Raketų kompleksas NASAMS, archyvinė nuotrauka

Lietuvos kariai testuoja NASAMS sistemos komponentus

31
(atnaujinta 09:25 2019.10.13)
Sistemų testavimas vyksta pagal Norvegijos kariuomenės ir "Kongsberg" sudarytą metodiką bei programas

VILNIUS, spalio 13 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų specialistai tęsia pažintį su vidutinio nuotolio oro gynybos sistema NASAMS, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime.

Šiuo metu antroji karių grupė rengiasi vykti į "Kongsberg" gamyklą Norvegijoje, kur kartu su gamintojo bei Norvegijos kariuomenės atstovais bus vykdomi elektrooptinių sensorių ir radarų ryšio posistemių patikrinimai.

Sistemų testavimas vyksta pagal Norvegijos kariuomenės ir "Kongsberg" sudarytą metodiką bei programas.

Pasak KOP Oro gynybos bataliono štabo viršininko, mjr. Lauryno Ivanausko, šiuo metu personalas intensyviai rengiasi ir artimiausius kelis mėnesius periodiškai vyks į Norvegiją testuoti NASAMS sistemos komponentus.

Testų metu bus patikrinti visi NASAMS komponentai: raketsvaidžiai, radarai, elektrooptiniai sensoriai, turimų trumpo nuotolio oro gynybos sistemų RBS70 integracijos komponentai, ryšių mazgai ir valdymo centrai bei transporto priemonės.

Numatyta, jog dviems oro gynybos baterijoms vidutinio nuotolio oro gynybos sistema NASAMS į Lietuvą bus pristatyta ir perduota iki 2020 metų pabaigos.

Lietuva ir Norvegija 2017 m. pasirašė sutartį dėl NASAMS priešlėktuvinių raketų sistemų tiekimo. Bendrai Norvegijos ir JAV plėtrai Lietuva išleido 122,4 mln. eurų.

Pagal šią sutartį Lietuvos karinėms oro pajėgoms už 110 mln. eurų bus nupirkta įranga dviem oro gynybos baterijoms, logistinis sistemos palaikymo paketas ir mokymai sistemos operatoriams bei priežiūros specialistams.

Kompleksai skirti sunaikinti oro taikinius mažame ir vidutiniame aukštyje. Jų nuotolis siekia 40 kilometrų, maksimalus šūvio aukštis — 14 kilometrų.

Anksčiau interviu Sputnik Lietuva Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas pažymėjo, kad Lietuvoje nėra pramonės, kuri užsiimtų ginkluote, o visa valdžia priklauso nuo Amerikos ar Europos paramos.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuva perka ginklus ir ragina aljanso partnerius nuolat likti regione, nes skleidžia mitą apie "Rusijos grėsmę" gyventojams. Tačiau būtent Vakarai kuria karinį kontingentą Rusijos pasienyje.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nesiruošia nieko pulti, tačiau reikės stiprinti saugumą, nes NATO karių skaičius prie Rusijos sienų išaugo aštuonis kartus.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
31
Tegai:
kariuomenė, Norvegija
Dar šia tema
Lietuva pasirašė sutartį dėl oro erdvės gynybos sistemų "NASAMS" pirkimo
Lietuva iš Norvegijos papildomai įsigis sistemos NASAMS raketų
Lietuvos kariai pradeda NASAMS testavimą Norvegijoje