Holivudo aktorė Pamela Anderson, archyvinė nuotrauka

Pamela Anderson padėkojo Rusijai "banginių kalėjimo" problemų sprendimą

31
(atnaujinta 13:39 2019.10.09)
Gaudymas spąstais — tai didelis stresas banginiams, sužeidimai, mirtis ir ilgainiui — populiacijos mažėjimas, teigė garsi Holivudo aktorė

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Garsioji Holivudo aktorė Pamela Anderson padėkos raštu kreipėsi į Rusijos valdžios institucijas, kurios išsprendė "banginių kalėjimo" Primorės krašte klausimą, praneša RIA Novosti.

"Norėčiau padėkoti už drąsų sprendimą išlaisvinti baltuosius banginius ir orkas , kurie buvo laikomi nelaisvėje įlankoje netoli Nachodkos. Gyvūnų perkėlimas jau prasidėjo. Aš išreiškiu jums savo padėką už įsipareigojimą paleisti visus likusius banginius ir neleisti 2020 metais gaudyti laisvuosius belugos banginius ir kelias orkų rūšis Rusijos vandenyse", — rašoma aktorės laiške, kurį RIA Novosti atsiuntė organizacijos "Ekovachta Sachalina" vadovas Dmitrijus Lisicinas.

Anderson atkreipė dėmesį į tai, kad gaudymas spąstais — tai didelis stresas banginiams, sužeidimai, mirtis ir ilgainiui — populiacijos mažėjimas: ir kad tai neigiamai veikia ne tik sugautus gyvūnus, bet ir visus kitus, likusius vandenyne.

"Ačiū jums už jūsų įsipareigojimą paleisti likusius banginius ir neišleisti naujų įsakymų, kurie leistų sugauti bet kurias banginių rūšis Rusijos vandenyse! Jei visos orkos ir baltieji banginiai bus laisvi jūroje, o ne įkalinti žmonių pramogoms, banginių apsauga teisėtai taps Rusijos nuopelnu ", — rašoma aktorės laiško pabaigoje.

"Laisvė orkoms ir baltiesiems banginiams" koalicija išreiškia didelį nuoširdumą už sprendimą išlaisvinti banginius ir Pamela Anderson už nuoseklią kovą gelbėjant banginius.

Taip pat ekologai pažymi, kad 60 nelaisvėje likusių baltųjų banginių išleidimas vis dar kelia susirūpinimą. Jų išleidimui į gimtąją Ochotsko jūrą lieka vis mažiau.

Padėtis "banginių kalėjime" pasidarė rezonansinė po to, kai "Greenpeace" 2018 metų spalio mėnesį paskelbė, kad ruošiasi neteisėtai parduoti 13 į raudonąją knygą įtrauktų banginių iš Rusijos į Kiniją, o per pastaruosius penkerius metus ten buvo atgabenta 15 šių žinduolių. Aplinkos prokuratūra nustatė Federalinės žuvininkystės agentūros ir sumedžiotų gyvūnų, pažeidimus.

Tyrėjai pradėjo neteisėtos vandens biologinių išteklių žvejybos ir žiauraus elgesio su gyvūnais atvejį. Tyrimų komiteto duomenimis, įlankoje buvo 11 banginių (visi jie pasirodo buvo jaunikliai) ir 90 baltųjų banginių, kurie nepasiekė brendimo, 13 iš jų buvo nesulaukę nei metų. Vėliau trys baltieji banginiai ir viena orka dingo iš narvų.

Vasario 22 dieną prezidentas Vladimiras Putinas Gamtos išteklių ministerijai ir Rusijos žemės ūkio ministerijai kartu su mokslininkais įsakė išspręsti Sredniaja įlankoje Primorės krašte laikomų žinduolių likimą. Sachalino teismas pripažino, kad gyvūnai buvo sugauti neteisėtai ir pripažino negaliojančiais Federalinės žuvininkystės agentūros nutarimus, kuriais buvo paskirstytos kvotos banginiams ir orkoms gaudyti. Baltieji banginiai ir orkos buvo paleisti birželio 27 dieną.

Gamtos išteklių ministerijos vadovas Dmitrijus Kobilkinas rugsėjo pabaigoje teigė, kad ministerija neketino leisti 2020 metais Rusijos vandenyse gaudyti banginių ir baltųjų delfinų.

31
Tegai:
banginis, Rusija, medžioklė, žinduolis, aktorė, Pamela Anderson
Dar šia tema
Punios šile imtasi papildomų apsaugos priemonių
Lietuvoje gali būti leista sumedžioti daugiau nei šimtą vilkų
JAV Atstovų rūmai pristatė rezoliuciją dėl Pelosi pašalinimo iš Kongreso
Kava

Gydytoja įvardijo rytinius sveikatai pavojingus įpročius

(atnaujinta 00:59 2021.01.18)
Gydytojos teigimu, netrukus po pabudimo nereikėtų bandyti intensyviai mankštintis, nes organizme trūksta skysčių

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Gydytoja Miriam Stoppard interviu "Mirror" įvardijo rytinius įpročius, kurie gali pakenkti sveikatai.

Gydytojos teigimu, netrukus po pabudimo nereikėtų bandyti intensyviai mankštintis, nes organizme trūksta skysčių. Neapgalvotas pratimas gali sukelti stuburo traumą, perspėja ji.

Be to, ryte derėtų atsisakyti įprasto kavos puodelio ar stiklinės apelsinų sulčių, nes šie gėrimai labai padidins cukraus kiekį kraujyje.

Taip yra todėl, kad iškart pabudus, insulino kiekį kraujyje kontroliuojantys procesai neveikia taip, kaip tikimasi. Todėl gydytoja rekomenduoja prieš pradedant vartoti šiuos gėrimus papusryčiauti.

Tegai:
sveikata, sultys, kava, gydytojai
Temos:
Medicina ir sveikata
Dar šia tema
Rusijos mokslininkai rado galimus "portalus" į tolimus visatos regionus
Mokslininkai papasakojo, kaip atpažinti užsitęsusią COVID-19 stadiją
Užkanda

Kinai įvardijo "nepakenčiamą" rusišką patiekalą

(atnaujinta 00:57 2021.01.18)
Be to, interneto vartotojas stebėjosi, kad rusai "gali marinuoti ar rauginti bet ką" — pavyzdžiui, agurkus, pomidorus, kopūstus ir net baltą mėsą

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Kinų portalo Sohu vartotojas dalijosi įspūdžiais apie užkandžius prie alkoholio iš Rusijos virtuvės, taip pat kalbėjo apie "nepakenčiamo" skonio patiekalą.

"Mėgstamiausias rusų patiekalas prie alkoholio yra sūdyta žuvis arba, kaip ji vadinama, vytinta — formaliai žalia, žuvis. Jos skonis tikrai nepakeliamas, bet rusams tai labai patinka", — sakė jis.

Be to, interneto vartotojas stebėjosi, kad rusai "gali marinuoti ar rauginti bet ką" — pavyzdžiui, agurkus, pomidorus, kopūstus ir net baltą mėsą.

Kinijos gyventojas taip pat rašė, kad tradiciniai rusiški gėrimai vartojami su viskuo, ką galima rasti namuose. Pavyzdžiui, juoda duona, bulvės, svogūnai ir net "kailinės kepurės kvapas" gali būti patiekiami prie alkoholio.

Tegai:
žuvis
Sausio 18-oji

Kokia šiandien diena: sausio 18-osios šventės

(atnaujinta 13:50 2021.01.17)
Šią dieną 1401 metais Vytautas ir Lietuvos bajorai Vilniuje perdavė Lenkijai raštus, kuriuose buvo išdėstyta, jog Vytautas valdys Lietuvą kaip Lenkijos vietininkas, o po mirties grąžins ją Lenkijai

Sausio 18 yra 18-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 347 dienos.

2021 metų sausio 18 dieną saulė saulė teka 08:31, leidžiasi 16:27, dienos ilgis — 7 val. 56 min.

Savo vardadienį šiandien švenčia Gedgaudas, Jogailė, Liberta, Jolita.

Sausio 18-oji Lietuvos istorijoje

1401 metais Vytautas ir Lietuvos bajorai Vilniuje perdavė Lenkijai raštus, kuriuose buvo išdėstyta, jog Vytautas valdys Lietuvą kaip Lenkijos vietininkas, o po mirties grąžins ją Lenkijai.

1667 metais gimė Jonas Berentas, lietuvių raštijos puoselėtojas. Mirė 1737 m.

1897 metais gimė etnografas Balys Buračas. Mirė 1972 m.

1900 metais gimė Juozas Tarvydas, literatūros tyrinėtojas, kritikas. Mirė 1973 m.

1918 metais mirė knygnešys Jurgis Bielinis. Prasidėjo judėjimas už krikščionių vienybę. Gimė 1846 m.

1921 metais Vilniuje gimė tautosakininkė Aleksandra Šalčiūtė.

1925 metais atidarytas Panevėžio muziejus.

1932 metais gimė aktorius Algimantas Bružas.

1951 metais Panevėžyje gimė poetė Daina Pranckietytė.

Sausio 18-oji pasaulio istorijoje

1520 metais Danijos ir Norvegijos karalius Kristianas II užkariavo Švediją.

1535 metais Ispanai įkūrė Limą — Peru sostinę.

1778 metais kapitonas Džeimsas Kukas atrado Havajų salas.

1779 metais Londone gimė gydytojas, filologas, žodyno sudarytojas Peteris Rožė.

1806 metais F. Bofortas sudarė sąlyginę skalę vėjo stiprumui (greičiui) matuoti.

1871 metais Vilhelmas I paskelbtas Vokietijos imperatoriumi.

1911 metais amerikietis Judžinas Ylis tapo pirmuoju pasaulyje pilotu, kuris lėktuvu nusileido ant laivo denio.

1919 metais prasidėjo Versalio taikos konferencija, kuria baigėsi I pasaulinis karas.

1943 metais II pasauliniame kare po 16 mėnesių trukusios apgulties sovietų armija pralaužė Leningrado blokadą.

1951 metais Olandijoje buvo pirmą kartą panaudotas melo detektorius.

1968 metais JAV ir SSRS suderino sutarties projektą dėl branduolinės ginkluotės kontrolės.

1976 metais Prancūzija išsiuntė iš šalies 40 SSRS pareigūnų, apkaltinusi juos šnipinėjimu.

1989 metais tūkstančiai mitinguojančių čekų centrinėje Prahos aikštėje reikalavo laisvės bei pagarbos žmogaus teisėms.

1992 metais daugiau kaip 100 000 žmonių dalyvavo pirmoje per 22 metus legalioje demonstracijoje Kenijoje, protestuojant prieš vyriausybės politiką.

1999 metais 62-ejų metų buvęs Zimbabvės prezidentas Kananas Banana nuteistas 10 metų laisvės atėmimo (9 iš jų lygtinai) už homoseksualizmą.

2011 metais būdamas 95 metų amžiaus Vašingtone mirė Taikos korpuso įkūrėjas Sardžentas Šraiveris.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai