JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas pripažino "baisiausią JAV klaidą"

98
(atnaujinta 12:37 2019.10.10)
Artimuosiuose Rytuose JAV tenka atlikti "pasaulio policijos" vaidmenį, būtent todėl amerikiečių kariuomenės atvykimas į šį regioną tapo "baisiausia JAV klaida", mano JAV vadovas

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. JAV vadovybei nereikėjo siųsti karių į Artimuosius Rytus, kur "šimtus metų" tęsiasi susirėmimai tarp įvairių grupuočių, mano JAV vadovas Donaldas Trampas, praneša RIA Novosti.

"Baisiausia JAV padaryta klaida buvo atėjimas į Viduriniuosius Rytus", — žurnalistams pasakė Trampas.

Jis pareiškė, kad JAV "elgiasi kaip policininkai" regione.

Anot Trampo, Artimuosiuose Rytuose JAV daro tą darbą, kurį turi atlikti kitos šalys: Europa, Rusija, Iranas, Irakas, Turkija ir Sirija. "Tegul šios šalys pačios daro savo darbą", — pareiškė Trampas.

Praėjusių metų balandį JAV vadovas teigė, kad per pastaruosius 18 metų JAV į šį regioną investavo septynis trilijonus dolerių, o gavo "mažiau nei nieko".

"Laikas mums išeiti iš šių absurdiškų begalinių karų", — anksčiau savo Twitter paskyroje parašė Trampas ir pridūrė, kad vien koviniams veiksmams ir "tvarkos palaikymui regione" Vašingtonas išleido 8 trilijonus dolerių. "Visa tai lėmė didžiulį žuvusiųjų amerikiečių kareivių skaičių", — cituoja Trampo pareiškimą "Nation News".

Be to, Amerikos prezidentas neabejoja, kad pareiškimai apie masinio naikinimo ginklų buvimą Artimuosiuose Rytuose buvo klastotė, kurią išplatino JAV žiniasklaida.

Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Jo ten nebuvo! Dabar mes neskubiai ir apdairiai grąžiname savo nuostabiuosius karius namo", — parašė savo Twitter paskyroje Baltųjų rūmų vadovas.

Trečiadienį Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas paskelbė karinės operacijos "Taikos šaltinis" Sirijoje, nukreiptos prieš Kurdistano darbininkų partiją ir "Islamo valstybę"*, pradžią.

Trampas teigia, kad JAV nepritaria šiai Turkijos karinei operacijai Sirijoje ir laiko tai "bloga idėja". Vėliau jis pagrasino Turkijai padariniais dėl karinės operacijos. JAV prezidentas pakartojo, kad "sunaikins" Ankaros ekonomiką.

Ekspertas apie Trampo žodžius: sena koncepcija naujoje pakuotėje

Rusijos politikas, judėjimo "Didžiosios Tėvynės patriotai" lyderis Nikolajus Starikovas Sputnik radijo eteryje pakomentavo, kas galėjo paskatinti JAV vadovą Donaldą Trampą teigti, kad atvykimas į Artimuosius Rytus buvo baisiausia JAV klaida.

"Aš manau, kad Trampo pareiškimas turėtų būti vertinamas ne kaip Amerikos strategijos pakeitimas, o kaip taktiniai žodžiai, susiję su jau prasidėjusia ​​rinkimų kampanija. JAV gana seniai atėjo į Artimuosius Rytus ir nesiruošia iš ten trauktis. Rinkimų retorikos pavidalu mes matome tik senos amerikiečių koncepcijos pateikimą naujoje gražioje pakuotėje. JAV ir toliau pasiliks šiame svarbiame regione, o Donaldas Trampas pasistengs šioje situacijoje antrą kartą gauti prezidento mandatą", — mano Nikolajus Starikovas.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

98
Tegai:
Artimieji Rytai, Sirija, JAV, Donaldas Trampas
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)
Dar šia tema
JAV atakavo Idlibo deeskalacijos zoną nepranešusios Rusijai ar Turkijai
Rusijos URM vadovas pareiškė apie karo Sirijoje pabaigą
Trampo grasinimai suartina Turkiją su Rusija, mano ekspertas
Pasienyje su Sirija pastebėti Turkijos šarvuočiai — video
Žmonės su kaukėmis

PSO mano, kad kaukės gali tapti mados aksesuaru

(atnaujinta 13:30 2020.07.10)
Organizacijos atstovė Rusijoje taip pat priminė, kad visada reikia plauti rankas, visur turi būti dezinfekavimo priemonės, o paviršiai viešose vietose — dezinfekuoti

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Kaukė gali tapti mados aksesuaru, tačiau ji turi būti trisluoksnė, o kaukė turi būti plaunama kiekvieną dieną 60 laipsnių temperatūroje, interviu RIA Novosti sakė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijoje Melita Vujnovič.

"Turime padaryti taip, kad kaukės būtų visiems prieinamos. Aš net nesu prieš, kad kaukė taptų mados aksesuaru. Bet su sąlyga — jei ji pagaminta iš audinio, ji turi būti plaunama kiekvieną dieną 60 laipsnių temperatūroje, ir kad ji bus trisluoksnė.Išvaizda gali būti bet kokia. Suprantu, kad karštis nemalonus, viskas aišku. Reikia tiesiog prie to priprasti", — sakė ji.

Ji taip pat priminė, kad visada reikia plauti rankas, visur turi būti dezinfekavimo priemonės, o paviršiai viešose vietose — dezinfekuoti.

"Mes labai pasimetę. Mes įpratę, kad viskas yra pagydoma. Tačiau COVID nėra eilinė bakterija. Taigi gera higiena — tai, ką turime grąžinti į mūsų gyvenimą", — pridūrė PSO atstovė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 549 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje prasidėjo paskutinis klinikinių vakcinos nuo COVID-19 tyrimų etapas
Seimas pareiškė apie manipuliacijas asociacijoje "Sąjūdis prieš Astravo AE"
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusija yra pasirengusi aptarti naujų ginklų kontrolę su JAV

(atnaujinta 17:34 2020.07.10)
Kartu pabrėžiama, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Rusija, palaikydama strateginį stabilumo dialogą su JAV, yra pasirengusi, be kita ko, aptarti naujų ginklų sistemų kontrolę, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą.

Ministras priminė, kad JAV nuolat reikalavo į derybų darbotvarkę įtraukti naujausių Rusijos ginklų sistemų klausimą.

"Jau palaikant ankstesnius ryšius, amerikiečiams buvo pasakyta, kad (sistemos) "Avangard" ir "Sarmat" atitinka — kai jos yra visiškai dislokuotos — START III nustatytus apribojimus. Kol ji egzistuoja, žinoma", — aiškino Lavrovas.

"Kalbant apie kitas tris sistemas, jos yra naujos: jos neatitinka kategorijų, kurioms taikoma START III sutartis. Bet mes esame pasirengę diskusijoms apie ginklų, kurie nėra klasikiniai, veikimą START III sutarties požiūriu", — pridūrė ministras.

Kartu jis pabrėžė, kad tokiu atveju dialogas su JAV turėtų būti vykdomas iš esmės "visais be išimties klausimais", kurie vienaip ar kitaip daro įtaką strateginiam stabilumui.

"Taigi, taip, mes esame pasirengę diskutuoti apie naujus ginklus — ne tik diskutuoti norėdami patenkinti kieno nors iniciatyvas, bet ir iš tikrųjų sumažinti grėsmes pasauliniam saugumui", — teigė Lavrovas.

Tegai:
JAV, Rusija
Dar šia tema
"Baisiau nei Hirosima": kur JAV nori vėl sprogdinti branduolines bombas
Trampas pareiškė, kad nori "branduolinio pakto" su Rusija