Sirijos kariai

Prancūzija paskelbė ketinanti sustabdyti Turkijos operaciją Sirijoje

57
(atnaujinta 09:57 2019.10.14)
Šalies prezidentas Emanuelis Makronas mano, kad karinė Turkijos operacija gali "sukelti tragiškas humanitarines pasekmes" ir destabilizuoti padėtį Sirijos šiaurės rytuose

VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Prancūzija dės daugiau pastangų, kad sustabdytų Turkijos operaciją šiaurės rytiniuose Sirijos rajonuose, praneša agentūra "France Press" su nuoroda į Eliziejaus rūmų pranešimą.

Apie tai pranešta po naktį į pirmadienį įvykusio šalies Gynybos ir nacionalinio saugumo tarybos posėdžio.

Pažymima, kad Prancūzija ketina dėti daugiau diplomatinių pastangų kartu su koalicijos prieš IV* partneriais Europos Sąjungoje, NATO ir JT Saugumo Taryboje, kad užtikrintų neatidėliotiną Turkijos vykdomos operacijos nutraukimą.

Be to, bus imtasi priemonių Prancūzijos karių ir civilių specialistų, kurie yra tarptautinės antiteroristinės koalicijos ar humanitarinių misijų atsakingumo zonoje, saugumui užtikrinti.

Skubiame posėdyje Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pareiškė, kad karinė operacija Turkijoje gali "sukelti tragiškas humanitarines pasekmes", IV* įtakos atkūrimą ir padėties Sirijos šiaurės rytuose destabilizavimą. Todėl absoliutus Prancūzijos prioritetas turėtų būti IV* atgimimo prevencija regione.

Anksčiau dėl karinės operacijos Sirijoje Prancūzija pristabdė ginklų eksportą į Turkiją, o Makronas pareiškė, kad visiškai smerkia Turkijos operaciją Sirijoje, ir paragino Ankarą kuo greičiau ją baigti.

Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

Spalio 9 dieną Turkija paskelbė apie operacijos "Taikos šaltinis" surengimą šiaurės Sirijoje. Anot Turkijos lyderio, ji nukreipta prieš uždraustą Turkijoje Kurdistano darbuotojų partiją ir IV*. Taip pat numatoma sukurti apsauginę zoną prie Turkijos sienos, kur galės grįžti pabėgėliai iš Sirijos.

Sirijos valdžia ne kartą smerkė Turkijos okupacinę politiką Sirijoje šiaurėje. Rusija pareiškė, kad Turkija turi vengti veiksmų, galinčių trukdyti sureguliuoti Sirijos konfliktą, besitęsiantį nuo 2011 metų.

* IV, Islamo valstybė — organizacija, uždrausta Rusijoje ir daugelyje pasaulio šalių

57
Tegai:
Emanuelis Makronas, Prancūzija, Turkija, Sirija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)
Dar šia tema
Rusijos URM vadovas pareiškė apie karo Sirijoje pabaigą
Analitikas: JAV trukdo atkurti taikų gyvenimą Sirijoje
Trampas paskelbė JAV pasitraukimą iš "absurdiškų nesibaigiančių karų"
Pasienyje su Sirija pastebėti Turkijos šarvuočiai — video
Trampas ieško Turkijos ir kurdų sąlyčio taškų, pranešė Valstybės departamentas
Trampas pareiškė, kad yra pasirengęs įvesti sankcijas Turkijai