Novosibirsko mobilioji dirvožemio raketų sistema, archyvinė nuotrauka

Rusijos gynybos ministerija: branduolinės pratybos nėra nukreiptos prieš kitas šalis

39
(atnaujinta 17:01 2019.10.14)
Anksčiau buvo pranešta, jog pratybos, kurių metu bus paleistos 16 kruizinių ir balistinių raketų, vyks spalio 15–17 dienomis

VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Strateginių branduolinių pajėgų pratybos yra gynybinio pobūdžio ir nėra nukreiptos prieš kitas valstybes, pirmadienį per instruktažą užsienio šalių atašė sakė Rusijos gynybos ministerijos Tarptautinio karinio bendradarbiavimo vyriausiojo direktorato vadovas, einantis generalinio majoro pareigas, Jevgenijus Iljinas, rašo RIA Novosti.

Anksčiau buvo pranešta, kad pratybos, kurių metu bus paleistos 16 kruizinių ir balistinių raketų, vyks spalio 15–17 dienomis.

"Strateginės vadovybės ir štabo "Thunder-2019" užduotis yra išspręsti mokymo ir strateginių pajėgų panaudojimo klausimus susiduriant su agresijos grėsme. Norėčiau pabrėžti, kad pratybų scenarijuje nenumatyta kova su konkrečia valstybe ar šalių grupe", — teigė Iljinas.

Jis pabrėžė, kad pratybos yra suplanuotos ir yra tik gynybinio pobūdžio. Jomis siekiama išmokyti karius atlikti veiksmus, kuriais siekiama atgrasyti tikėtiną priešą, kad Rusijos ginkluotosios pajėgos išmoktų naujų būdų panaudoti pajėgas ir priemones, organizuoti vadovavimą, sąveiką ir visapusišką palaikymą vykdant misiją.

Iljinas taip pat pažymėjo, kad informacijos apie tokias pratybas teikimas nėra numatytas jokių tarptautinių įsipareigojimų ir yra savanoriškas. Trumpame posėdyje dalyvavo apie 100 užsienio šalių karinio-diplomatinio korpuso atstovų.

39
Tegai:
pratybos, branduolinis karas, Rusija
Dar šia tema
JAV mokslininkai sukūrė branduolinio karo tarp Rusijos ir JAV modelį
Paaiškėjo, kiek Rusijai reikia laiko, kad apsispręstų dėl atsakomojo branduolinio smūgio
Ligoninė, archyvinė nuotrauka

PSO užregistravo rekordinį COVID-19 mirčių skaičių

(atnaujinta 08:42 2021.01.20)
Palyginti su praėjusia savaite, mirčių skaičius padidėjo 9%. Apskritai pasaulyje nuo koronaviruso infekcijos mirė daugiau nei 2 milijonai žmoni

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Per praėjusią savaitę pasaulyje užregistruota rekordiški 93 tūkstančiai mirčių nuo koronaviruso, pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Oro uostas Maskvoje
© Sputnik / Владимир Астапкович

Sausio 17 dieną pasaulyje buvo nustatyta daugiau nei 93 milijonai COVID-19 atvejų. Per pastarąją savaitę infekcijų padaugėjo 4,7 mln. Mirusiųjų nuo infekcijos skaičius viršija du milijonus.

2020 metų kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Pasak Hopkinso universiteto, kuriame apibendrinami federalinių ir vietos valdžios institucijų, taip pat žiniasklaidos ir kitų atvirų šaltinių duomenys, daugiausia atvejų — 24,4 mln. — buvo užregistruota JAV. Antroje vietoje yra Indija su 10,5 milijono atvejų, Brazilija, kur buvo nustatyta 8,5 milijono koronavirusinės infekcijos atvejų, uždaro trejetuką.

Rusijoje, remiantis naujausiais operatyvinės būstinės duomenimis, nustatyta 3 612 milijonų COVID-19 atvejų, 3 002 milijonai žmonių pasveiko, 66 623 pacientai mirė.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Dar šia tema
Vokietijoje gali įpareigoti dėvėti FFP2 respiratorius, rašo žiniasklaida
Prezidentas ragino spartinti vakcinavimą ir kuo greičiau pasiekti kolektyvinį imunitetą 
PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi
Ledo ritulys, archyvinė nuotrauka

Lietuva paskelbė esanti pasirengusi surengti pasaulio ledo ritulio taurę kartu su Latvija 

(atnaujinta 08:30 2021.01.20)
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė pabrėžė, kad tokia galimybė yra ir dar anksčiau Vilnius pasiūlė savo pagalbą Rygai

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Lietuva yra pasirengusi prisijungti prie Latvijos rengiant 2021 metų Ledo ritulio pasaulio čempionatą, sakė Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, praneša agentūra TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

Anot jos, surengti kai kurias rungtynes šalyje įmanoma. Kol kas ši iniciatyva diskutuojama ir analizuojama. Ministras teigė, kad Vilnius savo pagalbą Rygai siūlė ir anksčiau, kai kilo klausimų dėl čempionato organizavimo.

Šiugždinienė informavo, kad Lietuvos valdžia ketina dar kartą pateikti pasiūlymą Latvijai.

Pirmadienį tapo žinoma, kad Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) atmetė galimybę Minske galimybę surengti pasaulio ledo ritulio čempionatą 2021 metais. Kaip anksčiau sakė organizacijos prezidentas Rene Faselis, kažkas darė spaudimą rėmėjams, kad jie atsisakytų remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti 2021 metų gegužės 21 — birželio 6 dienomis Minske ir Rygoje. Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė Baltarusijos valdžios institucijų taikyti tarptautines sankcijas, įskaitant inicijuoti boikotą ar atšaukti pasaulio ledo ritulio čempionatą Minske ir siųsti atitinkamus kreipimusis į IIHF.

Tegai:
ledo ritulys