.

2018 metais moksleivė, užuot ėjusi į mokyklą, kreipėsi į Švedijos Parlamentą su reikalavimais sustiprinti kovos su klimato kaita priemones. 

Jos iniciatyva peraugo į tarptautinį judėjimą "Fridays For Future" ("Penktadieniai už ateitį").

Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) išvadoje teigiama, kad žmonija turi žymiai sumažinti išmetamo CO2 kiekį, kad būtų išvengta atšilimo daugiau nei 1,5 laipsnio. Tačiau iki šiol tik 12 šalių oficialiai patvirtino savo įsipareigojimus sumažinti išmetamus teršalus.

Greta Tunberg neseniai kalbėjo JT, kur apkaltino pasaulio vadovus melu ir "vaikystės vagyste".

Aktyvistė neseniai buvo nominuota Nobelio taikos premijai.

Vaikystėje Gretai Tunberg buvo diagnozuotas Aspergerio sindromas, obsesinis-kompulsinis sutrikimas ir selektyvusis mutizmas.

80
Tegai:
Twitter, Greta Tunberg, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Naujoji pasaulio aktyvistė žada katastrofą Rusijai. Ir ne tik jai
Greta Tunberg pakviesta pasisakyti Rusijos Valstybės Dūmoje
Gretos Tunberg gerbėjai Lietuvoje