Emigrantai, archyvinė nuotrauka

JAV žiniasklaida papasakojo apie lenkų priešiškumą migrantams Ukrainos

52
(atnaujinta 13:05 2019.10.08)
Kaip pažymi "Politico", viename iš Lenkijos regionų 2016 ir 2017 metais buvo padaryti 44 tūkstančiai nusikaltimų dėl neapykantos Ukrainos piliečiams

VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Į Lenkiją dirbti atvykę ukrainiečiai vis dažniau susiduria su neigiamu vietinių gyventojų požiūriu. Apie tai rašo amerikiečių leidinys "Politico".

Pasak fondo "Mūsų pasirinkimas", palaikančio ukrainiečius Lenkijoje, vadovės Miroslavos Kerik, lenkų priešiškumas Ukrainos darbo migrantams išaugo atėjus į valdžią partijai "Teisė ir Teisingumas" ir pradėjus įgyvendinti jos antiimigracijos darbotvarkę, taip pat atšaukus vizų režimą tarp ES ir Ukrainos.

Straipsnyje pabrėžiama, kad pastaruosius kelerius metus smurto prieš etninių grupių atstovus, ypač ukrainiečius, atvejai Lenkijoje tampa vis dažnesni. Viename iš Lenkijos regionų 2016-2017 metais buvo užfiksuoti 44 tūkstančiai neapykantos nusikaltimų prieš Ukrainos piliečius.

Leidinyje pateikta 33 metų "Uber" vairuotojo Romano, atvykusio į Lenkiją iš Charkovo prasidėjus ginkluotam konfliktui Donbase, istorija.

Pasak Romano, kadaise jį sumušė neblaivių jaunuolių kompanija. Vyras sukėlė lenkų agresiją dėl to, kad automobilyje neįjungė lenkiškos muzikos, nes neveikė radijas.

"Jie man pasakė, kad aš negerbiu lenkų kultūros", — pasakojo nukentėjusysis ir pridūrė, kad muštynių metu lenkai šaukė: "Mes gyvename ne Ukrainoje, kur visi mušasi dėl duonos gabalo, gyvename Lenkijoje".

Jis taip pat pabrėžė, kad dažnai klientai mato taksi vairuotojo užsienietišką vardą ir iš akcento iš karto supranta, kad turi reikalų su imigrantu. Tada vietiniai pradeda klausti, iš kur kilęs vairuotojas. Tačiau, pasak Romano, tai daroma ne iš smalsumo.

"Pusė iš jų, jei ne daugiau, klausia dėl to, kad tu dar kartą prisimintum, kad esi ne vietinis, ne lenkas. Potekstė čia tokia: aš tavęs neįžeidinėsiu, bet priminsiu, kad tu skiriesi nuo mūsų", — pasakojo jis.

Leidinyje pabrėžiama, kad apie 1,8 mln. ukrainiečių gavo laikiną leidimą dirbti Lenkijoje, iš jų apie 200 tūkst. turi leidimą gyventi šalyje ilgesnį laikotarpį. Pažymima, kad tai daugiausia žmonės nuo 20 iki 39 metų. Jiems sunku integruotis į Lenkijos visuomenę dėl priešiško vietinių gyventojų požiūrio.

Analitikos bendrovės "Selectivv" duomenimis, dabar Lenkijoje yra apie 1,27 mln. Ukrainos piliečių.

Sputnik Lietuva ne kartą rašė, kad darbingi ukrainiečiai yra priversti vykti dirbti į Europos šalis dėl sunkios ekonominės padėties šalyje. Viena iš prioritetinių krypčių yra Lenkija. Tačiau darbo sąlygos ukrainiečiams dažnai yra ypač prastos, jie gyvena net neturėdami minimalių patogumų, jiems delsia arba visai nemoka atlyginimų.

52
Tegai:
darbo migrantai, Ukraina, lenkai, JAV žiniasklaida
Dar šia tema
Grėsmė Lietuvai ― nebe Rusija, o imigrantai?
Ukrainietiška grėsmė Lietuvai — mitas ar realybė?
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paskelbė pirmąjį savo pareiškimą po prezidento rinkimų

(atnaujinta 10:54 2020.08.10)
Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo pirmąjį pareiškimą po rinkimų padarė savo vizito Baltarusijos nacionalinėje biotechnologijų korporacijoje metu.

Kaip pažymėjo dabartinis valstybės vadovas, "politika turėtų būti tik viena — žmonės".

Sekmadienį įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai. Pirminiais CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų.

"Turėtų būti viena politika — žmonės", — Lukašenką cituoja valstybinės agentūros "BelTA" korespondentas.

Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Vykdant veiksmus yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Vienos iš kandidatų į pagrindinius postus šalyje būstinė Svetlana Tichanovskaja teigė nepripažįstanti oficialių CRK duomenų, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

Anot RIA Novosti, atsakydama į argumentą, kad būstinė turi duomenų tik apie kai kurias apygardas, kurios neatspindi viso vaizdo, Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova prieštaravo, kad "tai yra visas vaizdas, nes apygardos yra visoje Baltarusijoje. "Negali būti, kad vienoje apygardoje Svetlaną palaiko 90 procentų rinkėjų, o kitoje — trys, šeši, ar aštuoni procentai", — pridūrė ji.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
Baltarusijos prezidento rinkimai

Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai

(atnaujinta 09:42 2020.08.10)
Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, kilo protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Pagal preliminarius rinkimų rezultatus Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų, pranrša RIA Novosti.

Dabartinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, pirminiais rezultatais, respublikos prezidento rinkimuose gavo 80,23 proc., sakė CRK vadovė Lidija Jermošina.

"Lukašenka Aleksandras Grigorjevičius. Už jį balsavo 4 milijonai 652 tūkst. žmonių arba 80,23 proc.", — sakė ji pirmadienio pranešime.

Balsavo 5 mln. 790 tūkst. žmonių, rinkimuose dalyvavo 84,23 proc.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Paskelbus pirmuosius duomenis, pagal kuriuos užtikrintai laimi dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka, kilo protestai.

Opozicijos iniciatyva, rinkėjai pradėjo rinktis rinkimų apylinkėse, kad galėtų "kontroliuoti balsų skaičiavimą", daugelyje miestų prasidėjo areštai, o teisėsaugos pareigūnai ėmė vaikyti protestuotojus.

Minsko centre protestuotojai iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Breste policija paragino išsiskirstyti susirinkusius į protesto akciją miesto centre.

Gardine yra sulaikytųjų, kur daugiau nei tūkstantis žmonių susirinko į nesankcionuotą protesto mitingą. Teisėsaugininkai prieš protestuotojus taip pat naudojo ašarines dujas.

Dar šia tema
Lietuvos užsienio reikalų ministerija kursto baltarusius kelti protestus
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje