Kibernetinės atakos, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: JAV vykdė kibernetinę ataką prieš Iraną

29
(atnaujinta 17:52 2019.10.16)
Anot agentūros pašnekovų, operacija buvo įvykdyta rugsėjo pabaigoje ir buvo nukreipta prieš Teherano galimybes skleisti "propagandą"

VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. JAV įvykdė slaptą operaciją kibernetinėje erdvėje prieš Iraną po to, kai buvo užpultos Saudo Arabijos naftos gavybos vietos, už kurios, pasak Vašingtono, yra Teheranas, pranešė "Reuters", remdamasis neįvardytais Amerikos valdžios institucijų atstovais.

Raketos smūgis į Saudo Arabijos naftos telkinius — video
YouTube / 60 Minutes / On 60 Minutes: Never-before-seen video of oil strikes

Anot agentūros pašnekovų, operacija buvo įvykdyta rugsėjo pabaigoje ir buvo nukreipta prieš Teherano galimybes skleisti "propagandą". Vienas iš šaltinių teigė, kad ataka "fiziškai paveikė" įrangą, tačiau išsamesnių duomenų jis nepateikė.

Pentagonas atsisakė komentuoti JAV kibernetines atakas. "Laikydamiesi savo politikos ir dėl operatyvinio saugumo sumetimų, mes neaptariame kibernetinės erdvės operacijų, žvalgybos ir planų", — sakė agentūros atstovė Elisa Smit.

Rugsėjo viduryje buvo užpultos kelios naftos gamyklos Saudo Arabijoje, po kurių šalis, didžiausia naftos eksportuotoja, kurį laiką sumažino savo produkcijos kiekį perpus. Husitų Jemeno sukilėliai, su kuriais kovoja Saudo Arabijos vadovaujama arabų koalicija, pareiškė, kad jų kovotojai įvykdė išpuolį, pasitelkę dronus. JAV teigė, kad Jemeno užpuolimo įrodymų nėra, ir dėl to kaltino Iraną. Arabų koalicija taip pat mano, kad išpuoliuose dalyvavo Teheranas. Iranas šiuos kaltinimus neigia.

Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
© Sputnik /
"Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną
29
Tegai:
kibernetinės atakos, Iranas, JAV
Dar šia tema
Amerika "mūsų viskas": Lietuvos energetinė politika pilna tuščių lūkesčių
Trampas pripažino "baisiausią JAV klaidą"