Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas

Džonsonas paprašys atidėti "Brexit", jei nebus susitarimo su ES

18
(atnaujinta 18:29 2019.10.04)
"Kietojo Brexit" priešininkų grupė kreipėsi į teismą, siekdama išsiaiškinti, kokių priemonių galima imtis prieš Britanijos premjerą, jei jis nepaklus įstatymui, įpareigojančiam jį prašyti atidėti "Brexit", jei spalio 19 dieną nebus susitarimo su ES

VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paprašys Europos Sąjungos atidėti "Brexit" vėlesniam laikui, jei iki spalio 19 dienos nebus sudarytas naujas susitarimas su ES, teigiama advokato Džo Moemo Twitter paskelbtame Vyriausybės dokumente.

Moemas atstovauja "kietojo Brexit" priešininkų grupės interesams, ši grupė kreipėsi į Edinburgo teismą su prašymu išsiaiškinti, kokių būtent priemonių būtų galima imtis prieš premjerą, jei jis nepaklūs neseniai įsigaliojusiam įstatymui, įpareigojančiam jį prašyti atidėti "Brexit" trims mėnesiams, jei spalio 19 dieną nebus susitarimo su ES. Kreipimosi į teismą priežastimi tapo paties Džonsono pareiškimai apie tai, kad Britanija "bet kokiu atveju" pasitrauks iš ES spalio 31 dieną.

Dokumente, perskaitytame per penktadienį vykusį posėdį ir paskelbtame Moemo, teigiama, kad jei nebus įvykdytos sąlygos, ministras pirmininkas ne vėliau kaip spalio 19 dieną siųs ES laišką su prašymu šį procesą atidėti.

Džonsonas teigė, kad niekas jo nesustabdys nuo Britanijos išstojimo iš ES>>

Premjero biuras situacijos nekomentuoja, aiškindamas, kad teismo procesas dar nėra baigtas.

18
Tegai:
ES, Borisas Džonsonas, Brexit, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (155)
Dar šia tema
Opozicija ragina Borisą Džonsoną nedelsiant atsistatydinti
Išeiti iš ES ir neišeiti pačiam. Džonsonas kaltinamas melu ir neteisėtumu
Europos Parlamento rezoliucija kelia grėsmę Europos ateičiai
EK iš Londono negavo jokių reikalavimus atitinkančių pasiūlymų dėl "Brexit"
Merkel papasakojo apie "Brexit" įtaką pasaulio ekonomikai