Frankas Valteris Šteinmejeris

Šteinmejerį nustebino ukrainiečių reakcija į jo "formulę" dėl Donbaso

25
(atnaujinta 13:00 2019.10.08)
Vokietijos prezidentas nesupranta, kodėl Porošenka nusprendė, kad susitarimas sudarytas su "Maskvos įtaka"

VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmejeris nustebo dėl buvusio Ukrainos prezidento Petro Porošenkos pareiškimo apie tai, kad "formulę" dėl konflikto Donbase sureguliavimo neva sugalvojo Rusija. Apie tai praneša portalas "Deutsche Wirtschafts Nachrichten".

Anot Vokietijos politiko, derybos dėl "formulės" priėmimo vyko prieš kelerius metus "Normandijos formato" susitikimo ribose. Šteinmejeris pabrėžė, kad tame susitikime dalyvavo ir pats Porošenka.

"Ginčai Ukrainoje mane šiek tiek nustebina, nes į šias derybas (dėl "formulės" — Sputnik) buvo įtrauktas ir vienas iš dalyvių, tuometinis prezidentas (Petro Porošenka — Sputnik) <...> Formulė — ne kas kita, kaip bandymas paversti didelius žingsnius, kurių abi konflikto pusės nebuvo pasirengusios žengti, mažesnių serija", — sakė politikas.

Be to, Šteinmejeris paneigė tvirtinimus, kad "formulė" buvo sukurta su Rusijos įtaka.

Akcija Donbaso pasirinkimas Donecke
© Sputnik / Валерий Мельников

Anksčiau buvęs Ukrainos lyderis Petro Porošenka pareiškė apie "Rusijos įtaką" susitarimo turiniui ir pasakė, kad "Šteinmejerio formulė" parašyta Kremliuje".

Praėjusią savaitę kontaktinės grupės dėl konflikto Rytų Ukrainoje sureguliavimo nariai susitarė dėl "Šteinmejerio formulės" per susitikimą Minske.

Formulė nustato rinkimų organizavimą Kijevo nekontroliuojamose Donecko ir Luhansko srityse pagal Ukrainos Konstituciją, po to turės įsigalioti įstatymas dėl ypatingo Donbaso statuso, jei ESBO stebėtojai patvirtins, kad rinkimai vyko pagal organizacijos standartus.

Po to, kai dabartinis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis paskelbė apie susitarimo pasirašymą, visoje šalyje kilo protestų banga. Akcijos vyko Kijeve, Lvove, Odesoje, Dnipre, Nikolajeve ir kituose Ukrainos miestuose.

Žiniasklaida: Kijevas planuoja visiškai blokuoti Donbasą >>

Konfliktas Ukrainos pietryčiuose tęsiasi jau daugiau nei penkerius metus. Sureguliavimo klausimas aptariamas kontaktinės grupės susitikimuose Minske ir vykstant "Normandijos formato" deryboms.

Po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metais dvi Donbaso teritorijos — nepripažintos Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikos (DLR ir LLR) — paskelbė apie nepriklausomybę, po to Kijevo valdžia pradėjo prieš jas karinę operaciją. JT duomenimis, ginkluoto konflikto aukomis jau tapo daugiau kaip 13 tūkstančių žmonių.

25
Tegai:
Frankas Valteris Šteinmejeris
Dar šia tema
"Baltic Plus" — Lietuva ir vėl praleido progą patylėti
Ukrainoje vyksta mitingas prieš "Šteinmejerio formulę"
Kijeve taksi vairuotojas atsisakė pavežti Porošenką