Sirijos miestas Ras al Ain, 2019 m. Spalio 18 d

Sirijos kurdai pareiškė, kad Turkija vykdo apšaudymą nepaisydama susitarimų

29
(atnaujinta 15:45 2019.10.18)
Tačiau Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas teigė, kad duomenys apie tebevykdomus artilerijos bombardavimus neatitinka tikrovės

VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Kurdai pareiškė, kad, nepaisant paliaubų, Turkijos armija vis dar puola šiaurės Sirijos miestus.

"Ras al Aino mieste tebevykdomas artilerijos bombardavimas, taip pat naudojami dronai. Ypač smarkiai apšaudomi netoli ligoninės esantys taikiniai", — sakoma Sirijos demokratinių pajėgų (SDF) pranešime RIA Novosti.

Keturi greitosios medicinos pagalbos automobiliai negalėjo patekti į Ras al Ainą dėl vykstančių karinių susidūrimų, teigiama pranešime spaudai.

Apie tebevykstančius apšaudymus taip pat pranešė oficialus Jungtinių Tautų Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro atstovas Jensas Lerkė Ženevoje vykusioje trumpojoje spaudos konferencijoje.

Savo ruožtu Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas teigė, kad šie duomenys neatitinka tikrovės.

"Jokių apšaudymų nėra, visa tai yra dezinformacija. Nežinau, iš kur jūs visa tai ištraukėte. Aš šiandien kalbėjau su mūsų kariškiais. Jie patvirtino, kad susidūrimų nėra", — sakė jis žurnalistams.

Įvykiai Sirijos šiaurėje

Spalio 9 dieną Turkijos vadovas Redžepas Tajipas Erdoganas paskelbė apie operaciją "Taikos šaltinis" šiaurinėje Sirijoje, nukreiptą prieš Turkijoje uždraustą Kurdistano darbininkų partiją (PKK) ir "Islamo valstybę"*.

Ankaros veiksmus pasmerkė daugelis Vakarų partnerių, tarp jų ir JAV, tačiau Vašingtonas atšaukė savo karius, atimdamas iš sąjungininkų kurdų ilgalaikę paramą.

Reaguodami į tai, kurdai sudarė susitarimą su Damasku, o Bašaras al-Asadas nukreipė kariuomenę į konfrontacijos vietą, vyriausybės armija užėmė kelias kurdų gyvenvietes.

Ketvirtadienį po daugelį valandų trukusių Erdogano ir JAV viceprezidento Maiko Penso (Mike Pence) derybų šalys susitarė 120 valandų sustabdyti Turkijos operaciją, kad kurdai išvestų savo kariuomenės formacijas nuo sienos į Sirijos gilumą.

Penktadienį SDF arabų-kurdų padalinių vadas generolas Mazlumas Abdi teigė, kad ši sutartis taikoma tik zonai tarp Tel Abjado ir Ras al Aino miestų, tai yra, tik trečdaliui pasienio zonos, kurią kontroliuoja kurdai. JAV specialusis įgaliotinis Sirijoje Džeimsas Džefris (James Jeffrey) patvirtino šiuos duomenis, pažymėdamas, kad Turkija derasi su Maskva ir Damasku dėl likusių regionų.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

29
Tegai:
Sirija, Turkija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (112)
Dar šia tema
Norvegija mano, kad būtina išlaikyti Turkiją NATO
JAV koalicijos kariai susprogdino savo sandėlį Sirijoje
JAV koalicija pasitraukus kariuomenei sunaikino bazę Sirijoje
Keitė Midlton

"Metė vaikus po ratais": kodėl Keitė Midlton vėl visais nepatenkinta?

(atnaujinta 14:10 2020.05.27)
Anot insaiderių iš rūmų, Kembridžo hercogienė pavargo šypsotis ir elgtis kaip karalystės generalinis direktorius

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nesugebėjo susilaikyti ir nepareikšti savo nepasitenkinimo: hercogienė  pasiskundė tuo, kad dėl Megan Markl ir princo Hario jo vaikai negavo jos dėmesio ir atsidūrė "po ratais".

Kilus koronaviruso pandemijai Kembridžo hercogai prisiėmė beveik visas karališkosios šeimos pareigas. Viskas dėl to, kad pagyvenusi karalienė ir jos vyras, kurie yra rizikos grupėje, saviizoliavosi Vindzore, o princas Čarlzas netgi spėjo užsikratyti infekcija. Taip pat padėti porai jau  nebegali Sasekso hercogai, juk jie atsisakė karališkųjų titulų ir apvylė savo giminaičius.

Kaip pranešė leidinys "Hello", Midlton pasijuto išsekusia ir įstrigusia spastuose  dėl didžiulio darbo krūvio ir vėl pasisakė Megan Markl ir princo Hario atžvilgiu.

"Viljamas ir Keitė stengiasi būti garbingais tėvais, tačiau nesąžiningi Saseksai metė jų vaikus po ratais. Keitė iš proto kraustosi dėl padidėjusio darbo. Taip, ji ir toliau šypsosi, gražiai rengiasi, tačiau viską daro be noro. Ji nualinamai dirba, ne mažiau kaip korporacijos generalinis direktorius, tik be jokių premijų ir poilsio dienų", — pasakojo hercogienės artimas draugas.

Taip pat insaideris pažymėjo, kad Midlton pasižymi reta karalių kokybe — geležine ištverme, kuri padeda jai neužkabinėti nosies ir atsiminti, kad ateityje laukia saldus apdovanojimas — karalienės konsorto statusas.

Priminsime, kad neseniai tapo žinoma apie tai, jog iš rūmų Sasekso hercogus išvarė karališkasis sąmokslas prieš Megan Markl.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Internete paskelbtas serialo "Princas" apie Britanijos karališkąją šeimą "tyzeris"
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Latvija, Ryga, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: jauni gydytojai Latvijos dėl algų norės išvykti į Britaniją

(atnaujinta 17:00 2020.05.27)
Priešingai nei Baltijos šalyje, Jungtinė Karalystė ketina žymiai padidinti gydytojų atlyginimus ir investuos į sveikatos apsaugos priežiūrą, mano žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausias redaktorius Peteris Apinis

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Atlyginimų skirtumas tarp Latvijos ir Vakarų Europos gali žymiai padidėti, sakė buvęs Latvijos gydytojų draugijos vadovas, interviu Sputnik Lietuva sakė žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausiasis redaktorius Peteris Apinis

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Pagal visus rodiklius gydytojų atlyginimai labiausiai padidės Jungtinėje Karalystėje. Ypač gydytojams specialistams, anesteziologams, reumatologams, radiologams ir panašiai ir šis skirtumas bus toks didelis, kad jauni gydytojai, gerai žinantys anglų kalbą, neišsilaikys. <... > Jaunuolis negalės atsispirti šiam variantui. Remiantis visais rodikliais, akivaizdu, kad Vakarų Europa į mediciną įmes daug daugiau, nei mes investuosime į mediciną", — pareiškė jis.

Endokrinologas Ugis Gruntmanis papasakojo, kad Latvijos medicinos universitetų studentai savo ateities su Latvija nesieja. Apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Jis papasakojo apie kolegos atliktos apklausos duomenis. Remiantis rezultatais, šimtas procentų respondentų teigė, kad planuoja išvykti dėl mažų atlyginimų ir nemato asmeninio augimo bei tobulėjimo galimybių.

Tegai:
gydytojai, Jungtinė Karalystė, Latvija
Dar šia tema
Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje mažėja laisvų darbo vietų