JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

JAV padaugėjo Donaldo Trampo apkaltos šalininkų

10
(atnaujinta 15:29 2019.10.09)
Atstovų rūmų demokratai pradėjo apkaltą prieš Trampą, kaltindami prezidentą tuo, kad jis prašė užsienio valstybės pagalbos, bandydamas diskredituoti politinį priešininką — Džo Baideną

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Remiantis naujausiais nepriklausomais sociologiniais tyrimais, JAV prezidento Donaldo Trampo reitingas skandalo su Ukraina metu šiek tiek sumažėjo, o apkaltos šalininkų skaičius išaugo, praneša RIA Novosti.

Atstovų rūmų demokratai pradėjo apkaltą prieš Trampą, kaltindami prezidentą tuo, kad jis prašė užsienio valstybės pagalbos, bandydamas diskredituoti politinį priešininką — Džo Baideną. Tai būtų galima traktuoti kaip kišimąsi į rinkimus. Trampas neigia kaltinimus.

Remiantis "NBC" ir "Wall Street Journal" spalio 4–6 dienomis atliktu tyrimu, Donaldo Trampo reitingas yra 43 proc. (rugpjūtį 45 proc.).

Remiantis sociologinio centro "Rasmussen Reports" tyrimais, spalio 3–7 dienomis prezidento reitingas buvo 45 proc., o rugsėjo 25–29 d. — 49 proc., rugpjūčio mėnesį 51 proc.

"Quinnipiac" šį skaičių įvertino 40 proc., tai yra 1 proc. mažiau nei rugsėjo pabaigoje. "Reuters/Ipsos" tyrimai taip pat užfiksavo panašų pokytį — sumažėjo nuo 42 iki 41 proc.

Kaip matyti iš "Real Clear Politics" sudarytų vidutinių nuomonės apklausų, Trampo minimalus reitingas 2017 metų gruodžio mėnesio viduryje siekė 37,1 proc. Tuo pat metu buvo užfiksuotas maksimalus 58,1 proc. nepritarimo reitingas.

Sociologai taip pat išsiaiškino amerikiečių nuomonę dėl apkaltos Trampui.

Taigi "Quinnipiac" ir "The Washington Post/Schar School" apklausos užfiksavo augančią apkaltos paramą.

Pavyzdžiui, jei šių metų rugsėjį, pasak "Quinnipiac", 37 proc. respondentų palaikė Trampo nušalinimą iš jo pareigų, tačiau dabar jų jau yra 45 proc.

Šių metų liepą atlikta "Washington Post/ABC News" apklausa parodė, kad tik 37 proc. amerikiečių teigė, jog Kongresas turėtų pradėti apkaltos procesą. Dabar jų skaičius išaugo iki 58 proc.

Verta paminėti, kad skirtingos įmonės tyrimų klausimus formuluoja skirtingai.

Be to, Trampo nušalinimo iš valdžios šalininkų skaičius yra mažesnis nei palaikančiųjų, pradedančių tyrimą prieš jį, nes daugelis amerikiečių nėra tikri dėl prezidento kaltės ir nori, kad Kongresas tai išsiaiškintų.

Tai ypač parodo paskutinės "Quinnipiac" apklausos duomenys: 45 proc. nori, kad Trampas būtų nušalintas, 49 proc. prieštarauja, tačiau 53 proc. palaiko tyrimą. Remiantis "NBC" ir "Wall Street Journal" apklausa, 43 proc. pasisako už apkaltą ir Trampo nušalinimą, o prieš – 49proc.

10
Tegai:
reitingas, apkalta, Donaldas Trampas, Ukraina, JAV
Dar šia tema
JAV žiniasklaida papasakojo apie lenkų priešiškumą migrantams iš Ukrainos
Aktorius Džimas Keris paskyrė karikatūrą Zelenskiui ir Trampui
JAV energetikos ministras išpranašavo Ukrainai dujų eksportuotojo vaidmenį