Rusijos specialiųjų pajėgų pareigūnai, archyvinė nuotrauka

Lenkijos ekspertas įvertino Rusijos specialiųjų pajėgų efektyvumą

45
(atnaujinta 11:34 2019.10.09)
Didžiausio Lenkijos portalo, nagrinėjančio ginklų pramonės, ginkluotųjų pajėgų ir geopolitikos temas, autorius teigiamai įvertino Rusijos specialiųjų pajėgų patirtį

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Rusijos specialiosios pajėgos niekada nebuvo taip gerai parengtos ir aprūpintos, kaip dabar: jos sugeba atlikti įvairaus masto operacijas, keičiant metodus ir įrangą priklausomai nuo situacijos. Apie tai "Defense24" straipsnyje rašo Lenkijos karinis ekspertas Marčinas Gavenda.

Daugelį metų silpnoji Rusijos specialiųjų pajėgų pusė buvo pasenusi įranga, tačiau dabar situacija pasikeitė, rašo autorius.

"Atsirado modernūs ir mūšyje išbandyti ginklai, taip pat individuali ir grupinė Vakarų ir Rusijos kompanijų gamybos įranga", — pabrėžia Gavenda.

Anot jo, šiuo metu Rusijos specialiųjų pajėgų nariai aktyviai naudoja šiuolaikinius taikiklius, šiluminius vaizdo įtaisus, naktinio matymo prietaisus, lazerinius tolimojo vaizdo ieškiklius, daugiafunkcinius stebėjimo įrankius ir kitą įrangą.

Be to, specialiųjų padalinių ginkluotėje yra modernios technologijos, kurios, kaip rašo Gavenda, gali padidinti jų efektyvumą: šarvuočiai "Taifun-K", "Rys", "Tigr", įvairioms reikmėms skirti nepilotuojami orlaiviai, mobiliosios žvalgybos, valdymo ir ryšių sistemos "Strelec" ir kt.

Anot eksperto, svarbų vaidmenį didinant Rusijos specialiųjų pajėgų efektyvumą atliko karinės operacijos Sirijoje, kur vertingos patirties buvo įgyta vykdant operacijas dykumoje, kalnuotose miškose ir miesto vietovėse.

Autorius padarė išvadą, kad perėjimas prie kontrakinės tarnybos sistemos ir įgyta kovos patirtis žymiai padidino Rusijos specialiųjų pajėgų kovotojų profesionalumą.

45
Tegai:
Lenkija, specialiosios pajėgos, Rusija
Dar šia tema
Vienas ambicingiausių: "National Interest" įvertino naują Kalašnikovo automatą
"Stern": Vakarų ekspertai nepakankamai įvertino Rusijos raketą "Cirkon"
"The National Interest" vadina Rusijos MiG-29 monstru
Nord Stream-2 statybos, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: JAV "karas" prieš "Nord Stream-2" gali sukelti skandalą

(atnaujinta 15:56 2020.06.04)
Dujotiekis bus pradėtas eksploatuoti, nepaisant visų kliūčių, kurias sukelia Vašingtonas, pagrindinis klausimas — kada tai įvyks, mano ekspertas Jurijus Rykovas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Norint panaudoti "Akademik Čerskij" laivą tam, kad užbaigtų dujotiekio tiesimą, reikia papildomo apdirbimo. Tam Rusija turi Vakarų partnerių leidimą, tačiau tokie darbai reikalauja laiko, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos energetikos ir finansų instituto Energetikos skyriaus vedėjas Jurijus Rykovas.

"Įvairioms sankcijos yra apeinamieji manevrai. Bet čia labai platus užmojis. <...> Manau, kad jis bus pradėtas eksploatuoti, tik klausimas kada. Visiems šiems dalykams reikia laiko išspręsti. Tada tai gali būti padaryta. nėra jokio draudimo dirbti teritoriniuose vandenyse. Tada niekas nepadės, bet aš manau, kad iki to neprieis, tai būtų didelis tarptautinis skandalas", — pažymėjo ekspertas.

JAV ketina išplėsti sankcijas prieš "Nord Stream-2" projektą, praneša "Bloomberg", remdamasis plano projektu.

Įstatymo projekte numatyta, kad anksčiau įvestos ribojamosios priemonės bus taikomos visiems, kas prisideda prie vamzdžių klojimo ir draudimo darbų.

Tegai:
sankcijos, Nord Stream-2, JAV
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Rusijos ambasadorius Austrijoje pakomentavo "Nord Stream-2" situaciją
"Nord Stream-2" likimas bus nuspręstas kitą savaitę
Deputatas pavadino galimas sankcijas prieš "Nord Stream-2" šantažu
Megan Markl

Megan Markl nutraukė tylą ir prabilo apie afroamerikiečio nužudymą

(atnaujinta 15:58 2020.06.04)
Maištaujanti hercogienė pasigailėjo, kad ilgą laiką buvo šešėlyje ir nekomentavo tragedijos, sukėlusios pasipiktinimus visoje Amerikoje

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Princo Hario žmona Megan Markl nutraukė tylą ir pakomentavo afroamerikiečio Džordžo Floido, žuvusio dėl policininko kaltės, tragediją: atvira išpažintis buvo paskelbta Internete.

Markl, kuri savo tėvyne laiko Los Andželą, išprovokavo kritikos bangą tinkle dėl to, kad ji neišsakė savo asmeninės pozicijos apie tragišką afroamerikiečio mirtį Mineapolio mieste. Šį kartą hercogienė nusprendė pasitraukti iš šešėlio ir atsakyti visiems nepatenkintiems.

Megan Markl įrašė vaizdo pranešimą, kuriame ji atgailavo dėl savo tylos ir prabilo apie juodaodžio žmogaus nužudymą, kuris sukėlė masinį protestą JAV.

Hercogienė pareiškė, jog iš jos pusės buvo nekrektiška laukti daugiau nei savaitę, kad išreikštų savo požiūrį. Vaizdo pranešime, skirtame jos mokyklos absolventams, Markl išvardijo visų afroamerikiečių, kurie tragiškai mirė dėl policijos kaltės, vardus ir pažymėjo, kad jų gyvenimas turėjo reikšmę.

"Nebuvo įsitikinimo tuo, ką aš norėjau pasakyti. Norėjau išsakyti teisingą mintį, todėl nervinausi ir jaudinausi, kad manęs nesupras. Dabar suprantu, kad blogiausiu sprendimu tapo mano tylėjimas", — pažymėjo buvusi aktorė.

Ji taip pat pridūrė, kad dabartiniai įvykiai JAV yra "destruktyvaus" pobūdžio.

Anksčiau buvo pranešta, kad dėl masinių protestų JAV gydytojai perspėjo apie antrąją COVID-19 bangą, o prezidentas Donaldas Trampas pradėjo prarasti reitingus.

Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

Tegai:
JAV, karališkoji šeima, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
JT generalinis sekretorius ragina protestuotojus JAV taikiai išreikšti savo pasipiktinimą
JT nerimauja dėl to, kad protestuotojai lyginami su teroristais JAV
Ši šalis nėra tokia visagalė. Ką parodė protestai JAV
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
COVID-19 testai, archyvinė nuotrauka

COVID-19 liga nustatyta "Humana" sandėlio darbuotojai 

(atnaujinta 17:41 2020.06.04)
Kaip papasakojo NVSC atstovė Rolanda Lingienė, dėl “Humana” darbuotojos sunkios būklės nepavyksta nustatyti visų galimų kontaktų

VILNIUS, birželio 4 - Sputnik. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti keturi įvežtiniai koronaviruso atvejai, ketvirtadienį spaudos konferencijos metu teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus padalinio vadovė Rolanda Lingienė.

"Asmenys atvyko iš Jungtinės Karalystės, Švedijos, Vokietijos ir Nigerijos", – papasakojo ji.

Kaip teigia specialistė, šia savaitę iš Lietuvos oro uostų į gydymo įstaigas nebuvo išgabentas nei vienas asmuo, t. y. patikrinus atvykusiuosius, COVID-19 ligos požymių nenustatyta.

"Šios infekcijos židiniuose situacija nepasikeitė, aktyvūs infekcijos židiniai registruoti Vilniaus, Kauno ir Utenos apskrityse", – atskleidžia Lingienė.

Per pastarąją parą nustatyti trys nauji koronaviruso atvejai: du Vilniaus apskrityje ir vienas – Klaipėdos, iš trijų patvirtintų atvejų du atvejai yra įvežtiniai.

Vilniaus apskrityje registruotas įvežtinis atvejis iš Vokietijos: asmuo birželio 2 dieną atvyko per Kalvarijos pasienio kontrolės punktą automobiliu, kuriuo vyko šeši asmenys: keturi vyko iš Jungtinės Karalystės, du iš jų – vairuotojai. NVSC ieško dar vieno iš Vokietijos, Duseldorfo, šiuo automobiliu vykusio asmens.

Asmuo, kuriam nustatytas koronavirusas, grįžęs saviizoliavosi. NVSC kol kas neturi duomenų, kad jis Vokietijoje su kuo nors turėjo artimų kontaktų. Lietuvoje jis turėjo sąlytį su dar vienu asmeniu, jie abu izoliuoti.

Vienas iš asmenų – "Humana People to People" darbuotoja, įmonė yra Kibirkšties gatvėje 6. Pasak Lingienės, tai yra didelis sandėlis, kuriame dirba keli šimtai darbuotojų vienu metu.

"Asmuo susirgo gegužės 23 dieną, po dviejų dienų sirgimo nuotoliniu būdu kreipėsi į Vilniaus Karoliniškių polikliniką, buvo įtartas tam tikras susirgimas, bet ne COVID-19, buvo paskirtas gydymas. Dėl šio paskyrimo aiškinamės su poliklinikos administracija.

Asmuo birželio 1 dieną pablogėjus būklei kreipėsi į Greitąją medicinos pagalbą ir buvo transportuotas į Santaros klinikų infekcinių ligų centrą. Šiuo metu jo būklė yra sunki, jis gydomas reanimacijoje. Atliekant epidemiologinę diagnostiką, nustatyti du sąlytį turėję asmenys šeimoje, net 61 asmuo turėjo didelės rizikos sąlytį turėjo darbovietėje“, – aiškina ji.

Pasak Lingienės, organizuojamas šių asmenų ištyrimas, o užsikrėtusiojo asmens užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios – asmens apklausti nepavyksta dėl jo labai blogos sveikatos būklės, bendraujama tik su artimaisiai: epidemiologinė diagnostika šiuo atveju yra labai apsunkinta.

Klaipėdos apskrityje nustatytas antrasis įvežtinis koronaviruso atvejis iš Nigerijos. Ukrainos pilietybę turintis jūreivis praėjusį sekmadienį grįžo iš Nigerijos, kur dirbo laive, o vėliau iš Ispanijos skrido lėktuvu į Madridą, Frankfurtą ir Rygą, iš kur parvažiavo įmonės automobiliu.

"Su juo vyko kiti laivo įgulos nariai – apie 14 asmenų ir vairuotojas. Autobusas buvo nuomotas iš kitos įmonės", – sakė Lingienė.

Minskas, Nepriklausomybės aikštė
© Sputnik / Иван Руднев

Asmuo pirmuosius simptomus pajuto dar Nigerijoje, todėl NVSC skubiai įspės apie rizikingus skrydžius.

Taip pat prašoma su NVSC susisiekti lietuvius, kurie gegužės 29 dieną skrido iš Frankfurto į Rygą.

Ketvirtadienio duomenimis, bendras užsikrėtusiųjų skaičius siekė 1687, iš jų - 344 sveikatos priežiūros specialistai. Šiuo metu serga 334 asmenys, izoliacijoje yra 294 asmenys. Per praėjusią parą nustatyti trys nauji ligos atvejai. Nuo viruso pasveiko 1273 žmonės, mirusiųjų skaičius nepasikeitė — 71. 

Lietuvoje karantino režimas pratęstas iki birželio 16 dienos. Pamažu valdžios institucijos švelnina jo sąlygas, darydamos daugiau nuolaidų gyventojams ir verslui.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Virusologas: besimptomiai COVID-19 nešiotojai gali būti grėsmė Baltijos šalims
PSO: antroji COVID-19 banga gali būti pražūtinga
PSO pakomentavo duomenis apie COVID-19 gydymą vitaminais