Novosibirsko mobilioji dirvožemio raketų sistema, archyvinė nuotrauka

Rusijos gynybos ministerija: branduolinės pratybos nėra nukreiptos prieš kitas šalis

38
(atnaujinta 17:01 2019.10.14)
Anksčiau buvo pranešta, jog pratybos, kurių metu bus paleistos 16 kruizinių ir balistinių raketų, vyks spalio 15–17 dienomis

VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Strateginių branduolinių pajėgų pratybos yra gynybinio pobūdžio ir nėra nukreiptos prieš kitas valstybes, pirmadienį per instruktažą užsienio šalių atašė sakė Rusijos gynybos ministerijos Tarptautinio karinio bendradarbiavimo vyriausiojo direktorato vadovas, einantis generalinio majoro pareigas, Jevgenijus Iljinas, rašo RIA Novosti.

Anksčiau buvo pranešta, kad pratybos, kurių metu bus paleistos 16 kruizinių ir balistinių raketų, vyks spalio 15–17 dienomis.

"Strateginės vadovybės ir štabo "Thunder-2019" užduotis yra išspręsti mokymo ir strateginių pajėgų panaudojimo klausimus susiduriant su agresijos grėsme. Norėčiau pabrėžti, kad pratybų scenarijuje nenumatyta kova su konkrečia valstybe ar šalių grupe", — teigė Iljinas.

Jis pabrėžė, kad pratybos yra suplanuotos ir yra tik gynybinio pobūdžio. Jomis siekiama išmokyti karius atlikti veiksmus, kuriais siekiama atgrasyti tikėtiną priešą, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos išmoktų naujų būdų panaudoti pajėgas ir priemones, organizuoti vadovavimą, sąveiką ir visapusišką palaikymą vykdant misiją.

Iljinas taip pat pažymėjo, kad informacijos apie tokias pratybas teikimas nėra numatytas jokių tarptautinių įsipareigojimų ir yra savanoriškas. Trumpame posėdyje dalyvavo apie 100 užsienio šalių karinio-diplomatinio korpuso atstovų.

38
Tegai:
pratybos, branduolinis karas, Rusija
Dar šia tema
JAV mokslininkai sukūrė branduolinio karo tarp Rusijos ir JAV modelį
Paaiškėjo, kiek Rusijai reikia laiko, kad apsispręstų dėl atsakomojo branduolinio smūgio
Protestai JAV

Vašingtono centre protestuotojai niokoja parduotuves ir biurus

(atnaujinta 11:28 2020.06.01)
Neramumų banga, kuri sujaudino JAV, Mineapolyje prasidėjo po afroamerikiečio George'o Floydo mirties dėl policijos kaltės

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Per masinius protestus Vašingtone protestuotojai pradėjo niokoti parduotuves, biurų ir mažmeninės prekybos pastatus po to, kai policija juos išstūmė iš Baltųjų rūmų. Apie tai praneša RIA Novosti.

Pažymima, kad keli šimtai žmonių juda nuo prezidento rezidencijos. Policija dar nesipriešino riaušininkams.

Anksčiau buvo pranešta, kad Vašingtone, išsisklaidžius protestuotojams, kurie policijai metė vandens butelius ir fejerverkus, buvo sužeista keletas žmonių.

Tarp praėjusią naktį vykusių masinių protestų ir riaušių Vašingtono merė Muriel Bowser mieste nustatė komendanto valandą ir dislokavo Kolumbijos nacionalinės gvardijos apygardą, kuri palaiko sostinės policiją.

Vašingtone buvo sulaikyta 17 žmonių. Sužeista 11 policininkų.

Neramumų banga, kuri sujaudino JAV, Mineapolyje prasidėjo po afroamerikiečio George'o Floydo mirties dėl policijos kaltės.

Iš viso daugiau nei 40 Amerikos miestų, įskaitant Los Andželą, San Franciską, Beverly Hillsą, Čikagą, Orlandą, Atlantą, Denverį, Vakarų Holivudą ir kitus, savo teritorijose įvedė komendanto valandą.

Anksčiau pranešta, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas paragino Demokratų partijai priklausančius valdytojus ir merus įsitraukti į Nacionalinę gvardiją sprendžiant situaciją.

Tegai:
protestai, JAV, Vašingtonas
Dar šia tema
Trampas paskelbė apie "didžiausio ginklo" JAV atsiradimą
Honkongas mano, kad sankcijos smogs JAV įmonėms
Policijos pareigūnai per protestus Mineapolyje

JAV užfiksuota dešimtys smurto ir grasinimų žurnalistams atvejų

(atnaujinta 11:06 2020.06.01)
Žurnalistų apsaugos komitetas savo kolegoms išplatino rekomendacijas, kuriose aptariami protestai ir kaip juose elgtis

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. JAV buvo pranešta apie dešimtis smurto ir grasinimų žurnalistams atvejų, pranešė RIA Novostu su nuoroda į Niujorke įsikūrusį Žurnalistų apsaugos komitetą (CPJ).

"Įvyko kelios dešimtys smurto ir grasinimų atvejų, taip pat žurnalistams skirti areštai, apimantys dabartinius protestus JAV", — komitetas teigė žurnalistams pateikdamas rekomendaciją, kaip pateikti protestus.

Žurnalistų apsaugos komitetas kolegoms išplatino rekomendacijas, kuriose aptariami protestai. Jie buvo perspėti, kad policija galėtų specialiai šaudyti į juos gumines kulkas. Be to, protestuotojai gali būti priešiški žurnalistams, o sutraukus minias, reikia atsižvelgti į koronaviruso užkrėtimo riziką, perspėja CPJ.

"Atsižvelgiant į padidėjusį smurto lygį ir policijos bei protestuotojų naudojamą taktiką, būtina dėvėti apsauginius akinius, šalmus ir liemenes, apsaugančias nuo sužalojimų. Jei yra šaudymo iš gyvosios amunicijos grėsmė, turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti neperšaunamas liemenes", — pataria CPJ. Be to, žurnalistas neturėtų dirbti vienas. Kai žurnalistas nusiima pramoninį respiratorių, jam reikalinga medicininė kaukė-respiratorius N95 arba FFF2/FFF3, sakoma rekomendacijose.

Dėl plačiai paplitusio smurto patariama protestus stebėti nuo pastato ar balkono stogo, tačiau bet kokiu atveju visada reiktų būti šalia pastogės ir apsvarstyti galimybę skubiai atsitraukti. Taip pat reikai palaikyti ryšį su redakcija.

Žurnalistai neturi būti minioje, jie turi būti už jos ribų ir jokiu būdu būti tarp policijos ir protestuotojų, rašo CPJ.

Geriausia atsistoti nugara į sieną, kad būtų apsaugota iš nugaros. Būtina "perprasti" policijos ir minios, galinčios išprovokuoti viena kitą, ketinimus. Jei policija pastato skydo sieną, jie turėtų trauktis į saugią vietą. Taip pat būtina visada su savimi turėti žurnalistinę pažymą ir ją pateikti, gavus pirmą policijos prašymą.

Žurnalistai taip pat įspėjami apie seksualinės prievartos galimybę. Norint to išvengti, patariama dirbti grupėje ir vengti darbo tamsiu paros metu.

Po afroamerikiečio George'o Floydo mirties dėl policijos kaltės, per JAV miestus nuslinko protestų ir riaušių banga. Vienas iš policininkų, sulaikymo metu atsiklaupęs Floydui ant kaklo, buvo apkaltintas aplaidumu. Buvo gauta pranešimų apie netinkamą policijos elgesį ir su žurnalistais. Nukentėjo ir RIA Novosti korespondentas, apimdamas protestus Mineapolyje: ašarinės dujos jam buvo purškiamos iš arti, po to, kai jis pateikė žurnalistinį asmens pažymėjimą.

Tegai:
protestai, žurnalistai, JAV
Dar šia tema
Miestas ugnyje: nufilmuotas JAV policijos nuovados padegimas
George'o Floyd'o šeima nepatenkinta skrodimo rezultatais