Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Ekspertas: Putino vizitas į Rijadą gali paveikti padėtį regione

32
(atnaujinta 18:48 2019.10.14)
Nepaisant nesutarimų tam tikrais aspektais, Rusija ir Saudo Arabija turi bendrų interesų regione — visų pirma, politinis konfliktų Sirijoje ir Jemene sureguliavimas, mano ekspertas Borisas Dolgovas

VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizitas į Saudo Arabiją yra svarbus įvykis tiek dvišaliams šalių santykiams, tiek visam regionui, interviu Sputnik radijui pažymėjo Rusijos mokslų akademijos Rytų studijų instituto Arabų ir islamo studijų centro mokslininkas Borisas Dolgovas.

Rusijos vadovas išvyko su vizitu Saudo Arabiją šios šalies karaliaus kvietimu. Ankstesnis Vladimiro Putino oficialus vizitas į Rijadą įvyko 2007 metų vasarį. Tačiau būtent per pastaruosius metus, kaip pabrėžė Saudo Arabija, šalių santykiai įgavo naujų horizontų. Dabartiniai susitikimai gali užtikrinti prekybos susitarimus, kurių sumos siekia milijardus dolerių.

Po Saudo Arabijos Putinas vyks su vizitu į Jungtinius Arabų Emyratus (JAE).

"Čia reikia kalbėti apie tai, kaip šie galimi Rusijos ir Saudo Arabijos kontaktai ir suartėjimai paveiks situaciją regione. <...> Jei kalbėtume apie Rusijos ir Saudo Arabijos interesus regione, tai globaliniame plane jie sutampa: stabilumo atkūrimas, konfliktų — tiek Sirijos, tiek Jemeno — užbaigimas. Apskritai interesai sutampa, tačiau yra nesutarimų tam tikrais aspektais — kalbant apie Sirijos konfliktą ir jo sureguliavimą. Nors bendra interesų kryptis — tai politinis Sirijos krizės sprendimas... Žinoma, jei bus pasiekti teigiami rezultatai, o taip, be abejo, įvyks dėl Rusijos prezidento vizito, jie teigiamai paveiks situaciją regione", — pažymėjo ekspertas.

32
Tegai:
Jungtiniai Arabų Emiratai (JAE), Saudo Arabija, Rusija, Vladimiras Putinas