Vakcina nuo gripo archyvinė nuotrauka

Gydytoja įvardijo, kam labiausiai gresia gripas su komplikacijomis

20
(atnaujinta 08:41 2019.10.06)
Visiems, kurių imuninė sistema susilpnėjusi, yra didesnė rizika susidurti su virusais ir komplikacijomis, teigė gydytoja

VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Nuo gripo ir su juo susijusių komplikacijų labiausiai kenčia nėščios moterys, vaikai, pagyvenę žmonės, astma, cukriniu diabetu sergantys žmonės ir rūkaliai, RIA Novosti pasakojo Merilando valstijos "Adventist HealthCare" skubiosios medicinos klinikos vyriausioji gydytoja Amra Nasir.

"Kai kuriems žmonėms kyla didesnė rizika, aš visada sakau, kad visi turėtų pasiskiepyti, tačiau yra rizikos grupių, kurios turėtų kuo greičiau pasiskiepyti: tai nėščios moterys, vaikai iki 18 metų, tie, kuriems 65 metai ir daugiau, žmonės, sergantys diabetu, rūkaliai, antsvorio turintys žmonės, astma sergantys žmonės", — teigė specialistė.

Ji paaiškino, kad "visiems, kurių imuninė sistema susilpnėjusi, yra didesnė rizika susidurti su virusu ir komplikacijomis". Šeimos medicinos gydytoja pabrėžė, kad gripas "gali būti labai pavojingas: gali kilti komplikacijų, jis gali neigiamai paveikti kvėpavimo sistemą".

Amra Nasir paragino kasmet skiepytis nuo gripo, šie skiepai JAV rekomenduojami vaikams nuo šešių mėnesių amžiaus. Perspėjama, kad dabartinis gripo sezonas žada būti sunkesnis nei ankstesnis.

"Šiemet gripas bus šiek tiek kitoks nei pernai, o šį sezoną bus sunkesnis", — RIA Novosti pasakojo Nasir.

"Nors sunku nuspėti, koks bus sezonas iš tikrųjų, tačiau iš mano perskaitytos informacijos bus sunkus gripo sezonas, todėl kuo anksčiau bus pasiskiepyta, tuo geriau", — teigė agentūros pašnekovė, aiškindama, kad šiuos duomenis patvirtina situacija Australijoje ir visame pietiniame pusrutulyje, kur gripo sezonas buvo labai sunkus, o ligos atvejų skaičius buvo labai didelis.

"Tai nėra kategoriška ir gali keistis, tačiau visada turime būti pasirengę blogiausiam", — pažymėjo ekspertė, pabrėždama, kad tai tik prognozė.

Gripo sezonas oficialiai paskelbtas JAV rugsėjo 26 dieną, o sveikatos apsaugos ministras Aleksas Azaras pasiskiepijo reporterių akivaizdoje Nacionaliniame spaudos centre, Vašingtone. Po vakcinacijos pareigūnas teigė, kad praėjusiais metais (2018–2019 metų sezonas) 45 proc. suaugusių amerikiečių ir 63 proc. vaikų buvo paskiepyti nuo gripo, abu rodikliai padidėjo, palyginti su 2017–2018 metais.

Kiekvienais metais, oficialiais duomenimis, milijonai JAV gyventojų suserga gripu, dešimtys tūkstančių atvejų yra mirtini. Sunkiausias praėjusio dešimtmečio sezonas buvo 2017–2018 metais.

2018–2019 metų gripo sezonas tapo ilgiausias, viruso aktyvumas išliko padidėjęs 21 savaitę.

20
Tegai:
pasiskiepyti gripo vakcina, gripas, šeimos gydytojas
Dar šia tema
"Viskas dėl alkoholio: vagystės, plėšimai". Benamiai ir kaliniai, pakeitę savo gyvenimą
Paskelbta naujo gripo sezono pradžia