Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Džonsonas, archyvinė nuotrauka

Džonsonas paragino Parlamentą kuo greičiau įgyvendinti "Brexit"

15
(atnaujinta 07:49 2019.10.20)
Pasak Didžiosios Britanijos premjero, dauguma parlamentarų taip pat kaip ir jis nori kuo greičiau įgyvendinti "Brexit"

VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Britanijos premjeras Borisas Džonsonas paragino Parlamentą palaikyti atnaujintą "Brexit" susitarimą, kad Didžioji Britanija galėtų nedelsdama palikti ES spalio 31 dieną, sakė britų vyriausybės vadovas, kalbėdamas Parlamente prieš balsavimą dėl "Brexit", rašo RIA Novosti autorė Natalija Kopilova.

Brexit, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Джастин Гриффитс-Уилльямс

Anot Džonsono, jis įsitikinęs, kad dauguma parlamentarų taip pat kaip ir jis nori kuo greičiau įgyvendinti "Brexit".

"Nėra jokios priežasties toliau atidėti "Brexit", — sakė jis ir pridūrė, kad naujasis "Brexit" susitarimas yra "geriausias įmanomas sprendimas".

Džonsonas pabrėžė, kad ES lyderiai taip pat nenori delsti, net "vienai dienai".

Bendruomenių rūmai šeštadienį pradėjo balsavimo posėdį dėl naujo "Brexit" susitarimo, kuris galėtų nulemti šalies likimą ateinantiems metams. Spalio 17 dieną Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas ir Europos Sąjungos atstovai paskelbė pasiekę naują susitarimą dėl "Brexit". Dabar parlamentarai priims sprendimą jį patvirtinti arba atmesti.

Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES planuojamas spalio 31 dieną. Šalies ministras pirmininkas savo kalbose ne kartą yra pareiškęs, kad ketina išstoti iš ES, net be susitarimo. Tačiau rugsėjį Parlamentas priėmė įstatymą, įpareigojantį vyriausybės vadovą reikalauti atidėti "Brexit" pirmą darbo dieną po spalio 19 dienos, jei pasitraukimo sutarties tekstas nebus suderintas iki spalio 19 dienos. Džonsonas, priėmęs įstatymą, teigė, kad "geriau mirs griovyje", nei prašys atidėti "Brexit". Tačiau galutinį sprendimą atidėti "Brexit" priima ne Didžioji Britanija, o 27 likusių Europos Sąjungos valstybių vadovai.

15
Tegai:
Brexit, Borisas Džonsonas, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (139)
Dar šia tema
Makronas įvertino pasiekimus dėl "Brexit" susitarimo
Nausėda įvertino naują JK ir ES "Brexit" susitarimą
Auštrevičius pareiškė, kad iš "Brexit" negalima tikėtis nieko gero