JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas ieško Turkijos ir kurdų sąlyčio taškų, pranešė Valstybės departamentas

18
Donaldas Trampas anksčiau teigė, kad JAV galėtų tarpininkauti per galimas Ankaros ir kurdų derybas

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas ieško "sąlyčio taškų" tarp Turkijos ir kurdų dėl galimų jų tarpusavio susitarimų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Valstybės departamento atstovą.

Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

Anot jo, Trampas nurodė Amerikos diplomatams ieškoti paliaubų galimybių.

"Jis bando rasti bendrą poziciją siūlyti paliaubas, pasiūlyti būdą, kaip sumažinti atstumą tarp YPG (Kurdų liaudies savigynos pajėgos) kaip Kurdistano darbininkų partijos sparno ir Turkijos. Turkija praeityje derėjosi su Kurdistano darbininkų partija... Taigi, mes tikimės, kad ištyrę galimybes su abiem pusėmis, mes galėsime rasti kelią į priekį", — teigė Valstybės departamento atstovas.

Anot jo, prezidentas siekia susitarti dėl paliaubų, kurios patenkintų visų šalių poreikius.

Trampas anksčiau teigė, kad JAV galėtų tarpininkauti per galimas Ankaros ir kurdų derybas.

"Mūsų pozicija yra tokia, kad Turkija savo ruožtu padarė klaidą, ir mes stengsimės padaryti viską, ką galime, kad tai sustabdytume", — teigė šaltinis.

"Turime nuveikti daug darbo su Turkija ir Sirijos demokratinėmis pajėgomis (SDF, arabų ir kurdų kariuomenė Sirijoje)", — pridūrė Valstybės departamento atstovas.

Turkijos operacija Sirijoje

Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas trečiadienį paskelbė apie karinę operaciją Sirijos šiaurėje prieš savo šalyje uždraustą Kurdistano darbininkų partiją ir teroristų grupuotę "Islamo valstybė"*. Operacija vadinasi "Taikos šaltinis".

Erdoganas išvardino tris operacijos tikslus: apsaugoti pietinę Turkijos sieną nuo teroristų, išlaikyti teritorinį Sirijos vientisumą ir išlaisvinti regiono žmones nuo teroristų gniaužtų. Prezidento teigimu, jų yra 3-4 milijonai.

Turkijos prezidentas taip pat patikino Amerikos lyderį Donaldą Trampą, kad Turkijos kariai ketina žengti 30 km į Sirijos gilumą.

Turkijos gynybos ministerija pranešė, kad naujausiais duomenimis, operacijos metu buvo sunaikinta 219 "teroristų". Sirijoje pranešta apie aštuonių civilių ir 20 sužeistųjų mirtį.

Ankaros karinę operaciją kritikavo keletas kaimyninių šalių, taip pat ES.

*Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

18
Tegai:
karas, kurdai, Sirija, Turkija, JAV
Dar šia tema
Ar Lietuva siųs karius į Siriją mainais į apsaugą nuo "Rusijos grėsmės"
Trampas paskelbė JAV pasitraukimą iš "absurdiškų nesibaigiančių karų"
Trampas pripažino "baisiausią JAV klaidą"
Žvakė

Mergina grįžo namo praėjus savaitei po jos "laidotuvių"  

(atnaujinta 17:17 2020.08.06)
Incidentas įvyko Utar Pradešo valstijoje, kur liepos 27 dieną teisėsaugos pareigūnai rado supakuotą moters lavoną

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Indijoje mergina kreipėsi į policiją praėjus šešioms dienoms po laidotuvių ceremonijos, pranešė "The Times of India".

Incidentas įvyko Utar Pradešo valstijoje, kur liepos 27 dieną teisėsaugos pareigūnai rado supakuotą moters lavoną. Šeima patvirtino, kad tai jų 24 metų dukros kūnas. Tyrėjai apkaltino žmogžudyste merginos vyrą ir tėvus, kurie ją nuolat mušė.

Tuomet šeima surengė laidojimo ceremoniją. Tačiau beveik po savaitės mergina pati atėjo į policijos nuovadą ir pasakė, kad visą šį laiką praleido kaimyniniame mieste, kur anksčiau dirbo. Apie savo išvykimą ji niekam nesakė.

Po to kaltinimai jiems buvo panaikinti.

Tegai:
mirtis, Indija
Dar šia tema
ULAC vadovas įvardijo pagrindines koronaviruso plitimo Lietuvoje problemas
"Muzika viešose erdvėse daro magiją": Jurgis DID surengė "Public Space Quickie"
Sprogimas Beirute

Ekspertas įvardijo tris galimo galingo sprogimo Beirute priežastis  

(atnaujinta 18:35 2020.08.06)
Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė 135 žmonės, apie 5 tūkst. buvo sužeista

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Sprogimas Beirute teoriškai galėjo įvykti dėl gaisro pusiau uždaruose sandėliuose, gesinant salietrą vandeniu arba nuo žiežirbų iš artimiausio pirptechnikos sandėlio, RIA Novosti sakė Rusijos mokslų akademijos profesorius Aleksandras Mažuga.

Ekspertas pažymėjo, kad amonio salietra yra plačiai naudojama kaip mineralinės trąšos žemės ūkyje arba kaip pramoninių sprogmenų, naudojamų kasyboje, klojant kelius, tunelius ir pramonėje, komponentas. Tai stabili medžiaga, kuri lydosi 170 laipsnių temperatūroje ir suyra išskirdama šilumą aukštesnėje nei 200 laipsnių temperatūroje.

"Norint padidinti sprogimo šilumą ir sukurti pramoninius sprogmenis, į nitratą pridedami degūs komponentai — alyvos, dyzelinas ar kiti organiniai junginiai. Be to, reikalingi įvairūs priedai, kad padidėtų amonio nitrato jautrumas smūgio bangai", — sakė jis.

"Kad nitratų deginimas virstų sprogimu, būtinos tam tikros sąlygos — apvalkalo buvimas, deginimas pusiau uždaruose sandėliuose. Be to, mes žinome, kad Beirute šalia amonio salietros yra jūros vanduo, kuriame yra chlorido jonų. Chlorido jonas yra žinomas kaip amonio salietros skilimo katalizatorius — jei jis pateks į druskos skystį, jo skilimo temperatūra sumažės, o virsmo greitis — skilimas ir degimas padidės", — teigė ekspertas.

Pasekmės Beirute po sprogimo
© Sputnik . РИА НОВОСТИ

"Kita galima perėjimo nuo degimo prie sprogimo priežastis yra salyklo gesinimas vandeniu: vandens patekimas į išlydytą nitratą sukelia putų susidarymą. Dėl to padidėja degimo paviršius ir padidėja degimo greitis. Savo ruožtu, kuo didesnis degimo greitis, tuo lengviau degimas virsta sprogimu", — pažymėjo jis.

Be to, yra ir kita versija — sprogimas nuo kibirkščių iš netoliese esančio pirotechnikos sandėlio.

"Šalia įprastų azoto trąšų yra pirotechnikos sandėlis. Suvirinimo aparato kibirkšties pakanka, kad pirotechnikos sandėlyje būtų galima sukelti gaisrą ir sprogimą. Tai sukėlė amonio nitrato detonaciją", — aiškino jis.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė 135 žmonės, apie 5 tūkst. buvo sužeista.

Tegai:
sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Liudytojas papasakojo apie Jefremovo elgesį po mirtinos avarijos
Nausėda: VSAT yra parengusi veiksmų planą branduolinės avarijos atveju