Europos Sąjungos vėliava, archyvinė nuotrauka

ES turėtų būti pasirengusi apsvarstyti "Brexit" atidėjimą, sakė ES Taryba

11
(atnaujinta 12:06 2019.10.15)
Pasak Suomijos atstovės, šią savaitę ES šalių vadovai galės įvertinti galimą "Brexit" atidėjimą, tačiau tam reikia JK sutikimo

VILNIUS, spalio 15 — Sputnik. ES turėtų būti pasirengusi apsvarstyti antrą JK atsiskyrimo nuo Europos Sąjungos datos atidėjimą, nors vis dar yra galimybė susitarti dėl šalies išstojimo sąlygų, sakė ES Tarybai pirmininkaujančios Suomijos atstovė prieš prasidedant ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdžiui, kurio metu bus peržiūrėtas "Brexit". Rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva.

"Turime būti pasirengę visiems įmanomiems scenarijams. Tikiuosi, kad mums pavyks susitarti, tačiau taip pat turime būti pasirengę tam, kad nebus susitarimo, ir taip pat turime būti pasiruošę apsvarstyti naują atidėjimą", — sakė ji.

Ministrų Tarybos posėdyje antradienį atidėjimas nebus svarstomas.

"Šią savaitę vadovai [ES šalių viršūnių susitikime — Sputnik] gali įvertinti galimą atidėjimą, tačiau reikia JK sutikimo", — pridūrė Suomijos atstovė.

Didžioji Britanija turėtų palikti ES spalio 31 dieną. Pradinė "Brexit" data buvo atidėta nuo kovo 29 dienos dėl to, kad Britanijos Parlamentas tris kartus atmetė susitarimą dėl "skyrybų" sąlygų. Be šio susitarimo šalis pasitrauks iš Sąjungos "kietuoju būdu", dėl kurio gresia labai nemalonūs ekonomikos pokyčiai, nes nuo to laiko visos ES įstatymų nuostatos nebus taikomos šaliai.

"Skyrybų" susitarimas — šalies ir Sąjungos "skyrybų" sąlygos — buvo parengtas sunkiose derybose su buvusios JK ministrės pirmininkės Terezos Mei vyriausybe. Mei atsistatydino nesėkmių su "Brexit" metu. Kliūtis susitarime — nuostatos dėl "backstop" — Šiaurės Airijos (Jungtinės Karalystės dalies) sienos ir ES šalies Airijos, esančios saloje, kurios dalis yra Šiaurės Airija. ES ne kartą pareiškė, kad neketina keisti "skyrybų" susitarimo, tačiau gali svarstyti keletą pasiūlymų situacijai ištaisyti, tačiau taip, kad nebūtų pažeistos dabartinės nuostatos.

Anksčiau dabartinis JK ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paskelbė, kad spalio 31 dieną Britanija išstos iš ES su arba be susitarimo. Tačiau rugsėjį Parlamentas priėmė įstatymą, įpareigojantį vyriausybės vadovą reikalauti atidėti "Brexit" pirmą darbo dieną po spalio 19 dienos, jei pasitraukimo sutarties tekstas nebus suderintas iki spalio 19 dienos. Džonsonas, priėmęs įstatymą, teigė, kad "geriau mirs prie tvoros", nei prašys atidėti "Brexit". Tačiau galutinį sprendimą atidėti "Brexit" priima ne Didžioji Britanija, o 27 likusių Europos Sąjungos valstybių vadovai.

11
Tegai:
Brexit poveikis, Brexit, ES
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (138)
Dar šia tema
Išeiti iš ES ir neišeiti pačiam. Džonsonas kaltinamas melu ir neteisėtumu
Džonsonas teigė, kad niekas jo nesustabdys nuo Britanijos išstojimo iš ES