Keleivis su bagažu Šeremetjevo oro uoste, archyvinė nuotrauka

Gruzijos URM pasisakė kuo skubesnį susisiekimo oro transportu su Rusija atnaujinimą

25
(atnaujinta 09:02 2019.10.06)
Tiesioginiai skrydžiai tarp šalių nutraukti šią vasarą, po to, kai Tbilisyje kilo skandalas dėl Rusijos deputatų dalyvavimo tarptautinėje ortodoksų konferencijoje

VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Gruzija pasisako už tai, kad būtų kuo greičiau atnaujinti tiesioginiai skrydžiai su Rusija, sakė užsienio reikalų ministras Davidas Zalkalianis.

"Mes norime, kad šis sprendimas būtų priimtas kuo greičiau... Džiaugsimės tik tuo atveju, jei šis procesas netrukus atsinaujins. Žmonių santykiai ir turizmas yra sritys, kurios prisideda prie plėtros", — RIA Novosti cituoja Gruzijos užsienio reikalų ministerijos vadovą.

Valstybės Dūma, atsakydama į tai, pažymėjo, kad toks Zalkalianio pareiškimas yra labai svarbus. Anot Valstybės Dūmos Užsienio reikalų komiteto nario Antono Morozovo, rusus ir gruzinus glaudžiai sieja kultūrinės tradicijos ir geri kaimyniniai santykiai.

Kaip Morozovas pažymėjo RT komentare, visi Gruzijos lyderiai turėtų pakeisti savo retoriką, tada abi pusės galės kalbėti apie konkrečius žingsnius plėtojant santykius.

Anksčiau Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Kremlius teigė, jog Maskva ir Tbilisis turėtų "užfiksuoti momentą, kuris būtų tinkamas atnaujinti skrydžius".

Peskovas taip pat priminė, kad Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir jo kolegos iš Gruzijos Niujorke susitikimas JT Generalinėje Asamblėjoje, nepaisant to, kad jis "kai kurių Gruzijos politikų buvo sutiktas priešiškai", buvo teigiamas santykių momentas.

Pats Zalkalianis, komentuodamas pokalbį su Lavrovu, pabrėžė, kad susitikimas buvo reikalingas ir įvyko laiku. Pasak ministro, kai Šveicarija, kuri yra tarpininkė tarp Maskvos ir Tbilisio diplomatinių santykių, pasiūlė dviejų diplomatų susitikimą, Gruzija sutiko "pasinaudoti šia unikalia galimybe". Zalkalianis taip pat pažymėjo, kad abi pusės aktyviai palaiko santykius tarp tautų.

Šių metų vasarą Rusijos ir Gruzijos santykiai smarkiai pablogėjo po to, kai Tbilisyje kilo skandalas dėl Rusijos deputatų dalyvavimo tarptautinėje ortodoksų konferencijoje. Protestų banga nuvilnijo per Gruzijos sostinę. Po to Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą, draudžiantį Rusijos oro linijoms vykdyti tiesioginius skrydžius į Gruziją. Kaip pabrėžė Kremlius, tai buvo padaryta siekiant užtikrinti Rusijos piliečių saugumą.

25
Tegai:
skrydžiai, santykiai, Gruzija, Rusija
Dar šia tema
"Gazprom" sumažino dujų tiekimą per "Opal"
Latvijos šprotų gamintojo įranga parduota Rusijai
Rusijos ambasadorius Estijoje atskleidė, kas negalės gauti elektroninės vizos
JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas teigia, kad Rusija turi "didelį norą" sudaryti "branduolinį paktą" su JAV  

(atnaujinta 10:23 2020.08.12)
Pats Amerikos vadovas anksčiau sakė, jog JAV mielai sudarytų branduolinio ginklo susitarimą su Rusija

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Donaldas Trampas išreiškė pasitikėjimą, kad Rusija "labai nori" sudaryti su JAV "branduolinių ginklų paktą", praneša RIA Novosti.

"Dabar mes dirbame su Rusija dėl branduolinių ginklų pakto. Jie to nori, jie to tikrai nori. Nemanau, kad jie lauks. Dabar tai yra didžiausia problema pasaulyje ir mes šiuo metu bendradarbiaujame su Rusija", — sakė Trampas.

Trampas anksčiau sakė, kad JAV mielai sudarytų branduolinio ginklo susitarimą su Rusija.

Kitos Rusijos ir JAV tarpžinybinės konsultacijos dėl strateginio stabilumo užsienio reikalų ministro pavaduotojo Sergejaus Riabkovo ir JAV prezidento pasiuntinio ginklų kontrolės klausimais Maršalo Bilingslio numatomos rugpjūčio 16-18 dienomis Vienoje.

Pirmasis Riabkovo ir Bilingslio konsultacijų turas įvyko birželio pabaigoje Austrijos sostinėje. Po to liepos 27–30 dieną ten vyko konsultacijos doktrinos, kosmoso ir skaidrumo darbo grupėse.

Tegai:
branduolinis susitarimas, Rusija, Donaldas Trampas
Dar šia tema
Trampas išveda kariuomenę iš Vokietijos JAV labui. Ir viso pasaulio
Trampas paskelbė, kad nori pakviesti Putiną į G7 susitikimą  
Protestai Minske

Baltarusijoje sulaikytas potencialus riaušių koordinatorius

(atnaujinta 09:29 2020.08.12)
Šiuo metu jėgos struktūros išėjo iš Minsko gatvių, visa padėtis kontroliuojama valdžios, šalyje pradėjo veikti socialiniai tinklai

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Minske buvo sulaikytas riaušių koordinatorius, kuris vadovavo trim žmonėms, duodant įsakymus šimtams, RIA Novosti praneša cituodamas valstybinį ONT televizijos kanalą.

Transliuotojo Telegram-kanale pranešama, kad vienas Minsko gyventojas veiksmus koordinavo būdamas Baltarusijos viešbutyje — iš ten jis kontroliavo trijų pavaldinių veiksmus, o jie nukreipė šimtus žmonių.

Šiuo metu, pasak RIA Novosti, policija, vidaus kariuomenės būriai ir OMON yra išvykę iš masinių demonstracijų vietų Minske, visa padėtis vėl tapo kontroliuojama valdžios.

Apie 06:50 pradėjo veikti visi socialiniai tinklai, kurie buvo atjungti nuo sekmadienio vakaro, kai Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai.

Dieną prieš tai, kai saugumo pajėgos blokavo miesto centrą, protestai daugiausia persikėlė į Minsko pakraštį.

Ten buvo dislokuoti sustiprinti policijos būriai, kurie, norėdami išsklaidyti protestuotojus, panaudojo beveik visą specialiosios įrangos arsenalą, įskaitant garsines granatas ir gumines kulkas.

Masiniai protestai Baltarusijoje vyksta nuo rugpjūčio 9 dienos, kai šalyje vyko prezidento rinkimai. Dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, CRK duomenimis, surinko 80,08 procento balsų, opozicijos lyderę Svetlaną Tichanovskaya palaikė 10,09 procentai rinkėjų, jos būstinė nepripažino balsavimo rezultatų.

Tegai:
protestai, Minskas
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Lietuva pasirengusi priimti opozicijos atstovus iš Baltarusijos
Nausėda mano, kad paskelbti Tichanovskajos vaizdo pranešimai buvo daryti ne laisva valia
Astravo AE

Lietuvos energetikos ministerija kreipėsi į EK imtis iniciatyvos dėl BelAE saugumo

(atnaujinta 11:29 2020.08.12)
Ministerijos vadovas išsiuntė laišką už energetiką atsakingai Europos Komisijos komisarei Kadri Simson, kuriame išdėstė respublikos nerimo priežastis

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Lietuvos energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas kreipėsi į už energetiką atsakingą Europos Komisijos (EK) komisarę Kadri Simson dėl streso testų Baltarusijos atominėje elektrinėje (BelAE), kuri rengiama paleidimui, peržiūros proceso, praneša Energetikos ministerijos spaudos tarnyba.

Laiške ministras paragino dėti visas pastangas, kad Baltarusija įgyvendintų streso testų rekomendacijas ir vykdytų įsipareigojimus bendradarbiauti su ES branduolinės saugos reguliavimo institucija (ENSREG), o ENSREG reguliariai vertintų, kaip įgyvendinamas Baltarusijos Nacionalinis veiksmų planas dėl streso testų rekomendacijų įgyvendinimo.

"Nerimą kelia Baltarusijoje vykstantys procesai: skubotas teisės aktų pakeitimas suskaidant licencijos išdavimą į atskiras dalis, skubotas licencijos išdavimas ir kuro krovimo pradžia", — pasakė  Vaičiūnas.

Ministras paragino EK imtis lyderystės ir dėti visas pastangas spartinti streso testų peržiūros procesą, kadangi kiekviename tolimesniame Baltarusijos BE paleidimo etape bus vis sunkiau įgyvendinti streso testų rekomendacijas.

Praėjusią savaitę "Rosatom" paskelbė, kad pirmame BelAE energetiniame bloke prasidėjo branduolinio kuro krovimas. Iki mėnesio pabaigos bus pakrauti 163 kuro rinkiniai.

Ginčai dėl Astravo AE

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Gegužės pradžioje į objektą buvo pristatytas branduolinis kuras pirmajam energetiniam blokui. 

Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską dėl "nesaugios statybos" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvai. Nepaisant to, kad branduolinis objektas išlaikė visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus.

Lietuvos valdžia ragina visas ES šalis atsisakyti energijos pirkimo iš BelAE, o Briuselį ir JAV — užkirsti kelią atominės elektrinės eksploatacijai. Taip pat arčiausiai Lietuvos stoties esančių regionų gyventojams dalijamos jodo tabletės "avarijos" atvejui.

Tegai:
Energetikos ministerija, Žygimantas Vaičiūnas, Europos Komisija (EK), Astravo atominė elektrinė (AE), Baltarusija, Lietuva
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos
Dar šia tema
Politologas: Lietuva neturėtų tikėtis iš Europos Sąjungos supratimo BelAE klausimu
Vaišvila Nausėdos sprendimus dėl BelAE laiko "neadekvačiais"
Baltarusijos Energetikos ministerija pranešė, kada prasidės fizinis BelAE paleidimas
Pasipriešinti BelAE ir labiau pasistengti dėl Anūko: kokius dar tikslus užsibrėžė TS-LKD
Rugpjūčio 7-ąją prasidės branduolinio kuro krovimas į pirmąjį BelAE energetinį bloką