Holivudo aktorė Pamela Anderson, archyvinė nuotrauka

Pamela Anderson padėkojo Rusijai "banginių kalėjimo" problemų sprendimą

26
(atnaujinta 13:39 2019.10.09)
Gaudymas spąstais — tai didelis stresas banginiams, sužeidimai, mirtis ir ilgainiui — populiacijos mažėjimas, teigė garsi Holivudo aktorė

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Garsioji Holivudo aktorė Pamela Anderson padėkos raštu kreipėsi į Rusijos valdžios institucijas, kurios išsprendė "banginių kalėjimo" Primorės krašte klausimą, praneša RIA Novosti.

"Norėčiau padėkoti už drąsų sprendimą išlaisvinti baltuosius banginius ir orkas , kurie buvo laikomi nelaisvėje įlankoje netoli Nachodkos. Gyvūnų perkėlimas jau prasidėjo. Aš išreiškiu jums savo padėką už įsipareigojimą paleisti visus likusius banginius ir neleisti 2020 metais gaudyti laisvuosius belugos banginius ir kelias orkų rūšis Rusijos vandenyse", — rašoma aktorės laiške, kurį RIA Novosti atsiuntė organizacijos "Ekovachta Sachalina" vadovas Dmitrijus Lisicinas.

Anderson atkreipė dėmesį į tai, kad gaudymas spąstais — tai didelis stresas banginiams, sužeidimai, mirtis ir ilgainiui — populiacijos mažėjimas: ir kad tai neigiamai veikia ne tik sugautus gyvūnus, bet ir visus kitus, likusius vandenyne.

"Ačiū jums už jūsų įsipareigojimą paleisti likusius banginius ir neišleisti naujų įsakymų, kurie leistų sugauti bet kurias banginių rūšis Rusijos vandenyse! Jei visos orkos ir baltieji banginiai bus laisvi jūroje, o ne įkalinti žmonių pramogoms, banginių apsauga teisėtai taps Rusijos nuopelnu ", — rašoma aktorės laiško pabaigoje.

"Laisvė orkoms ir baltiesiems banginiams" koalicija išreiškia didelį nuoširdumą už sprendimą išlaisvinti banginius ir Pamela Anderson už nuoseklią kovą gelbėjant banginius.

Taip pat ekologai pažymi, kad 60 nelaisvėje likusių baltųjų banginių išleidimas vis dar kelia susirūpinimą. Jų išleidimui į gimtąją Ochotsko jūrą lieka vis mažiau.

Padėtis "banginių kalėjime" pasidarė rezonansinė po to, kai "Greenpeace" 2018 metų spalio mėnesį paskelbė, kad ruošiasi neteisėtai parduoti 13 į raudonąją knygą įtrauktų banginių iš Rusijos į Kiniją, o per pastaruosius penkerius metus ten buvo atgabenta 15 šių žinduolių. Aplinkos prokuratūra nustatė Federalinės žuvininkystės agentūros ir sumedžiotų gyvūnų, pažeidimus.

Tyrėjai pradėjo neteisėtos vandens biologinių išteklių žvejybos ir žiauraus elgesio su gyvūnais atvejį. Tyrimų komiteto duomenimis, įlankoje buvo 11 banginių (visi jie pasirodo buvo jaunikliai) ir 90 baltųjų banginių, kurie nepasiekė brendimo, 13 iš jų buvo nesulaukę nei metų. Vėliau trys baltieji banginiai ir viena orka dingo iš narvų.

Vasario 22 dieną prezidentas Vladimiras Putinas Gamtos išteklių ministerijai ir Rusijos žemės ūkio ministerijai kartu su mokslininkais įsakė išspręsti Sredniaja įlankoje Primorės krašte laikomų žinduolių likimą. Sachalino teismas pripažino, kad gyvūnai buvo sugauti neteisėtai ir pripažino negaliojančiais Federalinės žuvininkystės agentūros nutarimus, kuriais buvo paskirstytos kvotos banginiams ir orkoms gaudyti. Baltieji banginiai ir orkos buvo paleisti birželio 27 dieną.

Gamtos išteklių ministerijos vadovas Dmitrijus Kobilkinas rugsėjo pabaigoje teigė, kad ministerija neketino leisti 2020 metais Rusijos vandenyse gaudyti banginių ir baltųjų delfinų.

26
Tegai:
banginis, Rusija, medžioklė, žinduolis, aktorė, Pamela Anderson
Dar šia tema
Punios šile imtasi papildomų apsaugos priemonių
Lietuvoje gali būti leista sumedžioti daugiau nei šimtą vilkų
JAV Atstovų rūmai pristatė rezoliuciją dėl Pelosi pašalinimo iš Kongreso
Rusijoje įregistruota vakcina nuo COVID-19, archyvinė nuotrauka

Virusologas įvertino Rusijos skiepų nuo koronaviruso saugumą

(atnaujinta 18:22 2020.08.12)
Rusija antradienį paskelbė užregistravusi pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, pavadintą "Sputnik V"

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Preliminarūs duomenys rodo Rusijos skiepų nuo koronaviruso veiksmingumą ir saugumą, tačiau norint juos patvirtinti reikia trečiojo etapo, jis greičiausiai bus baigtas iki šių metų pabaigos, RIA Novosti pasakojo medicinos mokslų daktaras, virusologas Anatolijus Altšteinas.

Rusija antradienį paskelbė užregistravusi pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, pavadintą "Sputnik V", kuri išlaikė visus būtinus patikrinimus ir suformuoja stabilų imunitetą.

Kelios šalys šią naujieną priėmė šauniai. Rusijos Federacijos sveikatos ministras kritiką pavadino nepagrįsta ir pareiškė, kad tai yra konkurencijos dalykas. Anot jo, daugelis šalių tyrimams naudojo tam tikrus priverstinius režimus, tačiau Rusijos skiepai yra "sprendimas, kuris jau turėjo tam tikrų klinikinių žinių ir duomenų".

"Aš esu labai geros nuomonės apie šią vakciną ... Bet vakcina vis reikalauja trečiojo etapo, ir tik tada paaiškės, kiek ji efektyvi ir saugi. Nors išankstiniai duomenys parodė, kad ji gali būti ir saugi, ir efektyvi. Tačiau norint tvirtinti tai visiškai pagrįstai, būtina atlikti trečiąjį etapą", — teigė Altsteinas.

Trečiojo etapo trukmė, pasak eksperto, priklauso nuo to, kaip vystysis koronaviruso epidemija tose vietose, kur bus atliekami tyrimai.

"Kadangi pagrindinis rezultatas, kuris turėtų būti čia, kalbant apie saugą, yra žmonių, kurie bus paskiepyti, stebėjimas. Kalbant apie apsaugą, turi būti pakankamai stipri epidemija, kad žmonės, gyvenantys natūraliomis sąlygomis, paprastai galėtų užsikrėsti, kaip ir visi kiti žmonės. Tikimės, kad tai bus iki šių metų pabaigos", —  sakė Altšteinas.

Vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

Reaguodamas į daugelio Vakarų ekspertų išreikštą Rusijos vakcinos kritiką, virusologas kategoriškai pažymėjo, kad "jie labai klysta".

"Vakcina nėra blogesnė už panašias vakcinas, kurios gaminamos, tai jau yra aišku. Jie gali nekritikuoti vakcinos, jie gali kritikuoti tai, kad ji buvo užregistruota prieš trečiąjį etapą. Tai yra toks politinis veiksmas, reklama. Tai bus labai naudinga šios vakcinos populiarinimas. Rusijoje pats prezidentas apie tai pasakė, jo dukra pasiskiepijo. Tačiau tai neturi nieko bendra su šios vakcinos kokybe", — pažymėjo specialistas.

Antradienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad pasaulyje įregistruota pirmoji vakciną nuo koronaviruso. Be to jis pažymėjo, kad jo dukra pasiskiepijo nauja vakcina.

Tegai:
koronavirusas, COVID-19, vakcina, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Minskas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: ES padarys viską, kad Minskas mažiau žvalgytųsi į Rusiją

(atnaujinta 17:16 2020.08.12)
Europos politikai nori įtikinti Baltarusiją sekti Europos nuostatas, kad jos valdžia pradėtų drausti viską, kas susiję su Rusija, sakė ekspertas Dmitrijus Solonnikovas.

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva metu Šiuolaikinio valstybės plėtros instituto direktorius Dmitrijus Solonnikovas teigė, kad sankcijos Baltarusijai ir toliau bus svarstomos labai aktyviai.

"Sankcijos, manau, bus aptarinėjamos gana aktyviai. Šių sankcijų vaizdinys bus baisus, tačiau jos bus įvedamos labai palaipsniui. Įveskime sankcijas Baltarusijos centrinei rinkimų komisijai, įveskime sankcijas Baltarusijos asmeninių valdžios skyrių vadovams. Na, tai greičiausiai bus padaryta, bet nieko iš esmės nepakeis. Mes nubausime penkis paskirtus žmones, gerai, dešimt paskirtų žmonių, ir apkaltinsime juos kažko suklastojimu. Tai iš esmės nepakeis padėties Baltarusijos atžvilgiu", — teigė ekspertas.

Anot Solonnikovo, Europos Sąjunga nori palaipsniui atskirti Baltarusiją nuo Rusijos ir primesti jai vakarietišką požiūrį.

"Be to, žinoma, pagrindinis Europos Sąjungos uždavinys yra įtikinti Baltarusiją sekti Europos plėtros tendencijas, ją pastūmėti, kad Baltarusijos valdžia vis mažiau dėmesio kreiptų į rytus. <...> Palaipsniui pamažu vesti Baltarusiją link asociacijos su Europos Sąjunga. Palaipsniui apriboti rusų kalbą, palaipsniui įvesti sankcijas Rusijai, apriboti informacijos kanalus, judėjimą tarp dviejų šalių ir tam tikru momentu svarstyklės pakryps į tą pusę. Na, žinoma, vėliava bus pakeista, himnas bus pakeistas be jokios abejonės", — teigė Solonnikovas.

Anksčiau Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius sakė, kad ES sankcijų įvedimas Baltarusijai reikš, kad ši valstybė visiškai pateks į Rusijos įtaką.

Jo nuomone, padėtis sunki ir būtina palaikyti dialogą tiek su vyriausybe, tiek su opozicija. Sankcijos galėtų būti taikomos, jei padėtis pablogės, sakė Rinkevičius ir pridūrė, kad dabar dar yra vietos diplomatijai ir politiniam dialogui.

Tegai:
sankcijos, ES, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Nausėda: situacija Baltarusijoje — visos ES reikalas
Estija ketina kelti padėties Baltarusijoje klausimą JT saugumo tarybos posėdyje  
Ekspertas: Baltarusijai negresia sankcijos JT saugumo tarybos lygyje
Kontrolė

Lietuvoje ir toliau pasienyje bus tikrinami atvykstančiųjų dokumentai

(atnaujinta 18:54 2020.08.12)
Lietuva dar mėnesiui pratęsė sienų kontrolę oro ir jūrų uostuose, be to, šalies pareigūnai aktyviau patruliuos keliuose, kuriais atvykstama iš Lenkijos ir Latvijos

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pasiūlymui, atsižvelgiant į esamą COVID-19 situaciją ir tendencijas, pratęsti šalies vidaus sienų kontrolę oro ir jūrų uostuose iki rugsėjo 14 dienos, praneša VRM spaudos tarnyba. 

"Kaip ir iki šiol, bus atliekama pasienio kontrolė jūrų ir oro uostose, taip pat pareigūnai aktyviau patruliuos tuose keliuose, kuriais atvykstama iš Lenkijos ir Latvijos. Nemažėjant susirgimų skaičiui turime visi elgtis atsakingai", — pasakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Dviejų savaičių izoliavimasis numatytas ir tada, jei atvykstama iš COVID-19 paveiktų šalių ar per jas keliaujama tranzitu. Atvykusieji turi užpildyti anketas, esančias Nacionalinio sveikatos visuomenės centro interneto svetainėje.  

Šalių, iš kurių leidžiama atvykti, sąrašas atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau grįžusiems iš valstybių, įrašytų į paveiktųjų sąrašą, t. y. tų, kuriose sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis per pastarąsias 14 dienų yra didesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, yra privalomas 14 dienų izoliavimasis.

Vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

Baltijos šalys viena kitos piliečiams sienas atvėrė gegužės viduryje, tačiau Lietuva pasienyje su Latvija dokumentų patikros procedūrų nebevykdo nuo birželio pradžios. Sausumos siena su Lenkija atverta birželio viduryje.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje užfiksuota daugiau kaip 2 300 COVID-19 atvejų, 1 683 žmonės pasveiko, 81 pacientas mirė.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje jau nustatyta daugiau kaip 20,1 milijono infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 736 tūkst. žmonių.

Su COVID-19 susiję ribojimai nuo 2020 m. birželio 17 d.
© Sputnik /
Su COVID-19 susiję ribojimai nuo 2020 m. birželio 17 d.
Tegai:
siena, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje