Petro Porošenka, archyvinė nuotrauka

Porošenkai iškelta nauja byla

32
(atnaujinta 11:46 2019.10.09)
Byla iškelta pagal straipsnį "melagingos informacijos paskelbimas", už tai numatyta iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė be teisės užimti tam tikras pareigas ar užsiimti tam tikra veikla iki trejų metų.

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Ukrainos valstybinis tyrimų biuras iškėlė bylą buvusiam prezidentui Petro Porošenkai dėl melagingos informacijos paskelbimo, trečiadienį pranešė agentūra "Ukrainos naujienos".

"Tai tiesa. Toks atvejis užregistruotas", — sakoma agentūros pranešime.

Kaip pažymėta, byla iškelta pagal straipsnį "melagingos informacijos paskelbimas", už tai numatyta iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmė be teisės užimti tam tikras pareigas ar užsiimti tam tikra veikla iki trejų metų.

Anot agentūros pašnekovo, byla bus perduota Nacionaliniam antikorupcijos biurui. Byla užregistruota vieno Aukščiausiosios Rados deputatų prašymu.

Anksčiau prezidento Vladimiro Zelenskio partijos "Liaudies tarnas" pavaduotojas Aleksandras Dubinskis teigė, kad pagal jo pareiškimą Porošenkai iškelta byla dėl melagingos informacijos paskelbimo 2018 metais.

Anksčiau Valstybinio tyrimų biuro direktorius Romas Truba teigė, kad Porošenka turi liudytojo statusą 12 baudžiamųjų bylų. Buvęs prezidentas anksčiau liudijo Valstybiniame tyrimų biure byloje dėl "Kuznica na Rybalskom" gamyklos pardavimo, mokesčių vengimo perkant "Direct TV" kanalą, taip pat dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

32
Tegai:
byla
Dar šia tema
Porošenka pažadėjo "su pasididžiavimu" iškelti Ukrainos vėliavą virš Donecko
"O kas, jei staiga karas, o aš pavargęs": mieguistas Porošenka posėdyje
Teismas areštavo vieną pagrindinių Porošenkos aktyvų, pranešė juristas
Porošenka neatvyko į apklausą, susijusią su incidentu Kerčės sąsiauryje
Kijeve taksi vairuotojas atsisakė pavežti Porošenką