Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas, archyvinė nuotrauka

Turkija pradėjo karinę operaciją Sirijoje

68
(atnaujinta 20:23 2019.10.09)
Turkijos prezidentas paskelbė apie "Taikos šaltinio" operacijos pradžią bei patvirtino, kad valstybė ketina sukurti saugią zoną, kur ateityje bus galima apgyvendinti pabėgėlius

VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas paskelbė karinės operacijos "Taikos šaltinis" Sirijoje, nukreiptos prieš Kurdistano darbininkų partiją ir "Islamo valstybę"*, pradžią.

"Mūsų tikslai yra sunaikinti teroristų koridorių, kurį jie bando sukurti prie mūsų pietinių sienų. <...> Operacija "Taikos šaltinis" neutralizuos terorizmo grėsmes Turkijai ir padės sukurti saugią zoną, palengvinančią Sirijos pabėgėlių grįžimą į savo namus. Mes išlaikysime teritorinį Sirijos vientisumą ir išlaisvinsime regiono žmones nuo teroristų gniaužtų", — "Twitter" parašė Turkijos vadovas.

Anot Sirijos valstybinės televizijos, Turkijos armija pradėjo oro atakas prieš Ras al-Ain miestą, esantį Hasekės provincijos šiaurės vakaruose, taip pat buvo užpultas miesto apylinkėse esantis al-Majrafa kaimas ir SDF pozicija al-Mašrafa ir Harbat al-Banat kaimuose. Pasak televizijos kanalo "Ikhbariya", pastebimas padidėjęs pabėgėlių iš Ras al-Aino srautas.

Erdoganas praėjusią savaitę pareiškė, kad sprendimas dėl Turkijos operacijos Sirijos šiaurėje, į rytus nuo Eufrato, gali būti priimtas artimiausiomis dienomis. Turkijos prezidentas pažymėjo, kad pagrindiniai Ankaros tikslai bus išvalyti Sirijos sieną su Turkija nuo Sirijos kurdų savigynos pajėgų, sukurti ten saugumo zoną ir apgyvendinti Sirijos pabėgėlius, kurių Turkija "negali amžinai išlaikyti".

Vašingtonas savo ruožtu atsisakė dalyvauti karinėje Ankaros operacijoje ir paskelbė apie kariuomenės išvedimą. Kaip pabrėžė "Sirijos demokratinių pajėgų" arabų-kurdų padalinių atstovai, JAV tokiu būdu pažeidė susitarimus su kurdų pajėgomis.

Oficialus Damaskas ne kartą smerkė Turkijos politiką Sirijos šiaurėje.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

68
Tegai:
Islamo valstybė, Sirija, Turkija
Dar šia tema
Rusijos URM vadovas pareiškė apie karo Sirijoje pabaigą
Sirijoje įvyko Rusijos oro gynybos sistemos S-500 bandymai
Trampas paskelbė JAV pasitraukimą iš "absurdiškų nesibaigiančių karų"
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados