NATO ir Ukrainos vėliavos

Vakarai raginami parengti "Maršalo planą" Ukrainai

28
(atnaujinta 14:34 2019.10.10)
JAV parengtame pranešime svarstymui NATO Parlamentinės Asamblėjos rudens sesijoje teigiama, jog euroatlantinė bendruomenė turi parodyti kantrybę ir lankstumą Ukrainos atžvilgiu ir parengti gerą pagalbos ištekliais paketą

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Vakarai turėtų pagalvoti apie "ambicingų" Ukrainos parėmimo priemonių parengimą "Maršalo plano" mastu, sakoma viename iš pranešimų, parengtų svarstymams NATO Parlamentinės Asamblėjos rudens sesijoje, praneša RIA Novosti.

NATO Parlamentinės Asamblėjos sesija vyks spalio 11–14 dienomis Londone. Profiliniai Asamblėjos komitetai aptars šį rudenį parengtus rezoliucijų ir pranešimų projektus, kurie po to bus pateikti svarstyti plenariniame posėdyje. Jei jie bus patvirtinti, jie bus siunčiami kaip politinės rekomendacijos Šiaurės Atlanto tarybai.

"Ukrainai reikalingas tikrai ambicingas ir gerai aprūpintas reikalingais ištekliais pagalbos paketas, galbūt net "Maršalo plano" mastu, kuris užtikrino Vakarų Europos atkūrimą po Antrojo pasaulinio karo", — rašoma pranešėjos iš Kanados Džeinės Kordi (Jane Cordy) parengtame dokumente.

Anot senatorės, "euroatlantinė bendruomenė turi pademonstruoti kantrybę ir lankstumą Ukrainos atžvilgiu", o požiūris "turėtų būti politinis, o ne biurokratinis".

"Siekiant paremti reformas Ukrainai ir toliau reikės materialinės Vakarų pagalbos, kad įsigytų įrangą ir platformas, kad turėtų galimybę apsaugoti save ir savo sienas", — taip pat mano Kordi.

Kita vertus, Ukrainai skirtame pranešime žodis "korupcija" vartojamas 37 kartus.

"Maršalo planas" — priemonės padėti atkurti Vakarų Europos ekonomikas ir modernizuoti pramonę po Antrojo pasaulinio karo, pasiūlytos JAV valstybės sekretoriaus Džordžo Maršalo (George Marshall).

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad JAV atidės lėšų skyrimą Ukrainai tol, kol Europa ir kitos šalys įneš savo indėlį. Į tai ES atsakė, kad, jos teikiamos paramos Ukrainai mastas yra beprecedentis per pastaruosius metus — ji siekė daugiau kaip 15 milijardų eurų.

28
Tegai:
"Maršalo planas", NATO Parlamentinė Asamblėja, NATO, JAV, Ukraina
Dar šia tema
JAV planuoja padidinti karinę paramą partneriams, tarp jų — Ukrainai ir Gruzijai
Karinės "dovanos" su staigmena: Lietuva visuomet turi ką "išgrūsti" į Ukrainą
Kaip Lietuva "broliškai" tiekia ginklus Ukrainai