Norvegijos Oslo miestas

Norvegija nusprendė neprisijungti prie NATO "raketų skydo" sukūrimo

51
(atnaujinta 14:45 2019.10.11)
Anot Norvegijos žiniasklaidos, šalis daugelį metų rėmė NATO sprendimą sukurti gynybos sistemą, tačiau pasisakė prieš tai, kad blokas taptų JAV priešraketinės gynybos planų dalimi

VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Išanalizavusi saugumo politiką, Norvegijos valdžia nusprendė nepirkti įrangos, reikalingos šaliai prisijungti prie NATO "raketų skydo" kūrimo, pranešė leidinys "Klassekampen" su nuoroda į laišką.

Tankas Т-90МС
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Išsamiai ištyrusi saugumo politikos veiksnius, vyriausybė nusprendė, kad Norvegija neketina įsigyti aukščiausio lygio jutiklių ar perėmimo raketų, kurios galėtų būti integruotos į NATO priešraketinės gynybos sistemą", — praneša leidinys.

"Manau, kad tai sumažins augančią įtampą (su Rusija)", — leidinys cituoja ekspertės Rusijos klausimais Džulijos Vilhelmsen žodžius.

Norvegijos žiniasklaida pažymi, kad šalis daugelį metų rėmė NATO sprendimą sukurti gynybos sistemą, tačiau valdžia pasisakė prieš tai, kad blokas taptų JAV priešraketinės gynybos planų dalimi. Pozicija pasikeitė 2010 metais dėl gauto patvirtinimo, kad sistema nėra nukreipta prieš Rusiją.

51
Tegai:
priešraketinės gynybos sitemos, JAV, Rusija, NATO, Norvegija
Dar šia tema
Ekspertas: JAV turėtų šimtą kartų pagalvoti, prieš provokuodamos Rusiją pratybomis
Vakarai raginami parengti "Maršalo planą" Ukrainai
Lietuvoje išgalvojami nauji mokesčiai apsaugai nuo "Rusijos agresijos"
NATO pareiškė apie JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" žalą