NATO vėliava

Vokietijos politikas sukritikavo įprotį gręžiotis į JAV ir NATO sprendimus

18
(atnaujinta 19:17 2019.10.17)
Vokietijos politiko teigimu, atsižvelgiant į dabartinės padėties Europoje ir visame pasaulyje sudėtingumą, reikia sustiprinti JT ir tarptautinės teisės vaidmenį

VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Vokietijos socialdemokratų partijos vadovo pavaduotojas Ralfas Štegneris "vakarykšte politika" laiko įprotį gręžiotis į JAV ir NATO sprendimus ir ragina sustiprinti tarptautinės teisės vaidmenį sprendžiant aktualias problemas, praneša RIA Novosti.

"Manau, kad politika, kuri rėmėsi ir nuolat gręžiojosi į JAV ir NATO sprendimus, — tai vakarykštė politika. Manau, kad turime labiau pasikliauti tarptautiniais susitarimais įvairiais klausimais", — sakė Štegneris susitikime su Federacijos Tarybos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininku Konstantinu Kosačiovu Maskvoje.

Anot Vokietijos politiko, visada lengviau palaikyti dialogą dvišaliu formatu, tačiau, atsižvelgiant į dabartinės padėties Europoje ir visame pasaulyje sudėtingumą, paprastos dvišalės derybos ne visada gali duoti norimą rezultatą, nes užduotis yra sudėtingesnė.

"Ir jei mes svarstome tokius klausimus kaip klimato pokyčiai, pabėgėliai, tada turime įtraukti daugiau šalių. Todėl šia prasme JT ir tarptautinės teisės vaidmens sustiprinimas yra tie aspektai, kuriems turime skirti daugiau pastangų", — paragino politikas.

18
Tegai:
Jungtinių Tautų organizacija (JTO), JAV, NATO, Vokietija
Dar šia tema
Lietuva panoro tapti svarbiausia NATO nare tarp Baltijos šalių
Ekspertas: Lietuvos vadovybei reikia JAV karinės bazės, kad išlaikytų valdžią
Visų pirma — Sirija? Ar verta Lietuvai atkartoti "patį blogiausią" JAV sprendimą