Aleksandras Lukašenka su sūnumis, archyvinė nuotrauka

Lukašenka papasakojo, kaip lupo sūnų

127
(atnaujinta 11:49 2019.10.07)
Baltarusijos vadovas tvirtina, kad jis nelinkęs palaikyti bausmes vaikams šeimoje, tačiau, pasak jo, kartais neįmanoma išvengti diržo

VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka žurnalistams sakė, kad baudė sūnų, kai jis buvo vaikas. Tai jis teigė apsilankydamas karinėse pratybose, kalbos tekstas paskelbtas valstybės vadovo tinklalapyje.

"Geras diržas kartais naudingas vaikui. Viktoras, kaip vyresnysis, dažnai gaudavo nuo manęs", — sakė Lukašenka.

Kartu Baltarusijos valstybės vadovas pažymėjo, kad Dmitrijus — antrasis sūnus — pamatęs tai, elgėsi ramiau.

Jauniausiojo sūnaus, Nikolajaus, Lukašenka niekada nebaudė.

"Jis to nenusipelnė", — pabrėžė prezidentas.

Apskritai Baltarusijos vadovas pripažino, kad nėra bausmių vaikams šalininkas, tačiau pažymėjo, kad tam tikrose situacijose to negalima išvengti.

Šalies vadovas pabrėžė, kad Baltarusija savo gyvenimą kurs ir augins savo vaikus remdamasi "slavų tradicijomis ir mūsų gyvenimo patirtimi", o ne Vakarų formuojamomis "formuluotėmis".

"Jie (Vakaruose— Sputnik) netrukus neturės šeimų: vyras veda vyrą, arba išteka. Nėra kam gimdyti vaikų. O mes dar skolinamės iš jų kai kurias elgesio šeimoje normas", — pridūrė Lukašenka.

Baltarusijos vadovas turi tris vaikus. Kartu su savo žmona Galina jis susilaukė dviejų vaikų — 43 metų Viktoro ir 39 metų Dmitrijaus.  Viktoras eina prezidento nacionalinio saugumo patarėjo pareigas, be to, jis turi žmoną ir keturis vaikus.

Dmitrijus Lukašenka nuo 2005 metų eina respublikinio valstybinio visuomeninio susivienijimo "Prezidentinis sporto klubas" centro tarybos pirmininko pareigas. Dmitrijus yra vedęs ir turi tris dukteris.

Jauniausiojo Lukašenkos sūnaus Nikolajaus motinos vardas nežinomas. Nikolajui yra 15 metų, jis dažnai lankosi su tėvu oficialiuose valstybės renginiuose.

127
Tegai:
Baltarusija, vaikai, Aleksandras Lukašenka
Dar šia tema
Lietuva išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos ir Baltarusijos integracijos
Lukašenka pareiškė, kad jam nekyla rūpesčių bendraujant su Putinu
Baltarusijos prezidentas pareiškė esąs pasirengęs įvesti taikdarius į Donbasą
Amerikos kariuomenės Gdanske, Lenkijoje, archyvinė nuotrauka

Penktojo Amerikos armijos korpuso vadovybė dislokuota Lenkijoje

(atnaujinta 16:09 2020.08.04)
Šiuo metu Lenkijoje dislokuota apie 5000 JAV karių. Neseniai buvo susitarta padidinti jų skaičių dar tūkstančiu

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Lenkija ir JAV paskelbė apie savo veiksmų pradžią, vadovaujant 5-ajam JAV armijos korpusui, praneša RIA Novosti.

"Lenkija ir JAV pagaliau susitarė dėl sustiprinto gynybos bendradarbiavimo susitarimo", — antradienį Krokuvoje vykusioje ceremonijoje sakė JAV ambasadorė Lenkijoje Georgette Mosbacher.

"Šiandien turime tikrai ypatingą dieną, nes šiandien mes skelbiame, jog bus aktyvuota paskirta penktojo korpuso Lenkijoje (JAV 5-osios armijos korpuso) vadovybė", — sakė ji.

Savo ruožtu Lenkijos gynybos apsaugos ministras Mariušas Blaščakas teigė, kad "šiandien patvirtiname sprendimą dėl penktojo korpuso paskirtos vadovybės Lenkijoje".

"Šis sprendimas yra vainikuojantis mūsų pastangų padidinti Amerikos kariuomenės būrį Lenkijoje pasiekimas", — pridūrė jis.

Jis sakė, kad praėjusią savaitę JAV ir Lenkija pagaliau susitarė dėl savo karinio bendradarbiavimo susitarimo.

"Šis susitarimas suformuos ginkluotųjų pajėgų veiklą Lenkijos teritorijoje dešimtmečius", — teigė Lenkijos ministras.

Šiuo metu Lenkijoje dislokuota apie 5000 JAV karių. Neseniai buvo susitarta padidinti jų skaičių dar tūkstančiu.

Tegai:
kariai, Lenkija, JAV
Dar šia tema
Ekspertas numatė "Nord Stream-2" likimą po Lenkijos skirtos baudos
Lietuva ir Lenkija "Harmony Link" projekto įgyvendinimui pasitelks tarptautinę grupę
Megan Markl, archyvinė nuotrauka

Karališkoji šeima pasveikino Megan 39-ojo gimtadienio proga

(atnaujinta 16:54 2020.08.04)
Princo Hario žmona, Sasekso kunigaikštienė Megan Markl rugpjūčio 4-ąją švenčia savo 39-ąjį gimtadienį

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Rugpjūčio 4 dieną Megan Markl švenčia savo gimtadienį — jai sukako 39 metai.

Jos vyras princas Haris tradiciškai šia proga sugalvoja ką nors įdomaus: ankstesniais metais tai buvo kelionės, ką jis paruošė šį kartą, tebesitęsiančios pandemijos sąlygomis, galbūt sužinosime artimiausiu metu.

Kol Los Andžele, kur šiuo metu gyvena princas su šeima, Megan sveikina karališkieji giminaičiai Londone. Prieš kelias valandas Sasekso hercogienei skirti įrašai buvo paskelbti karalienės Elžbietos II, Katės ir princo Viljamo, taip pat princo Čarleso ir hercogienės Camilos Instagram puslapiuose.

"Linkime Sasekso kunigaikštienei labai laimingo gimtadienio!" — rašoma  Bakingemo rūmų puslapyje. Įrašą lydi nuotrauka, padaryta kai vyko pirmoji Megan pažintis su Jos Didenybe Česteryje 2018 metais.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

🎂🎈Wishing The Duchess of Sussex a very happy birthday! 📸 The Queen and The Duchess are pictured during a joint visit to Chester in 2018.

Публикация от The Royal Family (@theroyalfamily)

"Linkime labai smagaus gimtadienio Sasekso hercogienei šiandien!" — parašyta prie Megan nuotraukos Kensingtono rūmų paskyroje.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Wishing a very happy birthday to The Duchess of Sussex today! 🎂🎈

Публикация от Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal)

"Su gimtadieniu, Sasekso hercogienė!" — tokiais sveikinimais apsiribojo Klarenso rūmai.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Happy Birthday to The Duchess of Sussex! 🎈 📸 PA

Публикация от Clarence House (@clarencehouse)

Laikas parodys, ar sulauksime netikėtumų, susijusių su nuotrauka, vaizdo įrašu, labdaros iniciatyva, specialiu žurnalo numeriu ar dar kažkuo iš Megan Markl.

Kai jų su princu Hariu sūnus Archie šventė gimtadienį, vaikų labdaros fondo paskyroje buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame vaikelis su mama skaitė knygą.

Tegai:
karališkoji šeima, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

Nausėda pareiškė, kad informacija apie COVID-19 pirkimus privalo būti vieša

(atnaujinta 17:56 2020.08.04)
Pasak šalies vadovo, artėjant galimai antrai COVID-19 bangai, svarbu rimtai įvertinti anksčiau gautas pamokas ir iš jų pasimokyti

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. Lietuvos prezidentas, antradienį susitiko su Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT), Valstybės kontrolės (VK) ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovais, rašoma Prezidentūros pranešime. 

Buvo aptarta, kaip panaudojamos valstybės lėšos, skirtos suvaldyti koronaviruso pandemijos sukeltai ekstremaliai situacijai, kokių galimų piktnaudžiavimų rizikų nustatyta ir kaip jų galima būtų išvengti ateityje.

Pasak šalies vadovo, artėjant galimai antrai COVID-19 bangai, svarbu rimtai įvertinti anksčiau gautas pamokas ir iš jų pasimokyti.

"Pandemijos pradžioje buvo aišku, kad viešuosius pirkimus turėsime vykdyti greitai, bet užtikrindami kuo didesnį skaidrumą ir veiksmingą korupcijos prevenciją. Todėl visiškai netoleruotina, kad dalis perkančiųjų organizacijų iki šiol neteikia duomenų apie įvykdytus pirkimus", – sakė Nausėda.

Susitikimo metu kontroliuojančių institucijų atstovai informavo, kad, vertinant su COVID-19 susijusius viešuosius pirkimus, nustatyta skaidrumo, atskaitingumo užtikrinimo, sutarčių viešinimo trūkumų. Apie 15 proc. ekstremalios situacijos metu sudarytų pirkimų iki šiol nėra paviešinti.

Pabrėžiama, kad susirūpinimą kelia ir tai, kad, skaičiuojant pagal vertę, net 92,03 proc. (54,8 mln. eurų) asmens apsaugos ir dezinfekcinių priemonių pirkimų vyko neskelbiamų derybų būdu. Viešųjų pirkimų naujokams teko apie 41 proc. Lietuvoje registruotų įmonių sudarytų sutarčių pirkimų vertės. Trys iš keturių viešųjų pirkimų naujokų sutartis sudarė tik su viena perkančiąja organizacija.

"Neskelbiamų derybų būdu vykdomi viešieji pirkimai riboja konkurenciją, didina neskaidrių susitarimų riziką ir gali lemti neefektyvų lėšų panaudojimą. Suvaldyti šias rizikas pirmiausia galime viešumu – atverdami pirkimų duomenis visuomenei", – sakė šalies vadovas.

Per susitikimą kaip atskira problema įvardyta tai, kad įgyvendinant COVID-19 priemones dalyvaujančios savivaldybės neatskleidžia visuomenei informacijos apie savivaldybės teritorijoje veiklą vykdantiems ūkio subjektams taikytų paramos priemonių mastą ir paramos gavėjus.

Kontroliuojančios institucijos pastebi, kad skaidrumo ir viešumo taip pat trūksta sprendimams, susijusiems su valstybės vardu pasiskolintų lėšų skyrimu konkretiems projektams. Daugėja sprendimų svarbiais visuomenei klausimais, kurie priimami Vyriausybės pasitarimuose, o ne viešuose Vyriausybės posėdžiuose.

Prezidentas nurodė, kad kontroliuojančios institucijos turėtų atlikti sisteminį vertinimą, kaip finansuojamos COVID-19 ekstremaliai situacijai suvaldyti skirtos priemonės, ir pateikti rekomendacijas dėl skaidraus lėšų panaudojimo ateityje.

Anksčiau sveikatos apsaugos viceministrei Jaruševičienei pareikšti įtarimai dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir, įtariama, piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį. 

Už skandalų epicentre atsidūrusią ministeriją atsakingas Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga raginamas atsistatydinti.

Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
© Sputnik /
Pirmieji «koronakrizės» smūgiai: kiek europiečių tapo skurdesni
Tegai:
pirkimas, COVID-19, Gitanas Nausėda
Dar šia tema
FNTT pareiškė įtarimus SAM viceministrei dėl greitųjų COVID-19 testų pirkimo
Šarūnas Narbutas įtariamas korupcija organizuodamas COVID-19 reagentų pirkimus
Nausėda: ES lėšos turi būti nukreiptos aukštai pridėtinei vertei kurti