Tankas Т-90МС

JAV žiniasklaida palygino tankų skaičių NATO ir Rusijoje

119
(atnaujinta 12:00 2019.10.07)
Remiantis leidinio skaičiavimais, Europos valstybių kovinių transporto priemonių parkas yra beveik perpus mažesnis už rusų

VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Rusija turi didžiausią pasaulyje šarvuotų kovinių transporto priemonių parką, kuriame yra apie 22 tūkstančius tankų, praneša JAV leidinys "We Are The Mighty" su nuoroda į tinklalapio "Global Firepower" duomenis.

Tankai Т-90
© Sputnik / Евгений Одиноков

Tuo tarpu bendras Šiaurės Atlanto aljanso šalių tankų skaičius siekia tik 18 tūkstančių, rašo žiniasklaida. Pažymima, kad didžiausią parką turi Turkija — 3,2 tūkstančio vienetų, o Europos valstybės turi daugiau nei 11 tūkstančių kovinių mašinų.

Anksčiau JAV karinių pajėgų jungtino štabo vadų komiteto pirmininkas Džozefas Danfordas (Joseph Dunford) pareiškė, kad pastaraisiais metais NATO pradėjo prarasti karinį pranašumą prieš Maskvą. Anot jo, aljanso šalys ėmė pripažinti, kad Rusija yra konkurentė karinėje srityje.

NATO didina pajėgas prie Rusijos Federacijos sienos. Taigi, Maskvoje buvo pažymėta, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Taip pat auga ir gynybos išlaidos šalyse-dalyvėse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

Savo ruožtu Rusija ne kartą pabrėžė, kad Maskva nesiruošia nieko pulti, o NATO naudoja Vakarų isteriją, kad sutelktų karinius kontingentus savo rytiniame flange.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
119
Tegai:
tankai, NATO, Rusija
Dar šia tema
"The National Interest" įvertino "pražūtingą" Rusijos tanką T-90MS
Estijos šiaurėje bus statomas tunelis tankams
JAV kariai pasivažinėjo Rusijos tankais T-80 — video
NI papasakojo apie sovietinį "super-tanką", kurio Rusija atsisakė