Holivudo aktorė Pamela Anderson, archyvinė nuotrauka

Pamela Anderson padėkojo Rusijai "banginių kalėjimo" problemų sprendimą

25
(atnaujinta 13:39 2019.10.09)
Gaudymas spąstais — tai didelis stresas banginiams, sužeidimai, mirtis ir ilgainiui — populiacijos mažėjimas, teigė garsi Holivudo aktorė

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Garsioji Holivudo aktorė Pamela Anderson padėkos raštu kreipėsi į Rusijos valdžios institucijas, kurios išsprendė "banginių kalėjimo" Primorės krašte klausimą, praneša RIA Novosti.

"Norėčiau padėkoti už drąsų sprendimą išlaisvinti baltuosius banginius ir orkas , kurie buvo laikomi nelaisvėje įlankoje netoli Nachodkos. Gyvūnų perkėlimas jau prasidėjo. Aš išreiškiu jums savo padėką už įsipareigojimą paleisti visus likusius banginius ir neleisti 2020 metais gaudyti laisvuosius belugos banginius ir kelias orkų rūšis Rusijos vandenyse", — rašoma aktorės laiške, kurį RIA Novosti atsiuntė organizacijos "Ekovachta Sachalina" vadovas Dmitrijus Lisicinas.

Anderson atkreipė dėmesį į tai, kad gaudymas spąstais — tai didelis stresas banginiams, sužeidimai, mirtis ir ilgainiui — populiacijos mažėjimas: ir kad tai neigiamai veikia ne tik sugautus gyvūnus, bet ir visus kitus, likusius vandenyne.

"Ačiū jums už jūsų įsipareigojimą paleisti likusius banginius ir neišleisti naujų įsakymų, kurie leistų sugauti bet kurias banginių rūšis Rusijos vandenyse! Jei visos orkos ir baltieji banginiai bus laisvi jūroje, o ne įkalinti žmonių pramogoms, banginių apsauga teisėtai taps Rusijos nuopelnu ", — rašoma aktorės laiško pabaigoje.

"Laisvė orkoms ir baltiesiems banginiams" koalicija išreiškia didelį nuoširdumą už sprendimą išlaisvinti banginius ir Pamela Anderson už nuoseklią kovą gelbėjant banginius.

Taip pat ekologai pažymi, kad 60 nelaisvėje likusių baltųjų banginių išleidimas vis dar kelia susirūpinimą. Jų išleidimui į gimtąją Ochotsko jūrą lieka vis mažiau.

Padėtis "banginių kalėjime" pasidarė rezonansinė po to, kai "Greenpeace" 2018 metų spalio mėnesį paskelbė, kad ruošiasi neteisėtai parduoti 13 į raudonąją knygą įtrauktų banginių iš Rusijos į Kiniją, o per pastaruosius penkerius metus ten buvo atgabenta 15 šių žinduolių. Aplinkos prokuratūra nustatė Federalinės žuvininkystės agentūros ir sumedžiotų gyvūnų, pažeidimus.

Tyrėjai pradėjo neteisėtos vandens biologinių išteklių žvejybos ir žiauraus elgesio su gyvūnais atvejį. Tyrimų komiteto duomenimis, įlankoje buvo 11 banginių (visi jie pasirodo buvo jaunikliai) ir 90 baltųjų banginių, kurie nepasiekė brendimo, 13 iš jų buvo nesulaukę nei metų. Vėliau trys baltieji banginiai ir viena orka dingo iš narvų.

Vasario 22 dieną prezidentas Vladimiras Putinas Gamtos išteklių ministerijai ir Rusijos žemės ūkio ministerijai kartu su mokslininkais įsakė išspręsti Sredniaja įlankoje Primorės krašte laikomų žinduolių likimą. Sachalino teismas pripažino, kad gyvūnai buvo sugauti neteisėtai ir pripažino negaliojančiais Federalinės žuvininkystės agentūros nutarimus, kuriais buvo paskirstytos kvotos banginiams ir orkoms gaudyti. Baltieji banginiai ir orkos buvo paleisti birželio 27 dieną.

Gamtos išteklių ministerijos vadovas Dmitrijus Kobilkinas rugsėjo pabaigoje teigė, kad ministerija neketino leisti 2020 metais Rusijos vandenyse gaudyti banginių ir baltųjų delfinų.

25
Tegai:
banginis, Rusija, medžioklė, žinduolis, aktorė, Pamela Anderson
Dar šia tema
Punios šile imtasi papildomų apsaugos priemonių
Lietuvoje gali būti leista sumedžioti daugiau nei šimtą vilkų
JAV Atstovų rūmai pristatė rezoliuciją dėl Pelosi pašalinimo iš Kongreso
Raudonoji aikštė, archyvinė nuotrauka

Ukrainoje sukurtas žaidimas su Hitlerio paradu Raudonojoje aikštėje

(atnaujinta 07:55 2020.05.26)
Tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Ukrainos žaidimų kūrėjai "Starni Games" paskelbė vaizdo įrašą naujajai "Strategic Mind: Blitzkrieg" strategijai, kurioje parodyta, kaip Adolfas Hitleris rengia paradą Raudonojoje aikštėje po savo "pergalės mūšyje dėl Maskvos", rašo RIA Novosti.

Autoriai nurodo, kad žaidimo siužetas yra "alternatyvi istorija".

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip naciai stovi virš Lenino mauzoliejaus, ant jų uniformų yra Trečiojo Reicho simbolika. Aprašyme "Steam" platformoje sakoma, kad žaidime yra tokios istorinės figūros kaip Hermanas Geringas, Ervinas Romelis, Francas Halderis ir kiti. "Blitzkrieg" pranešime raginama "parklupdyti visą Europą vadovaujant Vokietijos kariuomenei".

Į žaidimą jau buvo atkreiptas dėmesys Rusijoje. Kaip sakė radijo stoties "Govorit Moskva" Federacijos tarybos Gynybos ir saugumo komiteto narys Francas Klincevičius, tokie projektai prieštarauja tarptautinei teisei ir turėtų būti traktuojami kaip fašistinės ideologijos propaganda.

"Tai yra nusikalstama veika. Todėl tiems žmonėms, kurie reklamuoja tokį žaidimą, nedelsiant bus taikoma baudžiamoji atsakomybė", — pabrėžė jis.

Šiuo metu žaidimą gali nusipirkti Rusijos vartotojai.

Tegai:
Rusija, Ukraina
Megan Markl

Paviešintas karališkasis sąmokslas prieš Megan Markl

(atnaujinta 22:46 2020.05.25)
Anot maištininkės artimos aplinkos, ji iškart suprato, kad tapo pagrindiniu taikiniu nesąžiningame monarchų žaidime, dėl to ji nusprendė bėgti

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Princo Hario žmona Megan Markl įsitikinusi, kad ji tapo sąmokslo auka karalystėje: būtent tokią skandalingo pabėgimo priežastį įvardijo maištininkės artima aplinka.

Visas pasaulis sulaikė kvapą, laukdamas Sasekso hercogų autobiografijos, kurią karališkųjų rūmų ekspertai užrašys, remdamiesi pačių hercogų pasakojimais, išleidimo. Be to, insaideriai pareiškė, kad Markl nusprendė išleisti savo asmeninius dienoraščius, kurie atskleis visą tiesą apie rūmų gyventojus. Toks pareiškimas labai įkaitino situaciją ir truputį praskleidė aktorės gyvenimo karalystėje paslapties uždangą.

Kaip pranešė leidinys "Sunday Times", Megan Markl pabėgo iš Britanijos tik dėl vienos priežasties — dėl karališkojo sąmokslo. Apie tai papasakojo artimi maištingųjų hercogų draugai.

"Ji iš pačių pradžių jautėsi svetima. Tai ne tas gyvenimas, prie kurio ji įpratusi, todėl ji svajojo ištrūkti", — pažymėjo šaltiniai.

Anonimai taip pat pridūrė, jog kai Markl laukėsi mažojo Arčio, ją buvo nuspręsta izoliuoti nuo visuomenės Frogmore House dvare, kur ji jautėsi kaip belaisvė. Be to, hercogienė bijojo, kad karališkoji šeima gali pakenkti jos reputacijai Holivude, skleisdama apie ją melagingą informaciją. Visa tai paskatino porą persikelti, nes jie negalėjo kovoti su sąmokslininkais.

Nuo 2020 metų balandžio Sasekso hercogai nustojo vykdyti savo karališkąsias pareigas. Šiuo metu pora tapo skolininke 11 metų laikotarpiui ir yra įpareigota rūmams sumokėti didžiulę pinigų sumą.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Paaiškėjo, kaip Megan Markl ir princas Haris paminėjo savo metines izoliacijoje
Drąsi Keitės Midlton iškirptė apstulbino manieringuosius britus
Atsiprašau, Čarlzai: princas Haris rado "naują tėvą" Holivude
Koronaviruso tyrimai

ULAC vadovas pasiūlė įvesti "COVID-19 pasą"

(atnaujinta 08:38 2020.05.26)
Specialistas pareiškė, kad tokį pažymėjimą sudaro duomenys apie serologinius tyrimus, PGR ar antigeno tyrimus ir informacija apie skiepus, kai jie bus prieinami

VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas pasiūlė įvesti "COVID-19 pasą". Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

Mobilusis koronaviruso tyrimo punktas Vilniuje
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Specialistas papasakojo, kad Estija svarsto COVID-19 "imuninių pasų" diegimo idėją, nes turistai, ketinantys skristi į Kiprą birželio mėnesį, privalės pateikti pažymą apie neigiamą koronaviruso tyrimo rezultatą, kuris buvo atliktas sertifikuotoje laboratorijoje ne anksčiau kaip 72 val. prieš skrydį. Anot jo, Lietuvoje yra keli startuoliai siūlantys elektroninių "imuninių pasų" igyvendinimo techninius sprendimus.

"Manyčiau, kad nereiktų laukti Estų patirties rezultatų ar PSO rekomendacijų, o tikslinga bendradarbiauti su Estais arba sukurti savo produktą. Tik siūlyčiau NE „imuninio paso“, o „COVID-19 paso“ (sertifikato) įdėją, kuri apimtų ne tik serologinių tyrimų, bet ir PGR ar antigeno tyrimų duomenis ir, žinoma, informaciją apie skiepus, kai jie bus prieinami", — parašė Čaplinskas.

Lietuvoje, naujausiais duomenimis, daugiau nei 1630 koronaviruso atvejų. Mirė 63 žmonės, o 1138 pacientai pasveiko. Iki gegužės 31 dienos respublikoje galioja karantino režimas, tačiau respublikos valdžia neatmeta galimybės jį pratęsti.

Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 5,3 milijono ligos atvejų, daugiau nei 342 tūkst. žmonių mirė.

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik /
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ULAC vadovas papasakojo apie galimybę užsikrėsti COVID-19 per plaukus
ULAC vadovas: COVID-19 aiškiai parodė neatliktus infekcijų kontrolės namų darbus
ULAC vadovas: skiepai nuo tymų gali suteikti dalinę apsaugą nuo COVID-19
ULAC vadovas papasakojo apie sėkmingus mokslinius COVID-19 tyrimus su beždžionėmis