Donbasas

Kremlius sureagavo į netikėtą Kijevo idėją panaikinti DLR ir LLR

59
(atnaujinta 21:28 2019.10.16)
Anksčiau Kijevas paskelbė apie savo pasirengimą įvykdyti politinę Minsko susitarimų dalį, tačiau tik po Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų panaikinimo

VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Kijevo pasiūlymas panaikinti nepripažintas Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas — netikėtas "Normandijos formato" dalyviams, pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

Neseniai Minskas pradėjo eilinį kontaktinės grupės dėl situacijos Ukrainos rytuose sureguliavimo derybų raundą. Kijevo atstovai pareiškė esą pasirengę įvykdyti politinę Minsko susitarimų dalį, tačiau tik po to, kai bus panaikintos DLR ir LLR ir išvestos pajėgos iš visos kontaktinės linijos. 

"Tai vėlgi, kažkokios naujovės. Proceso metu gaunami nauji siūlymai iš Ukrainos pusės. Čia galima drąsiai pasakyti, kad, žinoma, tokios naujos sąlygos labai netikėtos ir Maskvai, ir Berlynui, ir Paryžiui", — pasakė Peskovas.

Anot jo, susiklosčiusioje situacijoje sunku komentuoti Kijevo idėją.

"Ar tai reiškia nukrypimą nuo Minsko susitarimų, nuo Minsko veiksmų plano, ar tai reiškia anksčiau prisiimtų įsipareigojimų, anksčiau pasirašytų parašų atsisakymą, dar neaišku", — pasakė Peskovas.

Jis paaiškino, kad vakar paskelbtas pareiškimas prieštarauja Minsko susitarimams, nes "šis priemonių kompleksas buvo patvirtintas šių respublikų atstovų, ir priemonių komplekso kaip dokumento užbaigimas nebūtų įmanomas be suderinimo su respublikų atstovais".

Septynios dienos tylos, tada atsitraukimas

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad pajėgų atsitraukimas prasidės po paliaubų laikymosi įvertinimo, kurį turėtų patvirtinti ESBO misija.

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis
CC BY 4.0 / Офис Президента Украины /

"Mes lauksime septynių dienų tylos. Mums rodiklis yra ESBO, kuri turėtų pasakyti: "taip, septynias dienas nebuvo šūvių". Šiandien aš žinau, kad dvi dienas pas mus tyla. Tikėsime, lauksime, kad septynias dienas bus tyla, ir tada mes kalbėsime apie pajėgų atsitraukimą iš Donbaso", — pasakė Zelenskis.

"Šteinmejerio formulės" atžvilgiu Ukrainos vadovas pažymėjo, kad ji gali būti įvykdyta įstatymu dėl ypatingo Donbaso statuso po susitikimo "Normandijos formatu".

"Šteinmejerio formulė" bus įvykdyta, priėmus naują įstatymą dėl (ypatingo Donbaso) statuso, jei mes susitiksime "Normandijos formatu", jei keturios šalys susitars, kaip mes toliau reguliuojame", — pasakė jis.

59
Tegai:
Donbasas, Rusija, Ukraina, Dmitrijus Peskovas
Dar šia tema
Ukraina pasirašė "Šteinmejerio formulę"
Žiniasklaida: Kijevas planuoja visiškai blokuoti Donbasą
Šteinmejerį nustebino ukrainiečių reakcija į jo "formulę" dėl Donbaso
Šokoladas

Amerikos mokslininkai atrado netikėtą šokolado savybę

(atnaujinta 22:56 2021.03.01)
Kartu metu mokslininkai priminė, kad šis skanėstas turėtų būti vartojamas tik nedideliais kiekiais

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Šokoladas gali pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimą. Tokią išvadą padarė Amerikos Beiloro medicinos koledžo mokslininkai, kurių tyrimas paskelbtas "European Journal of Preventive Cardiology".

Specialistai išanalizavo 300 tūkstančių pacientų duomenis ir nustatė ryšį tarp šokolado vartojimo ir koronarinių ligų. Paaiškėjo, kad žmonėms, kurie bent kartą per savaitę valgė šį saldumyną, išeminės širdies ligos rizika buvo aštuoniais procentais mažesnė nei kitų.

Mokslininkai tai sieja su stearino rūgšties, flavonoidų ir polifenolių — elementų, kurie stiprina širdį ir padidina "gerojo" cholesterolio kiekį, — buvimu šokolado sudėtyje.

Mokslininkai priminė, kad šis skanėstas turėtų būti vartojamas tik nedideliais kiekiais, o jo perteklius racione gali sukelti nutukimo ir antrojo tipo cukrinio diabeto vystymosi grėsmę.

Tegai:
JAV, mokslininkai, sveika mityba, sveikata, šokoladas
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Įvardytas būdas numesti svorio nesilaikant dietos
Norvegijoje baltasis lokys persiėdė šokolado ir įstrigo lange
Jennifer Aniston

Kavos pertraukėlė: vaizdo įrašas Dženifer Aniston virtuvės sukėlė furorą tinkle

(atnaujinta 22:13 2021.03.01)
Buvusi Bredo Pito mylimoji Instagram'e paskelbė neįprastą vaizdo įrašą ir dar kartą įrodė, kad gali būti karalienė net gamindama maistą

VILNIUS, kovo 1 — Sputnik. Vasario pabaigoje Holivudo aktorė Dženifer Aniston pasidalijo nauju įrašu Instagram'e ir maloniai nustebino savo sekėjus: vaizdo įrašas, kuriame aktorė virtuvėje verda kavą, sukėlė furorą tinkle.

Žvaigždė ilgą laiką ignoravo Instagram'ą: skirtingai nei žvaigždės kolegos, ji neskubėjo susikurti paskyros populiariame socialiniame tinkle. Tačiau kai tik buvusi Bredo Pito išrinktoji pasirodė tinkle, keli milijonai gerbėjų pradėjo sekti jos paskyrą.

Ir nors Aniston ne taip dažnai lepina gerbėjus naujais įrašais, šiomis dienomis ji sugalvojo kai ką neįprasto — paskelbė vaizdo įrašą, kuriame ji verda kavą.

Priešais kamerą aktorė pasirodė aptemptu megztuku ir languotu siauru sijonu. Aniston figūra ir energinga veido išraiška dar kartą įrodė, kad 52 metų žvaigždė yra puikios formos ir nesidomi plastinėmis operacijomis.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

"Užsukite pas mane išgerti kavos"; "Puikus ir paprastas vaizdo įrašas"; "Kokia figūra, tikriausiai ji gyvena vien gerdama kavą"; "Gražiai sensta, negalima palyginti su Demi Moore", — parašė gerbėjai tinkle.

Tegai:
kinas, Holivudas
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Dar šia tema
Dženifer Aniston pasiekė Instagram'o sekėjų rekordą
Žiniasklaida išsiaiškino, kad Harvis Veinšteinas grasino nužudyti Dženifer Aniston