JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas paskelbė JAV pasitraukimą "absurdiškų nesibaigiančių karų"

69
(atnaujinta 21:04 2019.10.08)
Anot Amerikos vadovo, dabar išspręsti situaciją regione — kaimyninių šalių ir konflikto dalyvių užduotis

VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas, komentuodamas situaciją Sirijoje, teigė, kad Vašingtonui atėjo laikas "pasitraukti iš absurdiškų ir begalinių karų" ir grąžinti JAV kareivius namo.

"Kurdai kovojo su mumis, bet už tai jiems buvo sumokėta nemaža pinigų ir [duota — Sputnik] įranga. Jie dešimtmečiais kovojo su Turkija... Laikas mums išeiti iš šių absurdiškų begalinių karų (daugelis jų vyksta tarp genčių) ir grąžinti mūsų kareivius namo", — Twitter'yje parašė Trampas.

Jis taip pat pridūrė, kad Turkija, Europa, Sirija, Iranas, Irakas, Rusija ir kurdai dabar turėtų spręsti, ką jie darys su teroristų organizacijos "Islamo valstybė"* (IS) kovotojais.

Anksčiau Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas paskelbė apie savo ketinimą vykdyti operaciją Sirijos šiaurėje, į rytus nuo Eufrato. Jos tikslas — išvalyti Sirijos ir Turkijos sieną nuo gynybos pajėgų, sukurti ten saugumo zoną, tada apgyvendinti Turkijoje esančius pabėgėlius iš Sirijos.

Savo ruožtu Vašingtonas pareiškė, kad nepalaikys Turkijos karinės operacijos šiaurės Sirijoje ir nedalyvaus joje. Baltieji rūmai pranešė, kad JAV kariuomenė nebus įsikūrusi netoli operacijos vietos.

Konfliktas Sirijoje tęsiasi jau aštuonerius metus. 2015 metais į Rusijos vadovybę kreipėsi Sirijos lyderis Bašaras al-Asadas su prašymu suteikti karinę paramą. Nuo tų metų rugsėjo pabaigos Rusijos pajėgos pradėjo iš oro atakuoti teroristų infrastruktūrą.

2017 metų pabaigoje buvo paskelbta, kad "Islamo valstybė"* nugalėta. Pasak ekspertų, dabar reikia spręsti pagrindinius politinio sureguliavimo, Sirijos atkūrimo ir pabėgėlių sugrįžimo klausimus.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

69
Tegai:
karas, Sirija, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
JAV pažadėjo Lietuvai paramą blokuojant Astravo AE energijos tiekimą
JAV pranašauja, kad dėl energijos tiekimo padidės Rusijos įtaka ES
Ekspertas: JAV supranta, kad joms sunku konkuruoti su Rusija Juodojoje jūroje