JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Trampas: Kinija jau pradėjo vykdyti prekybos susitarimą su JAV

11
(atnaujinta 10:33 2019.10.14)
Anksčiau Kinijos prekybos ministerija pranešė, jog Kinija padarė didelę pažangą su JAV keliose srityse po naujo prekybos ir ekonomikos derybų etapo

VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas teigė, kad Kinija pradėjo įgyvendinti prekybos susitarimus su JAV, praneša RIA Novosti.

Anot Baltųjų rūmų vadovo, susitarimo su Kinija sąlyga buvo nedelsiant įsigyti didelius kiekius amerikietiškų žemės ūkio produktų, "nelaukiant, kol susitarimas bus pasirašytas per tris, keturias savaites".

"Kinija jau pradėjo pirkti žemės ūkio produktus iš mūsų didžiųjų ūkių", — savo Twitter paskyroje parašė Trampas.

JAV prezidentas pažadėjo "baigti didelio masto pirmąjį sandorio etapą" ir pradėti antrąjį derybų etapą.

Anksčiau Kinijos prekybos ministerija pranešė, kad Kinija padarė didelę pažangą su JAV keliose srityse po naujo prekybos ir ekonomikos derybų etapo. Savo ruožtu Trampas teigė, kad JAV ir Kinija pasiekė "pirmąjį esminį susitarimo etapą".

Kitas JAV ir Kinijos derybų dėl prekybos etapas vyko ketvirtadienį ir penktadienį. Svarbiausias Baltųjų rūmų sprendimas, pagrįstas jų rezultatais, buvo susitarimo pasiekimas atidėti muitų įvedimą į JAV įvežamoms Kinijos prekėms. Muitus buvo planuojama įvesti spalio 15 dieną. Trampas teigė, kad pirmoji susitarimo dalis gali būti pasirašyta "APEC" viršūnių susitikime Čilėje. JAV iždo sekretorius Stivenas Mnučinas (Steven Mnuchin) teigė, kad susitarimas apima klausimus, susijusius su intelektine nuosavybe, finansinėmis paslaugomis ir 40–50 mlrd. JAV dolerių vertės žemės ūkio produktų pirkimais.

11
Tegai:
prekyba, Kinija, JAV
Dar šia tema
Ekspertas įvardijo JAV ir Kinijos prekybos sandorio perspektyvas
Dabar oficialu: pasaulio ekonomika ritasi į bedugnę
Rusija ir Kinija patvirtino JAV kišimosi į abiejų šalių reikalus faktus