Vyras ir moteris biure, archyvinė nuotrauka

Įvardytas neigiamas poveikis sveikatai dirbant biure

12
(atnaujinta 08:41 2019.10.20)
Ekspertai pažymėjo, kad dėl nepalankių sąlygų biuro aplinkoje darbuotojai pradeda vis dažniau sirgti

VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. N.F. Izmerovo profesinio medicinos mokslinių tyrimų institute papasakojo RT apie darbo biure poveikį sveikatai.

Visų pirma, ekspertai pažymėjo, kad dėl nepalankių sąlygų biuro aplinkoje darbuotojai pradėjo dažniau sirgti.

"Pagrindinė šios situacijos priežastis — oro kokybės pablogėjimas biurų patalpose, kurį daugiausia sukelia netinkamai organizuotas vėdinimas ir nepakankama oro cirkuliacija, intensyvus darbas kompiuteriu ir per daug žmonių darbo patalpose", — aiškino mokslininkai.

Specialistai taip pat atkreipė dėmesį į tokio darbo sukeliamas pasekmes psichikai — neurozę ir nerimą, kurie išsivysto dėl dažno streso, susijusio su dideliais profesiniais reikalavimais, palaikymo komandoje ar deramo atlygio trūkumo, taip pat dėl baimės prarasti darbo vietą.

Savo ruožtu dėl psichologinių problemų gali išsivystyti nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemos ligos. Mokslininkai taip pat perspėja, kad stresas ir kitos prastos sąlygos darbe kenkia reprodukcijos funkcijai.

Norėdami išvengti problemų, kylančių dėl "sėdimo" gyvenimo būdo, biuro darbuotojai turėtų šiek tiek pasimankštinti, priminė terapeutė Liudmila Lapa.

"Kas valandą reikia vaikščioti, šokinėti, 15 minučių apšilti. Reikia atlikti fizinius pratimus, mankštintis, kad neliktų fizinio neveiklumo. Šie maži dalykai padės išlaikyti gerą savijautą", — teigė gydytoja.

Ne mažiau svarbu dažniau gerti vandens ar arbatos, nes tai padės sumažinti inkstų apkrovą ir bus į naudą kraujagyslėms, pridūrė "RT" pašnekovai.

12
Tegai:
sveikata, darbas, mokslininkai
Dar šia tema
Medikas pasakojo, kaip kovoti su rudenine melancholija
Mokslininkai nustatė už lėto vaikščiojimo slypintį pavojų