Teroro išpuolis Niujorke 2001 metų rugsėjo 11-ąją

Prancūzijoje sulaikytas vyras, rengęs teroro išpuolį, panašų į Rugsėjo 11-osios

40
(atnaujinta 12:11 2019.10.18)
Prancūzijos teisėsaugos pareigūnų teigimu, šis areštas tapo 60-uoju atveju, kai buvo užkirstas kelias teroro išpuoliui šalyje, pradedant nuo 2013 metų

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Prancūzijos teisėsaugos pareigūnai sulaikė įtariamąjį teroro išpuolio, panašaus į 2001 metų rugsėjo 11 dieną Niujorke surengtą išpuolį prieš Pasaulio prekybos centrą, rengimu, praneša radijo stotis "France Info" su nuoroda į Prancūzijos vidaus reikalų ministrą Kristofą Kastanerį (Christophe Castaner).

Pasak ministro, įtariamasis, kurį "įkvėpė Rugsėjo 11-oji" ir kuris planavo užgrobti lėktuvą, buvo areštuotas praėjusį mėnesį.

Kastaneris pažymėjo, kad šis areštas tapo 60-uoju atveju, kai buvo užkirstas kelias teroro išpuoliui Prancūzijoje, pradedant nuo 2013 metų.

Šaltiniai policijoje pranešė, kad kalbama apie 30-metį Prancūzijos pilietį, gyvenantį Paryžiaus priemiestyje.

Du teroristų užgrobti keleiviniai lėktuvai 2001 metų rugsėjo 11 dieną įsirėžė į Niujorko Pasaulio prekybos centro bokštus ir juos visiškai sunaikino. Dar vienas teroristų kontroliuojamas lėktuvas rėžėsi į JAV Gynybos departamento pastato vakarinį sparną. Ketvirtasis keleivinis lėktuvas, kurį taip pat užgrobė teroristai, nukrito ir sudužo netoli Pitsburgo miesto (Pensilvanijos valstija). Oficialiais duomenimis, Niujorke žuvo 2749 žmonės, Vašingtone — 189, Pensilvanijoje — 44 žmonės.

40
Tegai:
teroro išpuolis, Prancūzija
Dar šia tema
Paskelbtas vaizdo įrašas apie vyro, grasinusio susprogdinti tiltą Kijeve, sulaikymą
Šri Lankoje dar vienas sprogimas: netoli bažnyčios sprogo sunkvežimis
Didžiausias teroro išpuolis istorijoje: pasaulis prisimena Rugsėjo 11-ąją
Berlyno valdžia planuoja apsaugoti miesto įžymybes nuo teroristų